Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 03/2017 - zawartość

Polecane posty

Dni za oknem coraz dłuższe, ale i tak mijają bardzo szybko. Więc i do 7.02 (wtorek), gdy do kiosków i salonów z prasą trafi najnowszy numer CDA (03/2017), zleci wam piorunem. Tym bardziej że jest na co czekać. Za 15,99 zł dostaniecie 132 strony pełne atrakcyjnych treści, rozmaite bonusy (kody do bety Gwinta na PC i XBO, kod o wartości ponad 60 zł do Galactic Junk League oraz trzymiesięczny online’owy kurs angielskiego z eTutorem o wartości 119 zł), a także trzy pełne wersje gier (Child of Light EN [kod do pobrania gry z sieci], Rayman 3: Hoodlum Havoc EN [DVD] i Splinter Cell: Pandora Tomorrow PL/EN [DVD] – dokładny opis na końcu tekstu).

A co w samym piśmie?  W zapowiedziach mamy m.in. obszerny przegląd gier na Nintendo Switcha (pomacaliśmy też samą konsolę), Perception (horror, którego bohaterką jest niewidoma dziewczyna) i Ni no Kuni II: Revenant Kingdom. Pośród masy betatestów wyróżnię Tekkena 7 (Cross miał okazję ograć go w Japonii), Ace Combat 7: Skies Unknown, Torment: Tides of Numenera i polskie Seven: The Days Long Gone.


 

Na początku roku za wiele Głośnych Tytułów się nie pojawia, ale Resident Evil VII: Biohazard, Warhammer 40,000: Sanctus Reach, Star Wars: Battlefront – Ultimate Edition, Yakuza 0, Gravity Rush 2, Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King i War Thunder: Way of the Samurai to już całkiem zacny zestaw recenzji. Łącznie oceniliśmy w tym wydaniu 24 gry, a średnia ocen jest zadziwiająco wysoka.

 

W dziale publicystyki aż kipi. Namawiamy was do inwestowania w... memy (serio! „Giełda memów”), przybliżamy narodziny i ewolucję botów w grach („Takie boty”), przypominamy (pre)historię gier komputerowych („Czy fizycy nuklearni śnią o elektrycznych owcach?”), bierzemy pod lupę ekranizacje gier („Gry poszły do kina”), pokazujemy, jak jesteście inwigilowani („Z kamerą wśród ludzi”), spekulujemy, w co, jak i na czym będziemy grać za pięć lat („Ciąg dalszy nastąpi. Granie A.D. 2022”). Jako że Diablo ma już 20 lat, opowiadamy, jak powstawał ten klasyk („Narodziny zła”) i przypominamy słynny Krowi Poziom („Legenda Krowiego Poziomu”). Do tego dwa felietony i Epitafium poświęcone Scaleboundowi. A na deser Szpile w chili na ostro. J

 

W części technologicznej mamy megaporadnik o dyskach dla graczy, czyli najlepszych HDD, SSD i SSHD do pecetów i konsol. Przetestowaliśmy też gogle Oculus Rift z kontrolerami ruchu, gamingową klawiaturę, pada, mysz, e-czytnik, przenośny głośnik Bluetooth, zewnętrzną kartę dźwiękową, dwa minipecety oraz monitory do gier. Dwie strony sprzętowego Info poświęciliśmy konsoli Nintendo Switch, a w nowym dziale „Fakty i mity” wzięliśmy na tapetę DirectX 12.

Nie braknie też jazdy obowiązkowej, czyli Action Redaction i Na Luzie.

 

Wszystkim czytelnikom CDA przypominam: wtorek 7.02, 15,99 zł. To co? Do zobaczenia! Do poczytania!


 

##########SPIS TREŚCI

 

Info


 

######W PRODUKCJI

Nintendo Switch            

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Tavern Keeper

Pillars of the Earth

Perception

Dauntless


 

######JUŻ GRALIŚMY

Ace Combat 7: Skies Unknown

Tekken 7            

Pit People          

Serious Sam VR: The Last Hope

Seven: The Days Long Gone      

Sundered

Torment: Tides of Numenera    

Downward

Virtual-O


 

