Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Problemy z komputerem

Polecane posty

Dwa tygodnie temu dostalem komputer. 

Nastepnego dnia odeslalem i wymienili zasilacz, plyte glowna, procesor i dysk. nie moglem nawet zainstalowac sterownikow. odeslali mowie  wszystko super.

Podlaczylem znowu problem ze sterownikami do karty graficznej.

Chodzi przedewszystkim o to, ze komputer chodzi bardzo wolno.

Nie tak jakby to byl nowy PC a conajmniej mial 30lat. 

W CS go fps skacza nawet do 40. 

Animacje pulpitu, startu itp tez sie wieszaja. programy uruchamiaja sie  strasznie dlugo. 

Szukalem sterow wszystko aktualne.

Grafika RX 480 gaming x 4Gb

Procesor i5 6500

Zasilacz corsair 450

Plyta glowna Night elf

Dysk p300

Ktos moze cos doradzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ostatecznie zainstalowałeś? Skoro CS się odpala to przyjmuję że tak.

Jako pierwsze sprawdziłbym S.M.A.R.T. dysku twardego. Podobne objawy zamulania są właśnie często powodowane przez wadliwy dysk. Pobierz program HDTune i wstaw screena z zakładki Health. Dodatkowo wklej screena z programu HWMonitor z temperaturami podzespołów pod obciążeniem - np. w czasie grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z Health z HDTune oraz screen z Hwmonitor podczas grania w Dayz Standalone 2-3 godziny. 

Niby wszystko wyglada ok. Zastanawia mnie tylko czemu przy karcie ta temperatura jest znacznie wyzsza, a nei sa one np. jednakowe wszystkie.

Edit. Ok rozumiem, to jest temperatura która była maksymalna podczas grania, tak?

cdaction.png

cdaction1.png

Do tego dochodzi jakis problem z kursorem.. po paru godzinach zmienia sie w hmm artefakt? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MLodyy napisał:

Niby wszystko wyglada ok. Zastanawia mnie tylko czemu przy karcie ta temperatura jest znacznie wyzsza, a nei sa one np. jednakowe wszystkie.

A czemu miałyby być? Przecież CPU i GPU to niezależne byty, chłodzone oddzielnymi układami chłodzenia.

31 minut temu, MLodyy napisał:

Edit. Ok rozumiem, to jest temperatura która była maksymalna podczas grania, tak?

Tak, maksymalna temperatura zarejestrowana podczas działania programu. Minimalna też i prawdę mówiąc trochę mnie ona zastanawia - o ile w przypadku MSI stosunkowo wysoką temperaturę minimalną można uzasadnić półpasywnym chłodzeniem, o tyle temperatury CPU zaczynające się od 40°C trochę dziwią - screena robiłeś niemal bezpośrednio po zakończeniu gry, nie dając komputerowi zbytnio odpocząć, czy stale wygląda to tak samo?

Tak swoją drogą, SMART ma nieco więcej atrybutów - przewiń listę i wrzuć jeszcze jednego screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiałem bo również było wszystko ok.

Bardzo irytuje ten problem z kursorem. Ewidentnie wywala artefakt na kursor. Inaczej tego nazwać nie mogę. Aktualny sterownik jaki mam zainstalowany do RX 480 to 16.12.1

Z panelu karty również pokazuje komunikat, że jest to najnowszy ster.

Może problem z karta? Z jej pamięcią czy coś?

cdactioon11.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoce prawdopodobne, że wtedy artefakty występowałyby również w grach lub komputer by się resetował.

Dla pewności grafikę możesz zawsze jednak przetestować Furemarkiem, jeśli jest uszkodzona na pewno się coś wysypie. Tylko pamiętaj o kontrolowaniu temperatury karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, to do końca nie wiem czy potrafię to zrobić. Nie chciałbym jej ugotować. 

Tzn grier nie wywala a komputer się nie resetuje jedyne co się robi to wywala artefakt na kursorze. Czarne plamki jakieś. A jak na jade na jakiś link czy coś co mogę kliknąć zamienia się to w czarny kwadrat. 

