Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OGHR3N

Problemy z płytkami z CDA

Polecane posty

Witaj! Jeżeli się tu znalazłeś to oznacza to jedno - masz problem z płytkami/grami dołączonymi do CD-Action. Wystarczy, że napiszesz w tym temacie, a my ze wszystkich sił postaramy udzielić Ci pomocy. Niemniej jednak pamiętaj, że pisząc nowy post, zawsze powinieneś nam podawać konfiguracje twojego sprzętu, a także opis twojego problemu. Nie jesteśmy przecież wróżkami, jasnowidzami ani czarodziejami. Nie wiemy wszystkiego ; )

Dodatkowo zależnie od problemu jaki Ci się przytrafił przed napisaniem nowego postu zastosuj się do porad umieszczonych przeze mnie poniżej. No więc lecimy z tym tematem.

Błąd danych CRC.

Błąd CRC to bardzo często spotykany problem, zazwyczaj jest on spowodowany tym, że płytka jest już w stanie krytycznym lub ewentualnie tym, że napęd DVD nie radzi sobie z odczytem dużej ilości danych. Jest kilka sposobów dzięki którym możliwe jest uniknięcie tego błędu i pomyślne zainstalowanie gry.

1) Program AnyDVD.

  • Zainstaluj AnyDVD, zresetuj komputer.
  • Uruchom program.
  • Wejdź do zakładki "Urządzenia" po prawej stronie zaznacz opcje " Włącz kontrolę prędkości".
  • Zjedź kursorem niżej i we wszystkich kategoriach (Video DVD, Audio CD, Inny dysk) wybierz "Wolny & Cichy".
  • Kliknij "OK", zminimalizuj program.
  • Spróbuj zainstalować grę.

2) Aktualizacja sterowników napędu DVD.

  • Wejdź do "Mój komputer"
  • Prawym przyciskiem myszy kliknij na ikonkę swojego napędu, wybierz właściwości.
  • Wybierz zakładkę "Sprzęt", wybierz swój napęd i kliknij "Właściwości".
  • Wybierz zakładkę "Sterownik" i kliknij "Aktualizuj sterownik".

3) Instalacja w trybie czystego bootowania.

  • Na klawiaturze wybierz kombinację "Logo Windows" + R.
  • W oknie uruchom wpisz "msconfig".
  • W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne".
  • Przejdź do zakładki "Usługi".
  • W zakładce "Usługi" zaznacz opcję "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a następnie kliknij "Wyłącz wszystkie".
  • Zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj", a następnie "OK".
  • Uruchom komputer ponownie. Komputer uruchomi się w trybie czystego bootowania.
  • Spróbuj zainstalować grę.

Aby powrócić do trybu normalnego po uruchomieniu narzędzia konfiguracji systemu "msconfig" wybierz pozycję "Uruchamianie normalne", a następnie zatwierdź zmiany klikając "Zastosuj" oraz "OK", po czym uruchom ponownie komputer.

4) Przetarcie płytki chusteczką - banalne i skuteczne.

  • Użyć do tego celu możesz nawet zwykłej chusteczki higienicznej/szmatki bawełnianej. A jeżeli posiadasz przeznaczone do tego celu specyfiki to nie zawahaj się ich użyć. Pamiętaj jednak, aby nie wycierać płytki ruchami okrężnymi, a tym bardziej wycierać jej w kierunku ścieżek!

5) Odinstalowanie wszystkich programów tworzących wirtualne napędy jak np. Daemon Tools.

  • Wejdź w "Panel sterowania".
  • Wybierz "Odinstaluj program".
  • Wyszukaj dany program tworzący napęd/y wirtualne i odinstaluj go.

6) Próba instalacji z innego napędu.

  • Jeżeli masz drugi napęd bądź inny komputer wyposażony w takowe urządzenie to spróbuj właśnie na nim zainstalować daną grę albo zgrać pliki instalacyjne. Jeżeli Ci się uda to po prostu przenieś je na swój główny sprzęt za pomocą np. pendrive'a. Co dalej z nimi zrobić? Tego chyba nie trzeba wyjaśniać.

