Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Undergrund

mikrofon jest zagłuszany przez aplikacje

Polecane posty

Witam

Od niedawna mam problem z mikrofonem mianowicie posiadam mikrofon z słuchawkami gamescom380 i podpinam je pod złącze frontmic. Całością steruje za pomocą realtek hd audio. I tu dochodzimy do sedna sprawmy mianowicie: po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji np. youtube w przeglądarce czy jakakolwiek gra. cokolwiek co wydaje dźwięki powoduje że podczas rozmowy na skype czy innym komunikatorze nikt mnie nie słyszy. Po zminimalizowaniu gry czy wyciszeniu youtube nagle wszyscy mnie słyszą. Po szybkiej analizie tego co się dzieje zauważyłem że w cokolwiek wydaje dźwięki porusza się wsksaźnik na paśmie mikrofonu (tak jak bym coś mówił) i przeważnie dochodzi on do górnej granicy skali. Czyli tak jak by dźwięki z komputera zagłuszały mikrofon. Co istotne kiedy używam mikrofonu z kamery podłączonej przez USB nie ma takiego problemu i wszystko działa poprawnie. Z problemem spotkałem się w momencie zmiany systemu z Win10 Enterprise na zwykły win 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz do niczego słuchawki, zacznijmy od tego, że to one nie powinny przechwytywać dźwięku z komputera. Przetestuj na innych słuchawkach, jak problem będzie też na nich występował to pogrzebiemy w kompie, jak nie to znaczy że musisz kupić nowe słuchawki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...