Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rivett

Połączenie ze sobą 2 kabli DP jako przedłużka

Polecane posty

Witam,
Potrzebuje na szybko połączyć 4 monitory z wejściem DP do karty graficznej (łączone są do niej zapomocą przejsciówki z DP na miniDP). Problem jest taki, że odległość jaka będzie dzielić monitory i komputer to około 8m. Z tego co szukałem na necie to są do kupienia kable DP o długości 10 metrów, ale są one albo na zamówienie, albo sklep w którym można je odebrać jest barrdzo daleko ode mnie. I tutaj nasuwa się moje pytanie. Czy można ze sobą połączyć 2 kable o długości 5 metrów i to potem na przejsciówkę z DP na miniDP do karty graficznej? Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale teoretycznie powinna to działać, bo zamiast jednego kabla 10m będą 2 kable, z których jeden będzie przedłużką i będzie dawany sygnał wciąż 1:1. Sprawa jest dość pilna dlatego muszę mieć pewność, że to rozwiązanie zadziała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łączeniem ze sobą wielu kabli jest podoba sytuacja jest przy stosowaniu jednego bardzo długiego kabla - pojawiają się jakieś zakłócenia, które mogą prowadzić do jakichś anomalii. Nic w ten sposób nie uszkodzisz (oczywiście o ile kable są dobrej jakości, bo na rynku jest trochę wynalazków niezgodnych ze standardem), ale może to działać, albo nie. Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...