Dysk jednak to Seagate 1TB. Nie wiem jak to jest zrobione, bo w zapisanym koszyku miałem P300 nawet teraz i ten koszyk przeniosłem do zakupu. A teraz zorientowałem się w zamówieniu że jest SEAGATE. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Firestone napisał:

Swoją drogą, tak wysoka wartość atrybutów 01/07/C3 jest akceptowalna w praktycznie nowym dysku?

Dnia 5.12.2016 o 14:11, Sevard napisał:

Wartość Data w polach 01 oraz 07 w przypadku większości dysków Seagate to nie jest ilość błędów, tylko jakieś nieprzetworzone dane diagnostyczne (...)

@edit To samo dotyczy pola C3.

5 minut temu, MLodyy napisał:

Dysk jednak to Seagate 1TB. Nie wiem jak to jest zrobione, bo w zapisanym koszyku miałem P300 nawet teraz i ten koszyk przeniosłem do zakupu. A teraz zorientowałem się w zamówieniu że jest SEAGATE. 

A jaki dysk widnieje w zamówieniu (lista zamówień) i na fakturze?

7 minut temu, MLodyy napisał:

Tzn grier nie wywala a komputer się nie resetuje jedyne co się robi to wywala artefakt na kursorze. Czarne plamki jakieś. A jak na jade na jakiś link czy coś co mogę kliknąć zamienia się to w czarny kwadrat.

Jakiś czas temu mi też się coś takiego przytrafiło (choć w sumie to nawet nie pamiętam, na którym komputerze, więc właściwie jedyna pewna informacja, że na Win10) - z tego, co pamiętam, to pomogła chwilowa zmiana wskaźnika na inny (Ustawienia->Ułatwienia dostępu->Mysz). No ale to rozwiązanie dobre na jeden raz, a nie do regularnego naprawiania jakiegoś problemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamowieniu jest seagate. Przenioslem koszyk. Jakim cudem dostalem seagate? 

Czyli co zrobic? Reklamowac ponownie zreklamowana karte? 

Pierwszy raz mam takie problemy ze sprzetem od morele.

Trudno bedzie przetestowanie tej karty programem wyzej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być trudne, uruchamiasz tryb "GPU Stress test" najlepiej w natywnej rozdzielczości. Cały czas obserwujesz temperaturę karty wyświetlaną na górze podczas testu nie pozwalając przekroczyć jej powiedzmy 85 stopni (bezpieczna temperatura według specyfikacji to max 90). Jeśli wszystko będzie ok testujesz do 30 min.

Z racji tego, że program maksymalnie obciąża grafikę jakiekolwiek problemy z kartą powinny objawić się artefaktami, zawieszeniem komputera, czarnym ekranem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FurMark sprawdza tylko temperatury. Nie sprawdza tak naprawdę stabilności czegokolwiek, bo z większości instrukcji nawet nie korzysta.

Sprawdź, czy w dzienniku zdarzeń nie widać jakichś błędów.

Z tym kursorem to zaraz poszukam, bo jestem pewien, że był z tym jakiś problem w dziesiątce. W każdym bądź razie to nie była wina karty/sterowników (działo się to i na kartach NVIDII i AMD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzienniku zdarzeń jest mnóstwo czerwonych pól. To tylko tak naprawdę niektóre. Ale wiekszość się powtarza. 

 

15 godzin temu, Sevard napisał:

FurMark sprawdza tylko temperatury. Nie sprawdza tak naprawdę stabilności czegokolwiek, bo z większości instrukcji nawet nie korzysta.

Sprawdź, czy w dzienniku zdarzeń nie widać jakichś błędów.

Z tym kursorem to zaraz poszukam, bo jestem pewien, że był z tym jakiś problem w dziesiątce. W każdym bądź razie to nie była wina karty/sterowników (działo się to i na kartach NVIDII i AMD).

Super byłoby gdybyś znalazł wyjaśnienie z kursorem.. bo może wszystko jest ok tylko problem leży w systemie. 

CDACTIOn.evtx

cdaction1.png

cdaction2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanawiam się, czy najlepszym pomysłem nie byłaby czysta instalacja systemu, no ale spróbujmy coś zdziałać.

1. Wywal Everesta - podpis jego sterowników się nie zgadza i to powoduje przynajmniej część błędów.

2. Spróbuj raz jeszcze przeinstalować sterowniki od karty graficznej na czysto. Najlepiej obecne wywal za pomocą DDU odpalonego w trybie awaryjnym i wtedy zainstaluj raz jeszcze te najnowsze.

