Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Goku07

Dlaczego gry stają się pustą skrzynią skarbów?

Polecane posty

 Powiem wprost-Gry nie sprawiają mi już takiej przyjemności co kiedyś.Nie czerpie już takiej satysfakcji z ogranego tytułu co parę lat temu a niektóre tytuły sprawiają mi raczej udrękę.Czy jednak powinienem się teraz załamać i odejść od gier już na zawsze?To pytanie nurtuje mnie już od dłuższego czasu i postanowię odpowiedzieć sobie,a Także wam czytelnikom na to ważne jak dla nas-GRACZY-pytanie.

 Gry tworzone są aby odciągnąć ludzi od szarej rzeczywistości. Pozwalają na wcielenie się w kogoś,kim nigdy nie moglibyśmy być.Przyjemna rozgrywka i różnorakie otoczenie produkcji powoduje u nas przyjemność z grania i chęć dalszego zagłębienia się w grę aż do samego końca. Na myśl od razu przychodzi mi tutaj gra Assassin's Creed IV Black Flag.Czy kiedykolwiek marzyłeś o byciu piratem?Czy kiedykolwiek marzyłeś o wielkich podróżach w nieznane?Chciałeś być bogaty ale też nie pogrążony w smutku i depresjach? Tak? Więc Black Flag pozwoli Ci spełnić te wszystkie marzenia i sprawić, że nie będziesz czuł granic w dokonywanych czynnościach. Będziesz pokonywał setki mil morskich. Będziesz odkrywał nieznane Tobie dotąd lądy i penetrował każde jego zakamarki oczyszczając skrzynie ze skarbami, zbierając listy w butelkach czy polując na dzikie zwierzęta. Swoje zarobione...ekhem,to znaczy ograbione pieniądze przeznaczysz na nowe uzbrojenie, nowe szaty pirata, ulepszenie swojego okrętu czy po prostu przepuścisz wszystko w warcabach.Nikt Ci nie zabroni ulepszyć swoje harpuny aby lepiej polowało się na stanowiące wielką satysfakcję z wygranej ''diabły morskie''.Taka gra idealnie wykorzystuje nasze pragnienia odkrywania świata oraz bycia kimś ponad prawem.Co jednak, gdy gra odzwierciedla nam rzeczywistość i próbuje odzwierciedlić ją w stu procentach?Przykładem są tutaj symulatory,które pozwalają nam zasiąść za kierownicą ociężałej ciężarówki...słowa te tak bardzo się współgrają, że dopiero teraz zauważyłem sens nazwania ciężkiej maszyny ciężarówką...ale nie o tym teraz mowa.Skupmy się bardziej na popularności wychodzących co chwilę ''symulatorów życia''.Próbują być one lustrzanym odbiciem codziennego życia człowieka wykonującego dany zawód lub hobby-symulator doktora,policjanta,pilota samolotu,kierowcy koparki,rolnika...No właśnie.Dlaczego życie rolnika tak przyciąga graczy,że jego ''adaptacja'' growa ma wysokie oceny a ilość sprzedanych egzemplarzy zawstydza nie jedną grę kategorii AAA.Ludzie,którzy nigdy rolnikiem nie zostaną,a mają taką wewnętrzną radość płynącą z poznawania nowości rolniczych maszyn,chciałyby budzić się każdego poranka z kogutem na głowie, czy lubią widok pola o poranku...Chwytają taki produkt niczym ryba upragnionego od miesięcy nawiniętego na haczyk robala.Lecz taka ryba,jak i gracz,mogą się na tej przynęcie przejechać.To znaczy człowiek będzie jeszcze żył(przeciwnie do tej biednej rybki chlip),ale jego oczekiwania co do danego produktu mogą zostać zrujnowane a następne produkcję będzie wybierał ostrożniej.Tacy konsumenci widzą w następnych wybieranych przez nich produkcjach minusy i starają się być mniej łatwowierni-#WatchDogsUczy(Pozdrawiam Quaza).

 Co więc sprawia,że gry stają się dla mnie-gracza-nudne i czepiam się każdego najmniejszego błędu produkcji nie czerpiąc przy tym radości z samej rozgrywki? DOŚWIADCZENIE...Tak...Jesteśmy coraz bardziej dociekliwi niż na początku naszej przygody z grami.Potrafimy dostrzec błędy twórców i smarujemy ich ''fanpejdże'' obrażalskimi wymówkami oraz wytykanymi błędami...hmm,to mi przypomina niedawną aferę z No Man's Sky-Gra,która ciągnęła swój pociąg hejtu szerząc nienawiść osób,które nawet w daną produkcję nie grały.Tak więc czy gry mają dziś mniejszy potencjał niż kiedyś?Według mnie-Nie.Będąc człowiekiem o kilka lat starszym niż kiedyś chcemy aby nasz czas został wykorzystany w dobry sposób.Nie pozwalamy na marnotrawstwo naszego cennego czasu i chcemy przeżyć najbardziej niesamowite historie,przygody,dramaty,doświadczenia,których prawdopodobnie nie doświadczymy w prawdziwym życiu.

Oto moje przemyślenia i zapraszam do udzielenie własnej opinii na ten ciekawiący niektórych graczy temat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...