Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yazgoth

Laptop "dziwnie" się zawiesza.

Polecane posty

Witam jakiś czas temu zakupiłem w x-komie nowego laptopa Msi GE62 6QC Apache (wersja 16GB Ram i 480GB SSD).
Problem jest na prawdę dziwny. Temperatury sprawdzam regularnie co jakiś czas w oprogramowaniu od MSI.
Problemem jest tak jak w tytule "dziwne" zawieszanie się laptopa. Zdarza się to "bardzo" rzadko. Jak się już zdarzy, to nie ważne czy laptop chodzi na baterii czy na zasilaniu.
Zwiecha wygląda tak:
Na ekranie pojawiają się ruchome lub nie linie / kwadraty / różnie , komputer nie odpowiada na nic, i z głośników/słuchawek wydobywa się dźwięk "traktora".
laptop kupiłem już jakiś czas temu i raczej czas na zwrot minął.
Jedyny sposób by "odwiesić" laptopa to przytrzymać Power aż zgaśnie, i po ponownym przyciśnięcia laptop działa normalnie, aż do następnej zwiechy.
Jakieś pomysły???
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie taki sam, pomijając fakt że oryginalnie miał tylko 8gb ramu i był bez ssd to musiałem go dokupić osobno i prosić o wmontowanie w sklepie, a co :> .

No ale do rzeczy... Kiedyś jeszcze przed pierwszym laptopem do grania i pracy (dell inspiron chlip, ile on się namęczył), miałem taki problem z freezującą "stopklatką" w grach, fragment dźwięku się też zawieszał w nieskończoność itp. Problem się potem rozszerzył, i stacjonarka najzwyczajniej w świecie nie odpalała od kopa, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Słychać było takie dziwne dźwięki ze środka, podobne do przyśpieszanej turbiny w samochodzie, tylko ciszej. Ciężko było cokolwiek wywnioskować bo nikt nie wiedział o co chodzi, jak dla mnie po prostu to dziwne zachowanie wyglądało jak próby "łapania napięcia" przez komputer, i w momencie restartu w szczytowym momencie tego dźwięku, udawało się odpalić kompa na tyle żeby zobaczeć ekran startowy i potem ładowanie do windy, na którym to i tak mógł się komputer zwiesić. Wtedy myślałem że to zasilacz nie daje prądu, to go wymieniłem, ale nic to nie dało. Potem wywaliłem sprzęt na części, kupiłem laptopa della, który był dużo słabszy, ale się przynajmniej odpalał od kopa i płynnie chodził. I teraz mam maszynkę taką jak twoja, z logiem msi, i też czasami widzę jak światło na włączniku zmienia kolor sygnalizując czerpanie z baterii.

Stąd mój wniosek - bądź co bądź subiektywny - że msi są mocne, ale same w sobie mają problem z trzymaniem napięcia. W stacjonarce pamiętam właśnie miałem płytę główną robioną przez msi, i teraz problem jakby się w laptopie znowu pojawił, przy czym zawiechy większej to ja w ogóle nie pamiętam, ale w laptopach mamy do dyspozycji naładowaną baterię oprócz zasilacza, to może płyta główna posiłkuje się prądem z baterii zawsze kiedy ma mniej prądu... Pozostaje ci więc albo poszukać sterów do swojej wersji - ja mam gtx960m i nie narzekam. albo sprawdzić jakoś napięcie, pomyśleć nad wymianą batki, bądź zasilaczem. MSI raczej nie naprawi tego problemu, więc jeśli nic nie pomoże, zostaje ci się z tym pogodzić i żyć dalej, skoro zwiechy są rzadkie :// .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, i twoją historię, która mnie urzekła :] Ja tak samo mam wersję z GTX 960M.
Od razu po rozpakowaniu zainstalowałem na nim Windowsa 10 Pro i stery z płyty od MSI. 
Lapek zawiesił się pierwszy raz na zajęciach na uczelni jakieś 2 dni po dostaniu lapka.
Poszperałem w necie i znalazłem stronkę na której napisano, że zmiana sterów karty może pomóc. Więc zmieniłem na trochę starsze. Dalej nie pomogło.
Raczej zostawienie tego w spokoju jest złym rozwiązaniem. Lapek kosztował 4500zł i powinien śmigać bez problemów. Na moim stacjonarnym takie rzeczy się nie zdarzają nigdy.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Yazgoth napisał:

Msi GE62 6QC Apache

MSI wypuściło serię laptopów z Broadwellami, w których istniał poważny problem z zasilaniem (nie tylko z napięciami, ogólnie z nierozpoznawaniem stanów energetycznych).

