Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raieroth

Procesor 80%-100% użycia w stanie bezczynności, spadek wydajności komputera

Polecane posty

Witam, tak jak w tytule. Podczas bezczynności/używania przeglądarki/grania procesor ciągle ma wysoki % użycia. Ponadto cały mój komputer nie jest wydajny tak jak tego oczekiwałem. 

Komputer modernizowałem, za kartę graficzną zapłaciłem 1000 zł a za procesor 400 zł. Oczekiwałem że większość nowszych gier będzie płynnie działać na co najmniej średnich ustawieniach.

Tymczasem mam dosyć dziwną sytuację. Pomimo że każdą grę mój komputer ustawia z automatu na Extra/High to i tak potrafię mieć zwiechy uniemożliwiające grę.

Przykład: Call of Duty 4 Remastered. Optymalne ustawienia: Extra... a w rezultacie nawet po zjechaniu do Low obraz mocno rwie i bardzo ciężko jest grać bo co kilka sekund jest pauza.

Bardzo wiele razy już się zawiodłem ponieważ wiem że mój komputer POWINIEN dawać sobie radę z płynną rozgrywką w nowsze gry ale niestety ma jakieś kłopoty nawet na najniższych ustawieniach.

 

Specyfikacja:

 

RAM: 8 GB

Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 STRIX GAMING

Procesor: Intel Pentium G3258 3.20 GHz (Nigdy nie podkręcany)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj pełną specyfikację komputera (w tym markę i model zasilacza).
I czy mógłbyś wrzucić screena z Menedżera zadań z widoczną listą procesów (posortowaną wg. malejącego użycia procesora, tak żeby było widać najbardziej "procesożerne" procesy) w spoczynku?

Zasadniczo dwa gołe rdzenie już od jakiegoś czasu nie wystarczają w części gier, więc Twoje problemy jakoś wybitnie mnie nie dziwą.
Przykładowo swego czasu w GTA V pomagało ograniczenie ilości klatek (klik), choć czy ma to sens również w innych grach - nie mam pojęcia.

I tak właściwie za samego G3258 zapłaciłeś 400 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...