Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kmatix

Podejrzane logi z netstat -ano

Polecane posty

Witam, otóż jestem zaniepokojony logami z netstatu jakie uzyskałem, nagle pojawiło się wiele takich samych ip z portami zmienionymi o 1 w górę każdy z dopisem "CZAS_OCZEKIWANIA". W internecie dowiedziałem się że to może być trojan a jest to prawdopodobne bo ostatnio dzieją się dziwne rzeczy które zaczęły się dziać po tym jak avast zablokował jakiegoś wirusa z przeglądarki, mówiąc dziwne rzeczy mam na myśli że tuż po tym zablokowaniu w google zaczęły mi się same pisać "+" a po wciśnięciu ppm był dźwięk okienka błędu windowsa.
W pliku dorzucam logi z netstatu, proszę o szybką pomoc i przepraszam za wszelkie błędy w mojej wypowiedzi

logi.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do netstata - to jest normalne i wynika z tego jak działa TCP. Gdy jedna strona zamyka połączenie, to mimo wszystko przez chwilę (zgodnie ze specyfikacją do 4 minut) trzyma otwarte połączenie, żeby upewnić się, że druga strona otrzymała potwierdzenie.  Jest kilka stanów tego typu - CLOSE-WAIT, TIME-WAIT, FIN-WAIT-1 oraz FIN-WAIT-2.

Co do wirusa - jakiś wirus to naprawdę szeroka kategoria, więc trudno powiedzieć co to było i co mogło zrobić. Możesz zobaczyć, czy Malwarebytes' Anti-Malware,  Emsisoft Emergency Kit oraz Adwcleaner coś znajdą. Być może one sobie poradzą. Jeśli nie, to najlepiej będzie udać się na jakieś forum, które zajmuje się tematyką malware.

Co do netstata - to jest normalne i wynika z tego jak działa TCP. Gdy jedna strona zamyka połączenie, to mimo wszystko przez chwilę (zgodnie ze specyfikacją do 4 minut) trzyma otwarte połączenie, żeby upewnić się, że druga strona otrzymała potwierdzenie.  Jest kilka stanów tego typu - CLOSE-WAIT, TIME-WAIT, FIN-WAIT-1 oraz FIN-WAIT-2.

Co do wirusa - jakiś wirus to naprawdę szeroka kategoria, więc trudno powiedzieć co to było i co mogło zrobić. Możesz zobaczyć, czy Malwarebytes' Anti-Malware,  Emsisoft Emergency Kit oraz Adwcleaner coś znajdą. Być może one sobie poradzą. Jeśli nie, to najlepiej będzie udać się na jakieś forum, które zajmuje się tematyką malware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...