4 godziny temu, Mosze napisał:

Stąd mój wniosek - bądź co bądź subiektywny - że msi są mocne, ale same w sobie mają problem z trzymaniem napięcia

Zły wniosek - niektóre modele MSI (niektóre serie Broadwellowych Apache'y i starszych Stealthów) miały problemy z zasilaniem - różnego rodzaju, od napięci poczynając po niedostatecznie silny zasilacz sieciowy. Nie jest to zresztą przypadłość tylko MSI - Asusowi (niektóre topowe modele z np. 880M, czy 980-ką), Dellowi (Alienware), czy Gigabyte'owi (Aorus 14") też zdarzało się wyprodukować podobnie skopane modele.

1 godzinę temu, Yazgoth napisał:

Raczej zostawienie tego w spokoju jest złym rozwiązaniem. Lapek kosztował 4500zł i powinien śmigać bez problemów.

Problem podlega gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Irenez napisał:

MSI wypuściło serię laptopów z Broadwellami, w których istniał poważny problem z zasilaniem (nie tylko z napięciami, ogólnie z nierozpoznawaniem stanów energetycznych).

Zły wniosek - niektóre modele MSI (niektóre serie Broadwellowych Apache'y i starszych Stealthów) miały problemy z zasilaniem - różnego rodzaju, od napięci poczynając po niedostatecznie silny zasilacz sieciowy. Nie jest to zresztą przypadłość tylko MSI - Asusowi (niektóre topowe modele z np. 880M, czy 980-ką), Dellowi (Alienware), czy Gigabyte'owi (Aorus 14") też zdarzało się wyprodukować podobnie skopane modele.

Problem podlega gwarancji.

Tylko, że ten problem będzie trudny do wykrycia nawet w serwisie. Te zwiechy zdarzają się na prawdę rzadko. Niezależnie od tego czy chodzi na baterii czy AC.
Czego mogę się spodziewać kiedy im odeślę tego laptopa na gwarancję? Wymienią na nowy/inny? Ile to będzie mogło trwać? Jestem w trakcie studiów informatycznych i potrzebuję laptopa :/
Ps. Dziękuję za zainteresowanie tematem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Irenez napisał:

MSI wypuściło serię laptopów z Broadwellami, w których istniał poważny problem z zasilaniem (nie tylko z napięciami, ogólnie z nierozpoznawaniem stanów energetycznych).

Tylko że ja mówiłem nie tylko o laptopach ale też mojej płycie głównej ze stacjonarki, ona też była własnie msi :/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Yazgoth napisał:

Czego mogę się spodziewać kiedy im odeślę tego laptopa na gwarancję? Wymienią na nowy/inny? Ile to będzie mogło trwać? Jestem w trakcie studiów informatycznych i potrzebuję laptopa

W przypadku serwisu MSI pewnie ok. 30-40 dni. Najprowdopodobniejszą opcją jest, że po potwierdzeniu błędu przez serwis producenta, x-kom zaproponuje ci zwrot środków lub laptop MSI z linii Skylake'owej - linia QC ma status EOL, a problemy z zasilaniem, o ile pamiętam były nie do naprawienia (wada konstrukcyjna partii lapków).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Irenez napisał:

W przypadku serwisu MSI pewnie ok. 30-40 dni. Najprowdopodobniejszą opcją jest, że po potwierdzeniu błędu przez serwis producenta, x-kom zaproponuje ci zwrot środków lub laptop MSI z linii Skylake'owej - linia QC ma status EOL, a problemy z zasilaniem, o ile pamiętam były nie do naprawienia (wada konstrukcyjna partii lapków).

A co do procesora, to i7-6700HQ to skylake a nie broadwell o ile się nie mylę.
Nawet jak bym to oddał / zwrócili by mi kasę, to co byś polecał kupić do 4500zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...