Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Redsun

Komputer sie resetuje/wyłącza

Polecane posty

Od jakiegos czasu mam następujący problem, raz na jakis czas wyłącza mi się komputer. Czasami wytrzymuje 10 minut i juz off, a czasami uda sie poużywać z 3-4 godziny. Ekran robi się czarny, a zamiast normalnego dźwięku jest taki jak by scinający, się głośny odgłos, nie wiem jak to opisać. Monitor się wyłącza, jak by był cały czas uśpiony, słysze dzwiek resetowania sie kompa, i zeby normalnie zaczal działac, musze robic hard reset. Zrobiłem reinstall jakis czas temu, ale problem pozostał, po ponownym odpaleniu kompa wyskakuje mi taki error:

http://imgur.com/a/sR63N

Ktos wie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie coś podobnego albo nawet to samo:

Jak widzisz sam nie doszedłem do niczego, nawet w jednym serwisie nic nie pomogli, choć to raczej wynika z ich ignorancji i lekceważącego podejścia do klienta. Z pewnością nie jest to nic związanego z przegrzewaniem czy zasilaniem, bo kupno nowej obudowy i zasilacza nie przyniosło żadnych rezultatów. Obecnie komp znajduje się w innym serwisie, który wydaje się bardziej konkretny. Jak zadzwonią to pewnie powiedzą w czym problem i wtedy napiszę, może to ci pomoże. Choć u mnie error nie wyskakiwał, po prostu komp uruchamiał się jak gdyby nigdy nic, ale po pierwszym takim wyłączeniu, po ponownym uruchomieniu wyłączał się już po kilku minutach. Z tego co widzę to chyba masz Win7, ja swoją "siódemkę" zaktualizowałem do Win10. Kto wie może faktycznie problem nie tkwi w sprzęcie a w systemie, bądź jest jakiś wirus? W moim przypadku jeśli coś będzie uszkodzone to nie widzę sensu dokupowania nowej części i przymierzam się do kupna nowych. No chyba, że będzie to jakaś pierdółka typu kabelek, taśma, a nie procesor, dysk bądź płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie powinienem Cię skierować do regulaminu działu, tylko go nie ma. Brakuje naprawdę wielu informacji, ale zacznijmy od konfiguracji sprzętowej (pełnej, czyli łącznie z dokładnym modelem zasilacza).

Nie zaszkodzi również S.M.A.R.T. dysku. Co prawda to raczej nie dysk, ale czasem to zdradza pewne informacje, których normalnie nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Niby przetestowali, system, dysk. Zrobili by BIOS się nie włączał tylko system (choć plansza od płyty głównej dalej jest widoczna na samym początku). W serwisie niby wszystko w porządku działało, ale wg mnie powinni sprawdzić każdą część z osobna i wtedy byłoby wiadomo w czym rzecz. A może to kwestia przeciążenia sieci elektrycznej? W swoim pokoju mam dwa gniazdka, jedno nieużywane po przeciwnej stronie pokoju, a drugi do którego podłączona jest listwa do której znowu podłączony jest komputer, głośniki, router, monitor, drukarka, lampka, przedłużacz do którego znowu podłączona jest listwa, gdzie mam konsolę i TV. Nawet do tej pierwszej listwy dołączyłem drugą by jej zanadto nie przeciążać. Choć przecież nie wszystko włączone jest naraz, a jakby sieć była przeciążona to wyskakiwały by korki raczej.

A gdy wczoraj włączyłem HMWMonitor to nawet nie pokazywało temperatur procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...