Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 01/2017 zawartość

Polecane posty

U was za oknem grudzień, a u nas w redakcji już rok 2017. CDA 01/2017 pojawi się w sprzedaży 13.12 (wtorek). Data ta może się starszym czytelnikom źle kojarzyć (zamiast Teleranka jakiś pan w okularach i mundurze), ale gwarantujemy, że nowe CDA złagodzi tę niefajną asocjację. Nie dość, że dajemy 3 pełne wersje (Phantaruk PL, Men of War: Oddział szturmowy PL (wersja GOTY), The Way PL - z czego dwie są z 2016) i sporo kodów bonusowych (World of Tanks, World od Warships, Survarium, Othertees.com, G Data Total Protection), to jeszcze do tego dwustronny plakat 82 x 59 cm (z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" oraz z gry Mass Effect: Andromeda - ten dodatkowo z kalendarzem). A wszystko za standardowe 15,99 zł. Do tego nietypowa, ale - przyznacie - klimatyczna okładka.

A co w środku? Zaczynamy od przeglądu 27 przyszłorocznych gier, w których widzimy potencjalne hity, uzupełnionego o minifelietony z prywatnymi oczekiwaniami ekipy redakcyjnej. Wśród beta-testów warto zwrócić uwagę na For Honor - Papkin pojechał na specjalny pokaz dla prasy, by do woli namachać się bastardem, kataną oraz toporem.

W dziale recenzji świąteczny dostatek - ponad 30 gier (nie licząc mobilek), w tym Watch Dogs 2, Dishonored 2, The Last Guardian, Final Fantasy XV, Football Manager 2017, Tyranny, Farming Simulator 17, Shadow Tactics: Blades of the Shogun i Pokémon Sun/Moon. Perełką jest Laura - nowa gra na... ośmiobitowe Atari (!) (lub jego emulator). Pełen spis recenzowanych gier - poniżej.

W Publicystyce takoż sporo łakoci. "Wychodząc z cienia" to tekst o cieszącej się na świecie szacunkiem polskiej firmie QLOC, która świadczy pierwszoligowym producentom gier przeróżne usługi - testuje, tłumaczy i portuje gry, a nawet je współtworzy (Ultra Street Fighter IV!). Przeczytajcie koniecznie. "Klient w internecie jest nielojalny" to z kolei wywiad z Michałem Gembickim, szefem CDP.pl. W "I po Bollu!" przybliżamy sylwetkę naszego ukochanego reżysera Uwe Bolla, który przed niedawnym przejściem na emeryturę plugawił nędznymi ekranizacjami znane gry, a krytyków filmowych wyzywał na pojedynki bokserskie. W "15 latach konsol Microsoftu" gem wspomina pierwszego Xboksa. Smuggler natomiast zabierze was w podróż w czasie (odleglejszą, niż myślicie) w poszukiwaniu pierwszego komputera osobistego ("Szymon mówi "szukaj""). Papkin w swym felietonie wyzłośliwia się na temat... No dobra, felieton nosi tytuł "Łotr jeden!" - domyślcie się, o kim jest. A na koniec jak zawsze Szpile.

Będą też stałe rubryki, czyli Action Redaction i Na Luzie, rzecz jasna.

W dziale technologicznym polecamy przede wszystkim megatest monitorów dla graczy i Trendy, w których Allor przewiduje, co przyniesie nam rok 2017. Poza tym przeczytacie testy PlayStation 4 Pro, NES-a Classic Edition, iPhone'a 7 Plus, głośników, słuchawek, smartwatchy, klawiatury oraz myszek gamingowych.

Na płytę DVD wrzuciliśmy pełne wersje gier (przypomnijmy: Phantaruk PL [Steam], Men of War: Oddział szturmowy PL [DRM free], The Way PL [Steam]), dema, mody (do Civilization VI), bonusy i masę innego dobra.

Zainteresowanym przypominamy: wtorek, 13.12.2016, 15,99 zł.