Niepoprawny klucz Steam, Origin itd.

Kolejny bardzo często spotykany problem. Zazwyczaj okazuje się jednak, że klucz jest jak najbardziej sprawny tylko dany osobnik źle go wpisuje... Ale czasami zdarzają się także bardziej "wyrafinowane" problemy.

1) Brak klucza co.gif

  • Nie masz klucza? Nie możesz go znaleźć?! Czujesz się oszukany? Popatrz na wierzchnią warstwę (czyli tą z nadrukami lub jak kto woli tą z "obrazkami") płyty z grą dołączonej do danego wydania CDA bądź na stronę >w czasopiśmie< z opisami dołączonych pełnych wersji gier.

2) Niepoprawny klucz.

  • Sprawdź czy aby na 100% dobrze wpisujesz klucz czasem mylimy "0" z "O" czy "I" z "L".
  • Wpisuj klucz taki jaki widzisz wraz z "-"! Nie rozdzielaj części klucza spacjami.

3) Gra nie chcę się aktywować.

  • Część z gier dołączonych do CD-Action posiada blokadę regionalną jak np. Painkiller: Hell & Damnation. To oznacza, że poza granicami Rzeczypospolitej nie można danej gry aktywować. Tak więc wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno - przekazać komuś mieszkającemu w Polsce klucz + dane do konta Steam żeby aktywował nam grę, a jeżeli nie znamy takiej osoby to zrobi to dla nas Ghost (administrator).
  • Zdarza się czasem że serwery Steam/Origin itp. są przeciążone lub wyłączone przez co nie możemy aktywować gry. Musimy wtedy poczekać aż te problemy miną by ponownie spróbować wpisać klucz.

Błędy poinstalacyjne.

Zazwyczaj są one spowodowane brakującymi plikami gry, nieaktualnymi sterownikami bądź też niezbyt dzisiejszą konfiguracją sprzętu. Co może pomóc?

1) Instalacja DirectX, Visual czy innych sterowników dołączonych wraz z grą.

  • Czasami właśnie taki zabieg pozwala daną produkcje uruchomić. Sterowniki do danej gry znajdziesz w folderze z grą. Oczywiście na płycie.

2) Aktualizacja sterowników do karty graficznej, procesora, płyty główniej, Windows'a...

  • Najprościej jest zdać się na aktualizacje automatyczne bądź pościągać uaktualnienia wprost ze strony producenta naszego sprzętu/systemu.
  • Jeżeli nie potrafisz zaktualizować sterowników to zrobi to za ciebie (choć bardzo powoli) program DriverEasy.

3) Wpisanie komunikatu błędu do wyszukiwarki internetowej i wyszukanie możliwego rozwiązania.

  • Chyba najszybszy sposób na znalezienie sposobu rozwiązania jakiegoś problemu. Wystarczy przekopiować komunikat błędu + dopisać nazwę gry i poszukać.

4) Na wszelki wypadek wyłączenie wszystkich antywirusów, firewallów itd.

  • Zdarza się, że to właśnie antywirusy bądź firewalle w trosce o nasze "bezpieczeństwo" blokują nam dostęp do gry bądź jej niektórych elementów. Zazwyczaj wystarczy wtedy takiego antywirusa wyłączyć lub odinstalować by wszystko wróciło do normy.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

To byłoby na tyle z porad ogólnych. Teraz zajmijmy się problemami z danymi egzemplarzami gier. Tak więc jeżeli masz problem z jakąś grą wymienioną poniżej to zastosuj się do porad które przy jej nazwie umieściłem. Jeżeli one nie pomogą to napisz nowy post w tym temacie z informacjami które wymieniłem na początku tego tematu.

Lista gier:

  • Just Cause 2
  • Arcania: Gothic 4
  • Painkiller: Hell & Damnation
  • Anomaly: Warzone Earth

Opisy problemów i ich rozwiązania znajdziesz poniżej.

