Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Estel

Rozwiązany: Router z wifi

Polecane posty

  1. 300 pln (nie znam kompletnie cen routerów, dołożę więcej jak zajdzie taka potrzeba).
  2. Osiedlowy dostawca internetu.
  3. Szybkość : 45/10 Mbit
  4. Z neta korzysta komputer stacjonarny - podłączony przez kabel oraz telefon przez wifi.
  5. Pasmo nie będzie dzielone.

Witam

Proszę o pomoc w wybraniu routera z wifi. Obecnie posiadam starego D-Linka DI - 524. Niby wszystko działa, ale czasami mam problemy z wifi na telefonie. Nie wiem czy jest to spowodowane routerem czy zasłonięciem ręką anteny wifi w telefonie - problem zazwyczaj występuje gdy trzymam telefon poziomo za oba brzegi. Mieszkanie jest małe, ok. 40m. Pomieszczenia ułożone obok siebie, router stoi w rogu skrajnego pomieszczenia. Zależy mi na dobrym sygnale wifi w pomieszczeniu gdzie znajduje się router oraz środkowym, pozostałe skrajne nie musza mieć jakiegoś super zasięgu. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości będę zwiększał prędkość neta do 100/20 Mbit. Cenę maksymalną podałem z braku rozeznania w temacie, ale nie sądzę by na moje potrzeby jakiekolwiek urządzenie zbliżyło się do tej kwoty.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Estel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zamierzasz w przyszłości dorzucać jakieś urządzenia na WiFi lub na kablu?

Bo tak patrząc po obecnych wymaganiach wystarczy coś zgodnego ze standardem 802.11n i pracujące tylko w zakresie 2,4 GHz, ale jeśli chciałbyś w przyszłości dokładać jakieś inne urządzenia, to może być dobrym pomysłem wzięcie czegoś zgodnego ze standardem 802.11ac i pracującego również w zakresie 5GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za nakierowanie chociaż jakim producentem routerów warto się zainteresować


Unikaj Asusa serii RT, już 2 razy wymieniałem (zrywały połączenie) i szykuje się trzecia wymiana. TP Linki ludzie sobie chwalą.

Daj sobie spokój z WiFi 5 GHz. Jeśli nie mieszkasz w bloku, gdzie jest kilkadziesiąt sieci w zasięgu, to 5 GHz nie ma sensu. Jak w domu jednorodzinnym to też. 5 GHz szybciej traci siłę sygnału przy przechodzeniu przez ściany. W mieszkaniu w odległości ok 5 m od routera, po drodze 2 ściany, 5 GHz ma ledwo 50% mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Khiav napisał:

Unikaj Asusa serii RT,

Zważywszy, że seria zawiera routery o róznych wnętrznościach to jest to średnio pożyteczna informacja.

17 godzin temu, Khiav napisał:

TP Linki ludzie sobie chwalą

Jak wyżej. TP-Link ma niektóre modele w porządku, niektóre meh...

Zasadniczo o tyle są polecane, bo są tanie i dodatkowo podatne na zmianie firmware'u na alternatywny.

 

Co do routerów:

- TP-Link TL-WR1043ND jest dość sensowny, jeśli autor nie potrzebuje standardu AC (przy 100 Mbps to jednak mimo wszystko wolałbym urządzenie z portami gigabitowymi)

- TP-Link Archer C1200, jeśli ma obsługiwać standard AC

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku i jest tych sieci sporo, sprawdzałem zajęcie kanałów aplikacją na telefon i wychodzi na to, że zainteresuję się routerem z AC, tylko jedna sieć w okolicy działa na tym standardzie. Dzięki za podsunięcie wybranych modeli.

 

Dziękuję za pomoc, temat można zamknąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...