Do zobaczenia!


########################SPIS TREŚCI#################

Info 

######W PRODUKCJI
Nadzieje 2017 

JUŻ GRALIŚMY
For Honor    
Jalopy    
My Summer Car    
Beat Cop
World of Tanks 9.17 


###########RECENZJE
Watch Dogs 2    
Dishonored 2
Transport Fever    
World of Final Fantasy    
Killing Floor 2    
Final Fantasy XV    
Darksiders Warmastered Edition
Silence    
Eagle Flight
Elite Dangerous: Horizons - The Guardians
The Dwarves
Kopanito All-Stars Soccer
The Division: Survival
Earth's Dawn    
Football Manager 2017
Tyranny
Farming Simulator 17
King's Quest
Shadow Tactics: Blades of the Shogun
Beholder
Candle    
The Last Guardian
Laura
Renoir
Motorsport Manager
Planet Coaster
Dungeon Rats    
Rogue Stormers
The Sims 4: Miejskie życie
Pokémon Sun/Moon

Mobilne
Phoenix Wright: Ace Attorney ? Spirit of Justice
Chase: Cold Case Investigations ~Distant Memories~    
Rhythm Paradise Megamix     
Gear.Club
Picross 3D: Round 2
Dustoff Heli Rescue 2 
Gurumin 3D


###############PUBLICYSTYKA

Wychodząc z cienia
Klient w internecie jest nielojalny
I po Bollu!    
15 lat konsol Microsoftu
Szymon mówi "szukaj!"    
Felieton: Łotr jeden!
Szpile

#########TECHNOLOGIE

Info

MEGATEST
Monitory dla graczy

Testy
PlayStation 4 Pro
Retrokonsola NES Classic Edition    
Głośniki 2.1 Sound BlasterX Kratos S3    
Słuchawki Trust GXT 353 Vibration Headset
iPhone 7 Plus 128 GB    
Smartwatch Pebble 2    
Klawiatura Roccat Skeltr    
Mysz Razer DeathAdder Elite    
Mysz SteelSeries Rival 500 

Trendy
Co nas czeka w 2017?


##############INNE

Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD    
Prenumerata


##############PEŁNE WERSJE GIER#############

# The Way PL [STEAM]

Gatunek: przygodowa, logiczna
Ocena w CDA: brak
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, GF 8800

Wydana w kwietniu 2016 przygodówka w stylu retro, będąca - co stwierdzamy z największą radością - wspaniałym hołdem dla Another World i pozostałych dzieł autorstwa Érika Chahi. 
The Way to dwuwymiarowa, rozpikselizowana i ultraliniowa historia o poszukiwaniu utraconej miłości i ostatecznym poświęceniu dla niej. Prócz satysfakcjonujących łamigłówek oferuje sekwencje zręcznościowe - początkowo wspinanie się i skakanie, ale także strzelanie, a nawet korzystanie ze zdolności specjalnych i pomocy niezwykłego asystenta.

Uwaga! The Way wymaga Steama. Kod aktywacyjny otrzymasz na maila po wpisaniu kodu z płyty w serwisie kody.cdaction.pl.


# Phantaruk PL [STEAM]

Gatunek: horror
Ocena w CDA: 5+ (w CDA 10/2016)
Multi: brak
PC: Windows XP/Vista/7/8/10, CPU dwurdzeniowy, 2 GB RAM, grafika zgodna z DX9

Liczący sobie ledwie cztery miesiące(!), a więc naprawdę zupełnie nowy Phantaruk polskiego studia Polyslash to first-person horror z ambicjami. Rozgrywa się na pokładzie kosmicznego ośrodka badawczego Purity-02, na którym zgodnie z najlepszymi tradycjami science fiction obudziła się groza. Wcielamy się w bezimiennego ocalałego z rzezi, jaka miała miejsce na pokładzie placówki, i tylko od nas zależy, jak daleko uda się nam po pierwsze: uciec przed grozą, a po drugie: zrozumieć jej genezę.