Just Cause 2

1) Płytka nie działa.

  • Przetrzyj ją chusteczką.
  • Włóż ją do napędu i wejdź do menu CDA. Powtórz tą operacje parę razy by laser mógł się z nią zaznajomić.
  • Sprawdź ją programem CDCheck.

2) Klucz nie działa.

  • Przeczytaj wszystkie podpunkty w "Niepoprawny klucz Steam, Origin itd."

3) Błąd podczas instalacji.

  • Upewnij się, że instalujesz program jako administrator komputera.
  • Na wszelki wypadek wyłącz wszystkie antywirusy, firewalle itd.
  • Zainstaluj program AnyDVD i postępuj według instrukcji podanych w punkcie "Błąd danych CRC"
  • Odinstaluj wszystkie programy tworzące wirtualne napędy jak np. Daemon Tools.
  • Spróbuj zainstalować grę korzystając z innego napędu ew. zainstalować ją u kolegi/koleżanki i przenieść pliki gry na swój komputer za pomocą np. pendrive'a.
  • Równie dobrze JC 2 możesz pobrać ze Steam'a o ile masz dobry internet bo waga pliku instalacyjnego to 4,5 GB.
  • Spróbuj instalacji w trybie czystego bootowania.

4) Błąd poinstalacyjny.

  • Zainstaluj DirectX, Visual czy inne sterowniki dołączone razem z grą.
  • Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, procesora, płyty główniej, Windows'a...
  • Just Cause 2 nie zadziała na systemach Windows XP, 98, 95 etc. tylko Vista i 7 (ew. ósemka).
  • Pamiętaj, że niektóre karty graficzne jak np. Intel GMA nie nadają się do gier.
  • Zresetuj komputer.
  • Dwa razy...
  • Nadal nie działa?! W takim razie nie pograsz.
  • Wpisz komunikat błędu do wyszukiwarki internetowej i poszukaj możliwego rozwiązania.
  • Jeżeli masz dwie karty w komputerze (zintegrowana + normalna) to w panelu sterowania wybierz która ma być używana do grania.

5) Dodatkowe informacje.

  • Język gry zmieniasz wchodząc do Steam'a, właściwości gry i tam jest taka zakładka język.
  • Obok jest też zakładka aktualizacje które można wyłączyć.
  • Serious Sam czy Painkiller świetnie rozluźniają po ciężkiej i stresującej instalacji.
  • Jeżeli nie potrafisz zaktualizować sterowników to zrobi to za ciebie (choć bardzo powoli) program DriverEasy.
  • Reklamuj płyty gdy wszystkie sposoby zawarte w tym temacie zawiodły.

Arcania: Gothic 4

1) Błąd CRC.

  • Zainstaluj program AnyDVD i postępuj według instrukcji podanych w punkcie "Błąd danych CRC"

2) Nieinstalowanie się plików gry.

  • Wejdź do "Mój komputer" i otwórz zawartość płyty. Wejdź do folderu 'pelne" następnie do "Arcania" i odpal instalacje poprzez "setup.exe" lub "autorun.exe".

3) Nieznaleziony plik "cudart2_41_22.dll".

  • Musisz pamiętać o tym by zawsze instalować wszystkie sterowniki dołączone do gry.
  • Jak radzi towarzysz PIMP o ile nadal błąd występuje musisz pobrać brakujący plik z internetu. Jest jedno "ale" - takiego pliku raczej nie uda Ci się znaleźć - więc musisz pobrać ten o nazwie " cudart32_40_17.dll" i po prostu przemianować go (zmienić jego nazwę) na ten którego potrzebujesz. Podobno zadziała.
  • Towarzysz hooligun twierdzi jednak, że po prostu wystarczy zainstalować "CUDA 5.0 Production Release".

4) Program Arcania przestał działać.