#####RECENZJE

Resident Evil VII: Biohazard

Warhammer 40,000: Sanctus Reach

Star Wars: Battlefront – Ultimate Edition

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King  

Yakuza 0

Detention

Memoranda

Gravity Rush 2

World of Van Helsing: Deathtrap

Glittermitten Grove

Cayne

War Thunder: Way of the Samurai

Bios

Rise & Shine

Age of Empires II HD

Milkmaid of the Milky Way

Dead Effect 2

The Flame in the Flood

Diaries of a Spaceport Janitor   

Geki Yaba Runner Deluxe           

Urban Empire

We Sing

Shantae: Half-Genie Hero          

Realpolitiks



 

####PUBLICYSTYKA


Giełda memów

Takie boty

Historia gier komputerowych. Prapoczątki, cz. 2

Felieton: Podróż

Gry poszły do kina

Z kamerą wśród ludzi

Epitafium: Scalebound 

Ciąg dalszy nastąpi. Granie A.D. 2022

Felieton: Zagłada gatunku

Narodziny zła

Legenda Krowiego Poziomu

Szpile


 

########TECHNOLOGIE

Info

 

Megaporadnik

Dyski dla graczy – czyli najlepsze HDD, SSD i SSHD do pecetów i konsol


                  Testy

Oculus Rift + Motion controllers              

Klawiatura Razer Ornata Chroma           

Mysz Genesis GX58

Pad Microsoft Xbox Controller + kabel do Windowsa

Mini-PC MSI Trident 3

Mini-PC Acer Predator G1

e-czytnik PocketBook Touch HD

Głośnik Bluetooth Creative Muvo Mini

Karta dźwiękowa USB Creative Sound Blaster Play! 2

Monitor AOC Agon AG241QG

Monitor BenQ RL2460

Monitor LG 24MP88HV 

 

Fakty i mity: DirectX 12 


 

####INNE

Na Luzie

Action Redaction

Zawartość DVD

Prenumerata


 

##############ZAWARTOŚĆ DVD

 

PEŁNE WERSJE

Child of Light EN [KOD do ściągnięcia gry z sieci]

Rayman 3: Hoodlum Havoc EN [DVD]

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow PL/EN [DVD]


 

DEMO

Silent Manor


 

FREEWARE

Inside the Void

Realm of Wretched Nightmares

Slam Junk!

Strolling


 

MODULATOR

Mody do Skyrima
 

COSPLAY
 

BONUSY

ActionMag

Esensja

Marek Lenc

Tapety


 

###########BONUSY


 

3 miesiące nauki angielskiego online za darmo (oszczędzasz do 119 zł) z programem eTutor.


Poziomy od A1 do C2,  także lekcje travel i business. Usługa wygasa 31.05.2017.


 

Graj w Gwinta na PC lub XBO!


 

Panie i panowie, czarodziejki i wiedźmini, niniejszym na wasze ręce składamy dostęp do zamkniętych testów wersji beta jednej z najbardziej oczekiwanych premier tego roku – Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej w wersji PC lub XBO.


 

Bonusy o wartości ponad 60 zł do Galactic Junk League!


 

Mamy dla was kody o wartości ponad 15 € do Galactic Junk League – dostępnej na Steamie online’owej gry free-to-play w stylu Robocrafta z unikatowym, minecraftowym systemem budowania jednostek! Kody NIE mają końcowej daty ważności.


 

############## PEŁNE WERSJE

# Child of Light EN


 

jRPG • platformowa • 2D

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 6 (CormaC w CDA 06/2014)

Multi: co-op dla 2 graczy

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2 x 2,6 GHz, 2 GB RAM, GF 8800 GT/ATI HD 2900 XT


 

Jedna z najbardziej niezwykłych gier Ubisoftu ostatnich lat. To metroidvania łącząca elementy platformówek 2D z japońskimi role-playami, stworzona w akwarelowym stylu inspirowanym Studio Ghibli przy użyciu UbiArt Frameworku – engine’u wykorzystanego wcześniej w Raymanach Origins oraz Legends. Child of Light oferuje także system rozwoju postaci, jak również bardzo prosty crafting, jednak nigdy na poziomie „dużych” erpegów.


 

Uwaga! Gra nie została nigdy wydana w postaci fizycznej i niezbędne jest ściągnięcie jej z serwisu Uplay.


