Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thalchemist

problem z trwałością połączenia z siecią wi-fi

Polecane posty

mam laptopa MSI GS70 i mam nietypowy problem. Szukałem w google i nie mogłem znaleźć podobnego problemu, więc zakładam ten temat i liczę na pomoc w zdiagnozowaniu źródła problemu. Otóż wspomniany problem polega na tym, że mój laptop traci połączenie z domową siecią wi-fi, a mianowicie przestaje wyświetlać wszystkie strony, a we właściwościach sieci jest "połączono - brak internetu". Mam w domu także inne urządzenia, takie jak drugi laptop, tablet, smartfon, i żadne z wymienionych urządzeń nie ma żadnych niedogodności związanych z moją siecią domową. Tak więc problem nie wynika z routera, który, nawiasem mówiąc, został wymieniony, gdyż to na niego padło moje podejrzenie. Co ciekawe, ponowne uruchomienie komputera działa, ale na chwilę, gdyż po chwili z powrotem "połączono - brak internetu". Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że rano wspomniany problem występuje, a wieczorem jest stałe połączenie bez żadnych niedogodności. Żeby było jeszcze ciekawiej, jeśli włączę jakiś film na youtubie, to połączenie nie zanika, a raczej, dalej jest "połączono - brak internetu", ale strony normalnie się ładują. Dopóki film na youtubie się odtwarza, internet chodzi sprawnie, pomimo komunikatu "połączono - brak internetu". Gdy włączę pauzę na youtubie, strony internetowe przestają chodzić. System to windows 7 ultimate, jednak to także nie jest wina systemu, bo wydzieliłem dodatkową partycję, na której zainstalowałem windows 10 (wersję testową na 30 dni) i problem także występuje. Skanowałem dysk avastem i nie wykryło wirusa. Ponadto optymalizowałem system programem Advanced System Care i to też nie rozwiązało problemu. Proszę o rady, jak rozwiązać ten problem i jak go w ogóle zdiagnozować. Moje podejrzenie pada na kartę sieciową wbudowaną w laptopa. Laptop jest jeszcze na gwarancji, więc mogę wysłać, jednak najpierw muszę mieć pewność, że winowajcą jest karta sieciowa.

"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) uaktualniłem sterowniki od killera, problem nie został rozwiązany

2) nie instalowałem

Nowina z ostatniej chwili : Przy uruchomieniu opcji "bezpieczeństwo czyszczenia" w advanced system care 10, internet działa. Podczas wykonywania operacji pojawia się opis "kwestie prywatności" i co chwilę pojawiają się nowe błędy w tych kwestiach prywatności. Co może być przyczyną? Internet po jakimś czasie nadal jest w stanie "połączony - brak internetu", jednak optymalizacja bezpieczeństwa czyszczenia w Advanced System Care pomaga na chwilę za każdym razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...