  • Odinstaluj wszystkie napędy wirtualne, zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.
  • Jeżeli grałeś już w Arcanie, a ten błąd ukazał Ci się po którymś tam razie uruchomienia gry to musisz niestety skasować folder z save'mi jak i ustawieniami gry który domyślnie w W7 powinien się znajdować w:
    C:\Users\Nazwa_użytkownika\Documents\ArcaniA - Gothic 4
    Jeżeli zaś ten błąd pojawił się podczas pierwszej próby uruchomienia się gry to wystarczy w ustawieniach dźwięku (Panel sterowania -> Dźwięk -> Właściwości -> Zaawansowane) z listy wybrać pierwszy wariant "16 bitowe, 44100 (Jakość CD)".

Painkiller: Hell & Damnation

1) Problem z wpisaniem klucza.

  • Przeczytaj wszystkie podpunkty w "Niepoprawny klucz Steam, Origin itd."

2) Problem z aktywacją gry.

  • Część z gier dołączonych do CD-Action posiada blokadę regionalną jak np. Painkiller: Hell & Damnation. To oznacza, że poza granicami Rzeczypospolitej nie można danej gry aktywować. Tak więc wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno - przekazać komuś mieszkającemu w Polsce klucz + dane do konta Steam żeby aktywował nam grę, a jeżeli nie znamy takiej osoby to zrobi to dla nas Ghost (administrator).

3) Niedziałający multiplayer.

  • Rozwiązanie jest bardzo proste, mianowicie należy Painkillerowi zezwolić na komunikacje za pośrednictwem Zapory Windows.
    Wejdź do Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Zapora systemu Windows > Zezwalaj programowi lub funkcji na dostęp przez Zaporę systemu Windows.
    Poszukaj Painkiller'a i zaznacz go (o ile nie jest aktywny) w polach "Domowe/firmowe" (prywatne) oraz "Publiczne".

Anomaly: Warzone Earth

1) Niedziałający klucz.

  • Wpierw klucz rejestrujesz na nobox.pl dopiero potem dostajesz INNY który należy wpisać w Steam.
  • Przeczytaj wszystkie podpunkty w "Niepoprawny klucz Steam, Origin itd."

2) "Brakująca konfiguracja aplikacji"

  • Wejdź do folderu Steam stamtąd do "appcache" i usuń plik "appinfo.vdf". Tylko miej wtedy wyłączony Steam! Przy instalacji nie twórz także ikony gry na pulpicie.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Póki co to wszystko co mam wam do przekazania, ale z czasem pojawi się tego troszkę więcej. Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania wszelakich problemów! - OGHR3N

DwarvenPartyMachines_zps65926a5c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam ,że był kiedyś taki program "Total Comander" który radził sobie całkiem nieźle z przerzucaniem plików z płyty porysowanej czy takiej gdzie stacja dysków nie potrafiła do końca odczytać DVD co np. uniemożliwiało instalacje przez "CRC" (sam dzięki niemu pograłem w wiele gier których kiedyś nie mogłem odpalić) ,więc jakby komuś tamten sposób 2 posty wyżej nie pomógł to polecam ten oto program ,może akurat zadziała .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka. Mam problem bo za cholerę nie chce się zainstalować. I tak ciągle płytka "się rwie" a ładowanie trwa godzinami. W końcu załadował się ekran... biały. Udało mi się jakimś cudem wypatrzyć opcję instalacji ale po kolejnej godzinie wyskoczyła masa błędów i instalacja poszła się... Zacząłem od nowa, "Failed to run install script".

Kolejny dowód na to że piraci mają łatwiej. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartex742 - no niestety bez Visty lub 7 nie pograsz ;(

@karolkow1995 - to graj bez aktualizacji, po instalacji gry nie uruchamiaj jej tylko wejdź do steam i włącz tryb offline. Wtedy nic nie będzie próbowało się ściągać.

@KotMroku (sorry za napisanie twojej rangi) - A próbowałeś mojego sposobu?. Ja myślałem, że mi napęd wypadnie z laptopa bo tak nim rzucało xD

A wystarczyło tylko pobawić się AnyDVD i gierka śmiga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra @KotMroku zauroczyłem się twoją rangą ;* (?!)

