Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Swatdzielny

Rozwiązany: Zacinanie się gier

Polecane posty

Hej,

Mam problem związany z grami, otóż podczas rozgrywki, po kilku minutach pojawiają lagi i gra z płynnej przechodzi w zacinającą się. Jest to szczególnie widocznie w GTA V oraz Battlefield 1. Z tego co dowiedziałem się z kilku postów znalezionych na różnych forach w internecie może być to spowodowane koniecznością wymiany past termoprzewodzących. Jak mógłbym sprawdzić czy moje domysły o przegrzewaniu się laptopa są aby na pewno trafne?

+wszystko mam aktualne, sterowniki, system. 

Procesor: Intel i5 Turbo Boost 2.5 - 3.4
Ram: 6GB DDR3
Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 660m 2GB Dx11
Rozdziałka: 1366x768
Windows 10 - 64 bit.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, webtom napisał:

ale 92°C na karcie pokazują, że i tak są one dalekie od ideału

To jest Lenovo Y580, więc jakkolwiek przydałaby się tutaj interwencja (podstawka + pewnie wymiany pasty termoprzewodzącej), to specjalnie dziwne nie są.

7 godzin temu, Swatdzielny napisał:

Ram: 6GB DDR3

Dla BF1 to za mało, dla GTA V też niekoniecznie w niektórych momentach wystarczająco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wykres z temperaturami, taktami i obciążeniem CPU/GPU - klik. I jeszcze drugi, na którym zamieszczone jest jeszcze obciążenie HDD, które z jednej strony nieco zaciemnia sytuację, z drugiej - sporo wyjaśnia (wygląda na to, że problemem wcale nie są temperatury, przynajmniej nie tym powodującym spadki wydajności).

Wrzuć jeszcze SMART dysku (do odczytania za pomocą np. HDDScan), może powie coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz ten dysk usmażyć? Temperatura dysku doszła do 71 stopni, w chwili, gdy odczytywałeś S.M.A.R.T. było to 50 stopni. 50 stopni to już jest potencjalnie niebezpieczna temperatura i jeśli występuje ona przez dłuższy okres, to może to się skończyć źle. 71 stopni to temperatura, która jest niebezpieczna sama w sobie.

Widać, że notebook ma problemy z chłodzeniem. Na początek warto zacząć od podstawki chłodzącej, a potem ewentualnie się zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest Y580 to nie za bardzo to pomoże. Lepsze pasty pomogą zbić temperatury o parę stopni, ale notebook i tak będzie się przegrzewał, jedynie nieco później. No niestety, ale ten typ tak ma. Zresztą podobnie ma większość IdeaPadów. Jak już kupować Lenovo, to ThinPady, nigdy IdeaPady. Tak jest od lat i raczej Lenovo wiele z tym nie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...