Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jachu18

Zawieszanie komputera - problem ze zdiagnozowaniem przyczyny

Polecane posty

Cześć!
Od pewnego czasu mam problem z komputerem - co kilka-kilkanaście godzin pracy zupełnie się zawiesza. Komputer nie reaguje na żadne urządzenia wejścia (myszka, klawiatura), dtwarza w zapętleniu dźwięk z ostatniej chwili przed zawieszeniem. Ekran jest zfreezowany. Co więcej komputer nie reaguje nawet na pojedyncze naciśnięcie przycisków Power i Reset na obudowie. Możliwe jest wyłączenie jedynie poprzez odłączenie zasilania, przytrzymanie przycisku Power przez 4s lub użycie przycisku na płycie głównej clear CMOS.
Problem występuje w zasadzie niezależnie od tego czy komputer był mocno obciążony czy też nie.
Wykonałem testy programami HD Tune i Memtest86 i nie znalazły one żadnego błędu. Wykonałem także testy obciążenia procesora i nie wystąpił podczas nich wyżej opisany problem.Próbowałem także zwiększyć napięcia dla kości pamięci, ale to nie pomogło.
Na komputerze zainstalowany jest najnowszy Windows 10, ale problem występował również przy Windowsie 8.

Nie zauważyłem, aby w dzienniku zdarzeń pojawiało się coś charakterystycznego przed każdą awarią.

Zasilacz nie znajduje się na "czarnej liście" i ma wystarczającą moc do zasilenia komputera. Wcześniej, przy identycznej konfiguracji, komputer pracował bez takich problemów przez kilka lat.
 Lista podzespołów:

  • Intel Core i5 2500K
  • Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155
  • Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 x2
  • MSI ATI Radeon HD7870

Co może być powodem takiego zachowania? Jak mogę dokładniej to zdiagnozować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...