W założeniach Phantaruk to hybryda Dead Space'a, Somy, Outlasta i Obcego: Izolacji. Gra stworzona została przy użyciu Unity i choć nie ma startu do dopieszczonego w najdrobniejszych szczegółach Obcego: Izolacji, to miejscami może się podobać. Szkoda, że AI daje się oszukiwać jak dziecko.

Uwaga! Phantaruk wymaga Steama. Kod aktywacyjny otrzymasz na maila po wpisaniu kodu z płyty w serwisie kody.cdaction.pl.


# Men of War: Oddział szturmowy - GOTY Edition PL [DRM FREE]

Gatunek: strategiczna
Ocena w CDA: 7 (w CDA 05/2011)
Multi: współpraca, rozwałka do 8 osób
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2 GHz, 2 GB RAM, grafika zgodna z DX9

Powracamy do świata Men of War, by tym razem towarzyszyć oddziałom szturmowym aż pięciu nacji: USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii z przyległościami, Związku Radzieckiego oraz po raz pierwszy w serii - Japonii. Nie jest to jednak typowy RTS typu "szybko zbuduj większą armię niż przeciwnik" - przeciwnie, to gra zdecydowanie taktyczna, której mechanika uwzględnia nie tylko możliwość rykoszetu, ale także kąty postrzałów i tym samym różne ich efekty. Men of War: Oddział szturmowy, jak każda wcześniejsza gra na silniku GEM 2, jest bardzo złożona i najlepiej sprawdza się w trybie współpracy nawet ośmiu graczy.

Uwaga! Nasza wersja to Game of the Year Edition, zawierająca wszystkie pięć multiplayerowych dodatków do Oddziału szturmowego.


############BONUSY DOŁĄCZONE DO NUMERU##############

###DWUSTRONNY PLAKAT 82x59 cm

W poziomie: oficjalny plakat z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie"
W pionie: Mass Effect: Andromeda z kalendarzem na rok 2017

####### KODY BONUSOWE

##Kod bonusowy do Survarium o wartości ponad 60 złotych!

Mamy dla was Bandit Equipment Set - zestaw wyposażenia premium, składający się z kurtki Bandit's Jacket (level 2), spodni Bandit's Pants (level 2) oraz pistoletu maszynowego UZI "Hurricane" (level 2). Jako zestaw dają dodatkowe 20% do zdobywanej reputacji na czarnym rynku oraz 25% do zarabianego srebra. Ponadto dostaniecie patriotyczną "naszywkę" na rękaw w postaci polskiej flagi.

Uwaga! Kod ważny jest tylko do końca stycznia 2017 r.


##Kody bonusowe do World of Warships oraz World of Tanks o łącznej wartości niemal 70 zł!

Ahoj, kapitanowie! Czołem, dowódcy! Mamy dla was kod bonusowy do World of Warships oraz zaproszeniowy do World of Tanks. Ten pierwszy daje Smitha (unikatowy, tj. niedostępny zwykle w sklepie premium amerykański niszczyciel premium poziomu II), jedno miejsce w porcie i 180 flag sygnałowych - po 10 z każdego rodzaju. Łączna wartość pakietu to ponad 44 złote.

Kod do World of Tanks natomiast jest zaproszeniowy, tj. ważny tylko przy zakładaniu nowego konta. Daje T-127 - radziecki czołg lekki premium III poziomu wraz z załogą z wyszkoloną w pełni bazową biegłością i dodatkowo atutem "Szósty zmysł" u dowódcy. Ponadto w pakiecie znajduje się jedno miejsce garażowe oraz jeden dzień konta premium. Wartość prezentów - ponad 25 złotych.

Uwaga! Ważność kodów upływa 13.03.2017 r.


##Kod rabatowy na Othertees.com

Kod daje 10 zł zniżki na ubrania (z wyłączeniem bielizny) w sklepie Othertees.com oferującym m.in. koszulki gamingowe.

