Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RingStar

Rozwiązany: MSI MORTAR B150M - Czarny Ekran

Polecane posty

Jak w tytule. Kupiłem sobie jakiś czas temu Płytę Główną: MSI Mortar B150M, Procesor Intel Core i5-7600, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80677I57600), Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2K2/16) oraz Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU. Karty Graficznej oraz Dysku Twardego póki co brak(Choć były testowane).

Otóż, jaki mam problem? Wszystko należycie podłączone, ale nie ma obrazu na monitorze. Wiatraki działają, nie ma sygnałów dźwiękowych. Wszystkie diody co nie mają się święcić nie świecą się, niby pokazująć iż CPU i RAM działają poprawnie. Próbowałem z różnymi monitorami/kablami. Próbował zamiast zintegrowanej karty graficznej użyć dwóch innych. Resetowałem BIOS, używałem różnych gniazd na RAM. Nadal nie działa. Dodam, że w sumie składałem dwa komputery z takim samym sprzętem, efekt w obydwu identyczny. Jestem na etapie, że nie mam pojęcia co zrobić. Miałem na dniach zamawiać kartę graficzną, ale nie wiem czy jest sens jak na razie nic nie działa i nie wiadomo z jakiego powodu. Szukałem po internecie różnych rozwiązań, nic co sugerowano nie działało w moim przypadku. Będę zatem wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dwa tygodnie upłynęły wczoraj. Sprzęt te dwa tygodnie leżał u Brata, póki go nie odebrałem. Znaczy, jeżeli to kwestia BIOSU a dokładnie jego wersji, to problem aż tak nierozwiązywalny nie jest. Będę musiał ogarnąć jakiegoś informatyka i to zrobić. Mam przynajmniej nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dwa tygodnie upłynęły wczoraj. Sprzęt te dwa tygodnie leżał u Brata, póki go nie odebrałem. Znaczy, jeżeli to kwestia BIOSU a dokładnie jego wersji, to problem aż tak nierozwiązywalny nie jest. Będę musiał ogarnąć jakiegoś informatyka i to zrobić. Mam przynajmniej nadzieję.

Rozwiązane! To była kwestia BIOSu, a dokładnie starszej wersji która nie obsługiwała nowych procków. Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...