Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alumnus1

Roczny komputer - nie da się w nic grać

Polecane posty

Witajcie.

Trochę ponad rok temu zrobiłem upgrade kompa, obecnie prezentuje się on tak:

 
+ ze starego kompa  GoodRam 2GB 1600MHz CL9 x2
 
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Benq G2220HDA (16:9, FullHD, 5ms)

Widows 10

Od kilku tygodni mam problem z graniem w jakąkolwiek grę. Na pulpicie Windows, w czasie spoczynku kompa co jakiś czas ekran robi się na 2-3 sekundy czarny.

Po włączeniu gry Dragon Age Inkwizycja wiatraki w karcie graficznej wyją jak szalone, bardzo często nie wczytuje mi się nawet zapisany stan gry - błąd na temat tego, że sterownik wykonał nieprawidłową operację. Niestety nie pamiętam dokładnej nazwy błędu. Jesli save się wczyta to raz pogram godzinę, drugi raz 10 sekund i zawiesza się komputer - jedyne co pomaga to reset. Wiatraki wyją jakby komputer chciał odlecieć w kosmos. Bywa, że po resecie mam jedynie czarny ekran i nie wczytuje się Windows. Wtedy muszę wyłaczyć i właczyć zasilanie.

Dziś próbowałem pograć w Dawn of War 2 - to samo. Głośne wycie wiatraków już w menu głównym, potem chwila gry i zawieszenie się programu. Z tym, że nie muszę resetować komputera, działa alt-ctrl-del i mogę wymusić zamknięcie programu.

Nie jestem komputerowym magiem, totalnym durniem pewnie też nie. Szukałem już rozwiązania problemów w sieci. Najpierw wyczytałem, że problemem może być upgrade z win 7 na 10. Więc zrobiłem format, dysk startowy Win 10 na pendrivie i czystą instalację 10tki. Pomogło na kilka dni, potem problem powrócił. Sprawdziłem swój dość już stary dysk twardy - zero bad sectorów, parametry w normie. Temperatury na grafice to 60 stopni w spoczynku, ale wyczytałem, że to norma. Na tym moja wiedza się skończyła. Proszę o porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem program OCCT, test GPU.

Jednocześnie miałem uruchomiony Gigabyte OC GURU, do monitorowania temperatury karty i wiatraka.

Wg OC GURU, po 10 minutach testu OCCT temperatura wzrosła z 60 do 68 stopni, obroty z 700 w stanie spoczynku do 1400 po 10 minutach. Wiatraki praktycznie niesłyszalne.

 

EDIT:

Dziś po godzinie grania w Dawn of War II znowu zwiecha. Tym razem alt+tab i alt+ctrl+del nie działały, pomógł jedynie reset.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...