##Kod na 90-dniową pełną wersję pakietu G Data Total Protection


##############ZAWARTOŚĆ DVD###########


PEŁNE WERSJE
Phantaruk PL [STEAM]
Men of War: Oddział szturmowy PL [DRM FREE]
The Way PL [STEAM]

PROGRAMY
G Data Total Protection PL
VRMark Basic Edition

DEMA
Detective Gallo
Primordia 
Return 2 Games: Book of Demons PL
Woven

MODULATOR
Mody do Sid Meier's Civilization VI

COSPLAY
Piotr "Joker" Grabowski

E-BOOKI
Królewskie dzieci
Tao Ariadny
Fetor i stare koronki

BONUSY
ActionMag
Esensja
Marek Lenc
Tapety




 

cd_01_001-rgb.jpg

CDA_01_2017-Plakat_kalendarz-MASS-EFFECT_rgb.jpg

R1 82x59 plus spad PREWKA.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smuggler napisał:

U was za oknem grudzień, a u nas w redakcji już rok 2017. CDA 01/2017 pojawi się w sprzedaży 13.12 (wtorek).

Iście stachanowskie tempo pracy macie... jeszcze poprzedniego nie napocząłem :/

Cytuj

Data ta może się starszym czytelnikom źle kojarzyć (zamiast Teleranka jakiś pan w okularach i mundurze),

Ja tam wolę pamiętać 13 grudnia 2002r. :) Jak w Ameryce trzeba pozytywnie myśleć.

Cytuj

Do tego nietypowa, ale - przyznacie - klimatyczna okładka.

Ja przyznaje.

Cytuj

Papkin w swym felietonie wyzłośliwia się na temat... No dobra, felieton nosi tytuł "Łotr jeden!" - domyślcie się, o kim jest.

A niech się piekli... i tak obejrzę ze 4 razy w kinie :)

Cytuj

W dziale technologicznym polecamy przede wszystkim megatest monitorów dla graczy

Akurat rozglądam się za czymś odpowiednim więc będzie jak znalazł

Cytuj

Men of War: Oddział szturmowy PL [DRM free],

I nawet pełniak mi pasuje... będzie co prawda jakiś 150 w kolejce, więc do ogrania za 8-10 lat :D... no i o ile znów nie zapomnę o płytę poprosić przy kasie jak w zeszłym miesiącu :)

Cytuj

The Last Guardian

Hehe a jednak wyszedł... patrząc na recenzje w necie wychodzi na to że w przeciwieństwie do Księcia wyszedł też nie tylko w znaczeniu że się ukazał.

PS. PIERWSZyy!!1111!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było 13.12.2002?
>>>Miler coś tam w Kopenhadze podpisywał :)
PS. "tępo" to mogę patrzeć ale  stachanowskie to mamy TEMPO :P

>>>no dobra już poprawiam - RoZy

I w tym momencie jesteśmy już na etapie składania pierwszych tekstow do 02/17... :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smuggler napisał:

Papkin w swym felietonie wyzłośliwia się na temat... No dobra, felieton nosi tytuł "Łotr jeden!" - domyślcie się, o kim jest.

Jeśli będzie się wyzłośliwiał na temat polonizacji tytułu, to nie będzie miał racji - "Łotr jeden" jest poprawnie przetłumaczone. :)

Zawartość wydaje się w porządku, szkoda, że pełniaki nadal niezbyt imo. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno recenzji gier, które mnie interesują (Silence, Tyranny, Final Fantasy XV, Watch Dogs 2......) - tym mnie kupiliście. A właściwie to ja kupię magazyn. No i jeszcze plakat, akurat będzie można zdjąć ten, który daliście z kalendarzem na rok 2015 z grafiką Assassin's Creed Unity w tle, bo, szczerze mówiąc, nie chciało mi się go ściągać.