 

# Splinter Cell: Pandora Tomorrow PL/EN


 

akcja • RPG • otwarty świat

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 9 i znak jakości (gem w CDA 05/2004)

Multi: do 4 graczy

PC: Win 98/ME/2K/XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 128 MB RAM, GPU z 64 GB VRAM


 

Pochodząca z 2004 r. Pandora Tomorrow to chronologicznie druga część serii Splinter Cell. Powracamy w niej do tajnego agenta amerykańskiego wywiadu Sama Fishera/Michaela Ironside’a, który po raz kolejny, zgodnie z poetyką serii stylizowanej na political thrillery Toma Clancy’ego, ratuje Amerykę przed katastrofą. Styl kampanii odpowiada klasycznym odsłonom tej serii – to skradanka, w której lepsze wyniki uzyskuje się, unikając wykrycia, niż eliminując wrogów.


 

Pandora Tomorrow oferuje też unikatowy tryb multi, w którym mierzą się agenci i ochroniarze, a tym samym całkowicie różne style gry. Ci pierwsi grają jak Sam Fisher – w perspektywie trzeciej osoby, kryjąc się w cieniach i nie robiąc hałasu. Strażnicy natomiast to first-person shooter z karabinami, latarkami i czujnikami ruchu – słowem: marines z Obcych, tyle że bez ksenomorfów.


 

# Rayman 3: Hoodlum Havoc EN


 

platformowa • 3D

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: 9 i znak jakości (eld w CDA 04/2003)

Multi: brak

PC: Win 98/ME/2K/XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 128 MB RAM, GPU z 32 GB pamięci


 

Wydany w 2003 r. Rayman 3: Hoodlum Havoc wziął świat przebojem i do dziś pozostaje jedną z najcieplej wspominanych platformówek na PS2. Oferowana przez nas wersja pecetowa zachowuje cały wdzięk oryginału i jak się okazuje – wciąż oferuje niezmierne pokłady grywalności. Co więcej – dzięki ponadczasowemu stylowi oprawy nie sprawia wcale wrażenia gry sprzed blisko 15 lat, zwłaszcza że łatwo znaleźć fanowskie patche dodające współczesne rozdzielczości.






 






 






 






 






 






 








 

ok__atka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturzyn napisał:

Numer obowiązkowo kupię. Super pełniaki, świetna zawartość.

 

PS Te przerwy w tekście to celowy zabieg artystyczny? :P

Nie, cos sie porąbało na styku Word/forum, poprawie jak tylko bede mial troszke wolnego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem za standardową cenę otrzymujemy mniej niż za zwyczaj. Do tej pory było tak, że jeżeli był w piśmie jeden DVD to było coś dodawane. Czasem plakat, czasem naklejki. Zupełnie nie podoba mi się okładka najnowszego numeru. Moim zdaniem jedna z najbrzydszych w historii pisma. Skoro narzekanie mam już za sobą, przejdę do pozytywnych rzeczy. :) Bardzo się cieszę z pełnej wersji Child of Light. Moim zdaniem Ubisoft produkuje całkiem niezłe gry. Akurat Child of Light zalicza się u mnie do kategorii gier, które sam pewnie nigdy bym nie kupił, ale skoro mam w pełnej wersji w CDA to z chęcią sprawdzę i zagram. Splinter Cell to wiadomo naprawdę fajna skradanka, a że w tę część nie miałem okazji jeszcze zagrać to sobie odpalę z przyjemnością. O Rayman 3 nie mam zdania, pewnie sprawdzę z ciekawości. A w samym czasopiśmie z tego co widzę sporo ciekawych tekstów do poczytania. Do zobaczenia w kiosku już w najbliższy wtorek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do kursu angielskiego eTutor. Kod daje dostęp na 92 dni. Sam kod jednak można wykorzystać do 31.05. Czyli jak to jest, jeśli zarejestruje kod w serwisie. dajmy na to 30 maja, to zyskam dostęp tylko na jeden dzień czy na następne 92 dni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy numer, postanowiłem poczytać sobie w pociągu w drodze do domu. Miałem dziwne wrażenie, że już to czytałem, już to znam. Okazało się, że miałem absolutną rację. Przez prawie całą drogę (45-50 minut jazdy) czytałem poprzedni numer, który też ze sobą wziąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy klucze do bety Gwinta już się przeterminowały? Dopiero próbuję aktywować (wcześniej jakoś nie miałem ciągot do tej gry), ale na GOGu (bo rozumiem, że to tam się go aktywuje, poprzez opcję redeem code) wywala mi komunikat:

 

This code doesn't look like one of ours. Please check that you entered the code correctly.

Some characters, like 0 & O, or 1, I & l, can look similar in print.

 

Kod kopiuję bezpośrednio z Waszej platformy z kodami, więc raczej nie ma mowy o literówce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...