Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

7sebol7

Rozwiązany: Czysta instalacja windows 10

Polecane posty

Cześć,

z powodu wymiany płyty głównej, będę zmuszony przeprowadzić czystą instalację systemu windows 10. Osobiście kupiłem kiedyś wersję 8.1, ale nagrałem płytę z obrazem dysku za pomocą narzędzia MediaCreation Tool.

1. Zaznaczam wtedy, że nie mam klucza produktu i system sam go później wczytuje? Czy przy nowej płycie głównej ta opcja nie przejdzie? Bo to jest inny klucz niż ten z płytki 8.1?

2. Rzecz z którą mam zawsze problem przy instalacjach. Na chwilę obecną mam dysk podzielony na 3 partycje: C, D i E. Czy podczas instalacji z płyty, gdy dojdzie do momentu podziału dysku na partycje, rozumiem, że te 3 wymienione będą tam wpisane? Zależy mi na tej samej kolejności, zaznaczam wtedy partycję C (czyli pewnie dysk 0) i ją formatuję w tym oknie? Zawsze miałem tam zagwozdkę, gdyż system tworzy Jakąś małą partycję z nazwą ,,zastrzeżone przez system", ją zostawiam i później jej w ogole nie widać, czy kasuję? Zadaję te pytania, ponieważ nie mogę znaleźć poradnika w necie, w którym ktoś instalowałby system na dysku z danymi, zwykle wszystko formatują i stawiają partycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz wpisać klucz 8.1 podczas instalacji 10, ale nie wiem czy system się aktywuje jeśli kupiłeś wersję OEM.

2. Będą wypisane wszystkie partycje (również te ukryte) wraz z podanym rozmiarem. Będą w tej kolejności wymienione, w jakiej fizycznie znajdują się na dysku. Nie trzeba formatować tej ukrytej, zastrzeżonej partycji systemowej - u siebie nie ruszałem jej od czasów Windows 7 i działa bez problemów z Windows 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kontaktowałem się z Microsoft, to wyszło na to, że jeżeli jest to tak jak u mnie licencja cyfrowa, to przy instalacji pomijam podawanie kodu (na dole jest opcja nie podawania klucza), i system sam wczysta z konta microsoft klucz. Jeżeli z powodu nowej płyty mu się nie uda, to ma się zadzwonić do Microsoftu, to nowy klucz dadzą, czy coś.

2. Aha, to dużo wyjaśnia. Czyli wygląda na to, że w momencie instalacji będę widział 4 partycje, zgadza się? C, zastrzeżoną, D i E. Należy wtedy kliknąć na C, następnie ,,formatuj" i ,,dalej", dobrze zrozumiałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą podane litery partycji, bo same w sobie nie mają liter, nadaje je system operacyjny. Będą podane numer dysku i numer partycji, jej rozmiar i typ. Tak czy inaczej, nie powinieneś napotkać tu problemów. Partycja zastrzeżona pewnie będzie na początku listy, bo z reguły znajduje się na "początku" dysku, żeby zapewnić najwyższą wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skończyło się znowu na problemach. O dziwo nie mogłem zainstalować systemu na 1 partycji i reszty nie ruszać, gdyż wyskakiwal błąd. Po skasowaniu Wszystkich partycji, utworzyłem 3 swoje partycje, a system dodał 450MB partycję odzyskiwania i 100MB partycje systemowa. Dodatkowo po starcie systemu widać było tylko partycję systemowa, tamte 2 musiałem wyciągać za pomocą narzędzia ,,utwórz i sformatuj partycje dysku twardego". Cos źle zrobiłem, czy tak mogło się zdarzyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 7sebol7 napisał:

O dziwo nie mogłem zain1stalować systemu na 1 partycji i reszty nie ruszać, gdyż wyskakiwal błąd.

Bez informacji jaki to był błąd ciężko coś więcej powiedzieć ;)

1 minutę temu, 7sebol7 napisał:

tamte 2 musiałem wyciągać za pomocą narzędzia ,,utwórz i sformatuj partycje dysku twardego".

To się chyba czasem zdarza, jeśli partycje nie był sformatowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zostawiam jak jest :D Jeżeli zaś chodzi o aktywację systemu przy zmianie płyty głównej, okazało się to proste.  System był najpierw traktowany jako nieaktywowany, ale wystarczyło wejść w ustawienia--aktywacja, następnie rozwiązywanie problemów z aktywacja i opcja dokonano zmiany sprzętowej. System od razu się zarejestrował. Temat do zamknięcia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...