No i jeszcze w pełnych wersjach The Way. Rzadko dajecie gry, które mam na liście życzeń na Steamie. Tym razem jest wyjątek. Bardzo dobrze. We wtorek rano idę do kiosku w wiadomym celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer ogólnie ciekawy i z ocenami się zgadzam w większości przypadków (aczkolwiek FF XV po patchu, który naprawi drugą część będzie zasługiwał już o oczko wyżej).

Mam lekkie zastrzeżenie do tekstu dotyczącego PS4 PRO. Może to jakieś problemy z częścią egzemplarzy, ale u mnie hałas jest tylko na początku przy wczytywaniu płyty, a po graniu przez 10 godzin w Bloodborne konsola jest zaledwie lekko ciepła. Po za tym jest OK i uważam ją za dobry zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Hagan said:

Nie wspominając że twórcy Last Guardiana to bezczelni kłamcy, obiecywali kiedyś że gra będzie też na PS3. Takie żałosne tłumaczenie że "tylko PS4 potrafi w pełni oddać piękno świata który stworzyliśmy" w rzeczywistości oznacza "jesteśmy śmierdzącymi leniami i nie chce się nam optymalizować gry żeby chodziła na słabszej konsoli". 

Toż oni tego na PS4 też nie zoptymalizowali, a oczekujesz, że zrobią to pod PS3 i Cella? :D Gra robiona 9 lat, a działa jakby była skleconym na kolanie w 7 miesiecy (pozdro, konsolowy XCom 2 8)) portem. Kiedyś nie do pomyślenia przy exclusivie. Mnie to w recenzji TLG bardziej mierzi ta wstawka na końcu, że to "test dojrzałości" (czytaj: jak ci sie gra nie podoba to widać do niej jeszcze nie dojrzałeś, wróć za kilka lat, dziecko). Słabe, takich teekstów to bym się raczej spodziewał po blogu fanatyka Sony i Playstation albo fanboyowskich stronach, a nie po "najwiekszym piśmie dla Graczy w Polsce"

Z drugiej strony to i tak pólka niżej niż "popis" GEMA przy Forza Horrizon 3, gdzie wiekszość pierwszej strony recenzji to przekonywanie, jak to jedyną słuszną platformą dla gry jest XBox. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dałby radę ktoś pomóc? Nie wiem gdzie ja mam wpisać ten kod do Survarium na Steam... Jeśli przez 'aktywuj produkt na Steam' to mój kod nie działa. Wchodziłem też na stronę Survarium na Steamie, ale kompletnie nie wiem gdzie jest tam możliwość realizacji kodu, a w gazecie pisze by zrobić to właśnie tam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale info to interesujące, że z jednej strony CDA wydaje się "wiedzieć wiecej" i wstawia XboxOne jako platformę dla nowego Mechwarriora (chociaż obecnie wiele się o platformach nie mówi, a tam, gdzie coś o nich jest to widnieje tylko PC), a z drugiej daliście się zrobić jak dzieci na klasyczną sztuczkę Sony "nawet jak to nie exxclusive to tak zedytujemy trailer, że bedzie się wydawało, że to exclusive" przy nowym Marvel vs Capcom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2017 o 09:29, 2real4game napisał:

@Frankie13Niagara

Zajrzyj do magazynu, to się dowiesz :)

W gazecie jest napisane, że trzeba aktywować kod na stronie Survarium lub aktywować kod na bonusy poprzez przeglądarkę steama. Nie ma nic więcej, a ja nadal nie mam pojęcia jak aktywować te bonusy do survarium jak gram na koncie steam :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 10:14, Masters110 napisał:

Zauważyliście? W kalendarzu z cda 1/2017 jest błąd. Wrzesień, Październik i Listopad wyglądają tak samo. Ja to zauważyłem dopiero dzisiaj. Ale dziwne, że przed wydaniem nikt nie zauważył.

IMG_20170119_100342.jpg

Ja to zauważyłem dopiero w październiku  :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...