Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MeTaL GuArD

Internet radiowy w Kłobucku

Polecane posty

Witam. Mieszkam na obrzeżach Kłobucka, gdzie nie mam dostępu do kablówki ani światłowodu(miał być, ale władze zablokowały się na torach kolejowych, i tam prawdopodobnie zostaną). Korzystam w tej chwili z usług radiowych firmy Protonet. Wcześniej było to A-Plus, ale wspomniana wcześniej firma przejęła nas i od tamtego czasu jakość łącza zdechła. Niby działa, ale co jakiś czas, ostatnio w przedziale między co 15 minut do godziny, pojawiają się masakryczne utraty pakietów na tyle długo żeby rozłączyć mnie z czegokolwiek w co gram po sieci. Podejrzewam że to obciążenie bo przed godziną 12 wszystko działa jak należy w tygodniu.

Próbowałem do firmy dzwonić, ale za każdym razem problem jest "zgłaszany technikom", i najczęściej to nic nie daje. Więc moje pytanie: czy ktoś z Was wie o jakiejkolwiek innej firmie która byłaby w stanie objąć okolice między Mokrą a Kłobuckiem jakimkolwiek połączeniem internetowym? A jeśli nie, to czy jest cokolwiek co mogę ja sam zrobić żeby choćby częściowo ten problem naprawić?

 

Dodam od razu że nie mam dokładnego pojęcia o parametrach mojej anteny, po części ze względu na fakt że pochodzi od poprzedniego dostawcy(który, okazuje się, był "podwykonawcą" Protonetu), i po części przez to, że była właśnie przez nich montowana, potem wymieniona na mocniejszą antenę, potem z powrotem na słabszą po przełączeniu do bliższego nadajnika. Wiem że mam kartę sieciową bezprzewodową która oryginalnie przyszła z internetem (TP-Link TL-WN551G) a która po późniejszym montażu odeszła w odstawkę. W tej chwili kabel od anteny łączę bezpośrednio z zintegrowaną kartą z płyty głównej(Gigabyte Z170X-UD3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...