Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Extreme11

Dziwne spadki fps na pół sekundy

Polecane posty

Otóż od jakiegoś czasu dzieje się coś dziwnego w każdej grze co jakiś czas mam jakieś przycięcie na pół sekundy lub na sekundę. Po odcięciu widać jak fps rosną bardzo szybko do stałych 60 (ciekawe jest to, że dźwięk się nie zacina podczas zacięcia obrazu) dzieje się to w każdej grze niezależnie od tego, jak jest wymagająca. Czasami te przycięcia występują częściej czasami rzadziej mój procesor to i5-760 podkręcony do 3.37 karta graficzna to gtx 760 2gb nie kręcona 8 gb ram i zasilacz chieftec 550W. Jedyne co udało mi się zauważyć to kiedy następuje ten 1 sekundowy freez spada użycie i moc karty graficznej lub użycie się podnosi a spada moc, lub moc się podnosi a spada użycie. Maksymalna temperatura karty to 76 stopni maks procesora to gdzieś w okolicach 75 różne są na rdzeniach nie wydaje mi się, żeby podkręcenie procesora oraz temperatury gpu i cpu były problemem. Cpu podkręcony mam tak od 6 lat z podobnymi temperaturami gpu mam od prawie 4 lat również z podobnymi temperaturami i do niedawna było ok. Próbowałem przestawić opcje zasilania w panelu Nvidia z optymalnej na adaptującą, oraz na maksymalną wydajność i defragmentować dyski. Ogólnie myślę jeszcze nad zaktualizowaniem sterowników do karty obecnie mam 372.70 w ostateczności reinstall systemu. Dodaje też dwa screeny z momentu gdzie nastąpiły przycięcia aha i tak wiem, że grałem wtedy w grę, która jest w fazie beta, ale w innych grach jest zupełnie tak samo.

 

 

4.jpg

5.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Intel I5 760 OC do 3.37, Palit GTX 760 bez OC, 8GB ram, zasilacz chieftec 550W, dysk samsung 500gb, płyta główna Asus P7P55D

2 Zależy w co gram ale procesor przeważnie nie przekracza 80C karta graficzna przeważnie max 76C

3 Smart dysku z HDtune http://i.picpar.com/H9ec.png http://i.picpar.com/I9ec.png

Ogólnie nie mam pojęcia, o co chodzi. Wszystko z wyjątkiem karty graficznej mam od 6 lat i było ok kartę mam od prawie 4 lat wcześniej miałem gtx 460. Dopiero niedawno te przycięcia się pojawiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MikaelDorren napisał:

Smart dysku winien być w całości, a nie częściowy (brakuje dolnej części), ale z tego co widzę to:

a) mógłbyś dyskiem za bardzo nie rzucać 

b) ma on  jeden nie stabilny sektor i dużo błędów odczytu.

I to zapewne powoduje te przycięcia.

Smart jest w całości dolna część jest w drugim screenie

a) Nie rzucam nim komputer leży cały czas na swoim miejscu jedyne, kiedy go wyciągam to jak chce go przedmuchać sprężonym powietrzem. A wtedy delikatnie kładę powoli i ostrożnie. Dysk siedzi cały czas na swoim miejscu nie ma luzów, jeżeli o to chodzi.

b) Co mogę z tym zrobić ? Robiłem skanowanie powierzchni wykryło jeden jako damaged z tego, co udało mi się ustalić to gdzieś na partycji C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Smart jest w całości dolna część jest w drugim screenie

Ok. Przebadałem dolną część - kilka błędów zapisu też się pojawiło, tak więc wychodzi na kłopotyz mechaniką i/lub powierzchnią dysku.

Co do tego sektora - MHDD może tu coś podziałać. Więcej w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...