Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karczewa

Dziwna temperatura i użycie procesora i3-4170

Polecane posty

Hej

Po wymianie karty graficznej z gtx960 na rx480 (lub wcześniej ale wydaje mi się że takiego problemu wcześniej nie było) użycie mojego procesora nie wychodzi ponad 35% w trakcie testów w programie prime95. Czy są to normalne wyniki?

http://i.imgur.com/nHoPZYm.png

Karta graficzna: rx480 4gb nitro+

Procesor: Intel i3-4170

płyta główna: Msi B85M-E45

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler siedzi pewnie ale przez moją głupotę i brak opcji zarządzania kablami w obudowie był blokowany przez jeden z przewodów od zasilania. Chłodzenie po prostu nie działało.

Teraz temperatura spadła do 38 stopni więc chyba już jest dobrze.

Jeśli tak faktycznie jest to temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta temperatur też szału nie robi, ale nie uzasadnia tak wysokich temperatur procesora - nawet z boxem spodziewałbym się ~60, góra 70 stopni.
Między tym poprawnie zamontowanym chłodzeniem, a procesorem znajduje się pasta termoprzewodząca?

Choć może inaczej - mógłbyś zresetować temperatury w HWMonitorze (czy po prostu go uruchomić, jeżeli jest wyłączony), pograć -naście minut w jakąś grę mocno obciążającą sprzęt i na koniec wrzucić analogiczny screen (przy czym mógłbyś zamknąć górną sekcję Voltages)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasta jest dobrze nałożona, to raczej wątpliwe, żebyś to ona była tutaj (jedynym) problemem.

Wracając do obudowy - zamontowałeś w niej drugi wentylator? Może byłbyś w stanie zrobić zdjęcie jej wnętrza?
Ewentualnie mógłbyś tymczasowo wymontować boczny panel i sprawdzić, czy temperatury nie ulegną wyraźnemu polepszeniu.

I tak właściwie od jakiego producenta jest ta Twoja 480tka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...