Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SLODKIXXX

Podłączenie zasilacza

Polecane posty

Witam mam problem z podłączeniem zasilacza do płyty głownej ponieważ płyta ma 24pin atx a zasilacz 20pin.Moje pytanie czy wystarczy kupić adapter 20pin na 24pin,na allegro są takie ATX 20pin to BTX 24pin.Czy trzeba kupić molex na 4pin p4.Jest jeszcze 4pin atx na 4pin p4.Sam już nie wiem.Proszę o szybką odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o złącze 24-pin, to adapter 20 <-> 24 pin wystarczy.

Jeśli płyta ma dodatkowe złącze do zasilania procesora (P4 o którym wspomniałeś), to je również trzeba podpiąć, więc jeśli zasilacz nie ma odpowiedniej wtyczki, to musisz również kupić adapter MOLEX <-> P4.

Przy czym - jeśli zasilacz nie ma złącza 24-pin, to szczerze mówiąc bałbym się go podpinać do jakiejkolwiek nowszej płyty, bo zasilacz był projektowany pod zupełnie inną wersję standardu ATX, gdzie obciążenia linii wyglądały inaczej niż obecnie (kiedyś używano głównie linii +5V, obecnie największe obciążenie jest na linii +12V).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe złącze p4 jest w zasilaczu podpięte do płyty koło procesora.Nie ma tylko 24pin a jest 20pin do płyty.Zasilacz ma 300W procesor Phenom X4 9750 karta graficzna tu właśnie problem bo muszę jakąś dokupić do 50zł.Wstepnie patrzałem na 8600Gt lub jakiś HD 6350 czy 5450.Komputer ma być tylko do muzyki (CUBASE)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...