Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheEquinoxe

Brak obrazu po HDMI

Polecane posty

Witam,

od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem, mianowicie straciłem obraz po hdmi. Wszystko działało normalnie aż któregoś razu ekran zrobił się kilkukrotnie czarny a Windows wyrzucił informację, że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność. Wydarzyło się to jeszcze chyba ze dwa razy w przeciągu kilku minut (kiedy wcześniej coś takiego albo się nie zdarzało albo było rzadkością). Zaktualizowałem więc sterowniki, jednak w czasie instalacji ekran zrobił się czarny i tyle. Udało mi się uzyskać obraz przez DVI->VGA. Jednak teraz ciekawostka, po próbie uruchomienia komputera z podłączonym HDMI nie mam obrazu, robię reset i przełączam na DVI - dalej nie mam obrazu. Odłączam jakiekolwiek złącza od grafy, włączam komputer, znowu reset i dopiero mogę podłączyć DVI i mieć obraz. Przy podłączaniu przez HDMI monitor przełącza się w stan uśpienia, zupełnie jakby w ogóle nie dostawał sygnału od karty.

Do tego jeszcze jak choćby przed chwilą zdarza się, że po prostu tracę obraz i muszę zaczynać od nowa sekwencję wyłącz, włącz bez podpinania niczego do grafy, wyłącz, włącz normalnie...

Sterowniki kilkukrotnie przeinstalowywane, czy to przez zaznaczenie w trakcie instalacji opcji "wykonaj czystą instalację" czy przez ręczne wyrzucenie jakichkolwiek sterowników z komputera i dopiero zainstalowanie nowych.

Kabel hdmi oczywiście sprawdzony i sprawny, monitor także.

Szczerze to po raz pierwszy spotykam się z tego typu zachowaniem i w sumie nie mam pojęcia co może być jego przyczyną.
Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...