3. Widać, że sterownik od karty dźwiękowej też się sypał - do aktualizacji.

 

Otwórz menedżer urządzeń i zobacz, czy nie masz tam gdzieś jakichś wykrzykników w żółtym trójkącie obok jakiegoś komponentu. Jeśli masz, to napisz przy czym ten wykrzyknik jest.

Jaki masz monitor i jakiego kabla używasz do połączenia kompa z monitorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG24GM77 uzywam DVI z tego co pamietam. W menedzerze zadan mialem jeden wykrzyknik po zainstalowaniu windowsa 10. Mialem 7 i po aktualizacji pojawil sie ten wykrzyknik właśnie. Nie wiedzialem od czego, ale po zasiegnieciu wiedzy z internetu. Znalazlem cos takiego czyt. załącznik. 

Co do sterownikow.. to nawet przez MSI live udpater po zainstalowaniu niby najnowszych ciągle wyskakuje komunikat, że są nieaktualne i wciąż je instaluje. W menedzerze zadań natomiast pokazuje, że sterownik jest najnowszy. 

123.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam pilne. 

Po graniu w cs obraz zaczal mrygac na kolorowo. Jakies rozne kolorowe kwadraciki, caly monitor byl kolorowy. 

Po chwili komputer zresetowal sie z komunikatem.na niebieskim tle ze napotkal problem i musitak byc uruchomiony ponownie. 

Nie wygladalo toto na typowy bluescreen juz nie wiem co zrobic..

 

Czy wartosc napiecia przy karcie ta liczba 7700, powinno tyle wynosic? Wczesniej jak sprawdzilem bylo napisane nawet 17000 z jakąś końcówka. 

Nie znam się, więc się pytam bo wydaje się dosyć duża.

screenshot_20161217_225757.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej czekam na odpowiedź na zadane pytanie. Ten screen z PCIDatabase mówi mi jedną z dwóch rzeczy:

- źle podałeś konfigurację sprzętową;

- strona z jakiegoś powodu coś źle pokazuje.

W obydwóch przypadkach nie mówi to nic.

Dnia 11.12.2016 o 15:27, Sevard napisał:

Otwórz menedżer urządzeń i zobacz, czy nie masz tam gdzieś jakichś wykrzykników w żółtym trójkącie obok jakiegoś komponentu. Jeśli masz, to napisz przy czym ten wykrzyknik jest.

Napisz przy czym ten wykrzyknik jest. I tyle - jest tam jakaś nazwa. Możesz wrzucić screena itp. Nie prosiłem o wchodzenie na jakieś strony i szukanie tego samodzielnie.

Ewentualnie jak bardzo Ci się chce, to kliknij na to prawym przyciskiem myszy > Właściwości. Przejdź na kartę Szczegóły, z listy wybierz Identyfikatory sprzętu i wrzuć screena z wartościami.

Dnia 10.12.2016 o 22:45, Sevard napisał:

Z tym kursorem to zaraz poszukam, bo jestem pewien, że był z tym jakiś problem w dziesiątce. W każdym bądź razie to nie była wina karty/sterowników (działo się to i na kartach NVIDII i AMD).

Znalazłem. Problem nie został rozwiązany. Niby są jakieś metody na obejście tego, ale jest to ukrywanie problemu, a nie jego rozwiązanie.

I tak w międzyczasie - zdezaktywuj automatyczne aktualizacje sterowników i spróbuj raz jeszcze przeinstalować sterowniki.

 

Co do napięcia - mierniki napięcia w urządzeniach nie są zbyt dokładne i zdarzają się większe lub mniejsze przekłamania. Tak dużego napięcia tam na pewno nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli odinstalowałem to urządzenie, to mogę je jakoś przywrócić by znów pokazał się ten wykrzyknik? Był żółty wykrzyknik zanim jeszcze skorzystałem z pomocy forum. Po prostu go odinstalowałem to urządzenie. Pojawił się na pewno gdy po aktualizacji do Win 10 znikneła mi z menadzera zadan zintegrowana karta graficzna z procesora. Możliwe że to to, lecz nie dam sobie ręki uciąć.


Może można to jakoś przywrócić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że już trochę zawracam głowę. Ale muszę jeszcze zapytać. Skoro pojawia sie takie napięcie przy karcie graficznej to czy na pewno jest wszystko w porządku? Po odpaleniu Dayz Standalone karta zaczyna dziwnie piszczec. A same wiatraki kreca sie nie majac nawet 55stopni. Z tego co wiem karta ma półpasywne więc chyba od około 60 dopiero zaczynają pracowac?

Zostaje chyba wyslać kartę na reklamacje? 

screenshot_20161218_152556.png

Aktualnie podczas gdy mam włączoną tylko przegladarke i nic więcej karta nagrzewa się do 60stopni w tym momencie jest 58stopni w czasie gdy nie ma nawet zbednych programow odpalonych. 

Może po prostu jestem przewrażliwiony.

Zauważyłem również, że podczas włączenia DayZ gdy karta zaczyna piszczeć i po zminimalizowaniu do okienka z HWMonitor temperatura karty szybko osiaga 60stopni nawet wiecej, a podczas zminimalizowania spada do np 40 paru:).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MLodyy napisał:

Skoro pojawia sie takie napięcie przy karcie graficznej to czy na pewno jest wszystko w porządku?

O, miło wiedzieć, że absurdalne napięcia w moim RX-470 nie są odosobnionym przypadkiem ;)

Spoiler

gpu.png

4 godziny temu, MLodyy napisał:

Po odpaleniu Dayz Standalone karta zaczyna dziwnie piszczec.

Piszczące cewki to loteria, która nie ma żadnego wpływu na działanie karty, więc z tego tytułu nie ma co wysyłać karty na gwarancję.
Zresztą piszczą zazwyczaj jedynie przy generowaniu setek klatek na sekundę - jeżeli Cię to bardzo irytuje, to włączenie synchronizacji pionowej może pomóc.

4 godziny temu, MLodyy napisał:

A same wiatraki kreca sie nie majac nawet 55stopni. Z tego co wiem karta ma półpasywne więc chyba od około 60 dopiero zaczynają pracowac?

Zapewne przy konkretniejszym obciążeniu karty, wentylatory automatycznie się załączają - jeżeli przy kręcących się wentylatorach karta ma 55 stopni, to z wyłączonymi pewnie po chwili przekroczyłaby 60 stopni, więc w efekcie miałbyś pewnie kilku(-nasto)sekundowe cykle naprzemiennego włączania i wyłączania się wentylatorów.

4 godziny temu, MLodyy napisał:

Aktualnie podczas gdy mam włączoną tylko przegladarke i nic więcej karta nagrzewa się do 60stopni w tym momencie jest 58stopni w czasie gdy nie ma nawet zbednych programow odpalonych. 

Ale żadnych programów, czy gdzieś w tle jakaś uruchomiona gra (inna sprawa, że screen pokazuje 51 stopni)?
Mnie temperatury z wyłączonymi wiatrakami zaczęły irytować właściwie od razu, więc z miejsca wyłączyłem półpasywność (jakbyś się zastanawiał, skąd takie temperatury) :smile:

4 godziny temu, MLodyy napisał:

Zostaje chyba wyslać kartę na reklamacje?

Z Twojego ostatniego posta nic nie wskazuje na problemy z kartą. Z wcześniejszych

22 godziny temu, MLodyy napisał:

Po graniu w cs obraz zaczal mrygac na kolorowo. Jakies rozne kolorowe kwadraciki, caly monitor byl kolorowy.

mówi, że być może jednak coś jest z nią nie tak.
Tak czy siak, jako że tematem zainteresował się Sevard, to tylko przypomnę, że o coś pytał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie karty przy korzystaniu z przeglądarki nie musi być niczym złym. Większość współczesnych przeglądarek korzysta z akceleracji sprzętowej.

Co do problemów z CS:GO w patchnote'ach jest coś o znanych problemach z migotaniem ekranu w CS:GO. Warto sprawdzić, czy zrestartowanie gry pomoże.

 

Mógłbyś podsumować jakie problemy są nadal aktualne, a które nie, bo ja szczerze mówiąc się nieco pogubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...