To może jednak faktycznie masz coś z płytami nie tak... Bo u mnie nie działało (wybierałem język i jakieś błędy + zwis systemu), a po zastosowaniu się do WSZYSTKICH części tego mini-poradnika magicznie zadziało (i zresztą nie tylko to bo tak samo było z PoP, Wiedźmin 2 i King's Bounty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King's Bounty i PoP instalowały się normalnie. W każdym razie teraz spróbowałem bez twojego sposobu i instalator oznajmia mi że E:\pelne\JUSTCAUSE2\steamservice.exe is not a valid win32 application. Ktokolwiek zna rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie ten problem...

Ale z torrentów przy 100kb 4,5 GB będziesz ściągał pół dnia.

Mam jeszcze jedno wyjście. Zainstaluj JC2 u kumpla/koleżanki/whatever byle by na innym komputerze i pliki zgraj na swój komputer wink_prosty.gif

Chociaż z tym też będzie problem bo szukam i szukam tych plików JC2 i nie mogę znaleźć -,-

To może reklamacja/nowy numer CDA ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z serwerów Steama 100GB będę pobierał kilka lat. :/

Aha, ja jestem No-Life, nie mam kolegów, hehe.

Spróbuję jeszcze zrzucić pliki na dysk i zamienić rzeczony SteamService(Z 2009 roku, kiedy ja mam w plikach ten z 2012. :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie te Viżuale CC+, C++, C+- i inne uje muje masz zainstalowane?

To ja Ci nagram gameplay-a, wstawię go na YT i będziesz udawał, że grasz w JC2. OK? xD

Nie no, a tak serio to strasznie zbugowany ten steam co chwilę mi się ścina. Program steam.exe przestał odpowiadać confused_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym kwestionował te błędy w tłoczeniu. Sam odesłałbym wiele sprawnych egzemplarzy do reklamacji gdyby nie ten program. Zresztą pamiętam jeszcze hejt z powodu PoP-a i jak się w moim przypadku okazało był on całkowicie nieuzasadniony bo gry działały to po prostu mój komp był zły. Zawsze stawiamy na to, że to oni coś sknocili, a tego, że błąd może leżeć po naszej stronie nie bierzemy pod uwagę.

Mi obie płyty nie działały JC2 przy wyborze języka, a MDK 2 miał błąd transferu danych ale wystarczyło zmniejszyć prędkość napędu i wszystko działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pewien problem. Nie wiem czy to wina płyty czy mojego komputera, ale chodzi o to, że nie moge zainstalować MDK 2 HD i Warsow (innych z tej płyty nie próbowałem, wkurzyłem sie :C)

Gdy próbuje zainstalować MDK 2 HD z poziomu menu CDA dzieje się mniej więcej coś takiego: klikam Instaluj, na ułamek sekundy na pasku Start pokazuje sie ikonka MDK, koło kursora merda się kółko przez jakiś czas, a potem nic. Kompletnie, zero działań instalatora, pomimo że w Menadżerze zadań są 2 procesy mdk2hd_setup.exe (czy jakoś tak). Gdy próbowałem uruchomić instalke bezpośrednio z płytki (PPM i Otwórz w Komputerze) na jakiś czas komputer się zawieszał, a później nic. Procesy są, ale nic się nie dzieje, a gdy próbowałem wyjąć płyte, to magicznie dokładnie w momencie gdy nacisnąłem przycisk od CDka wyskakiwało okenko czy może wprowadzić zmiany w komputerze, ale po włożeniu płyty spowrotem i kliknięciu Tak działo się uwaga uwaga... NIC. Raz po oczekiwaniu wyskoczył BSoD. Warsow podobnie: z poziomu menu CDA gdy klikałem Rozpakuj kursor mi się zmieniał na tą wskazującą łapkę i nic się nie działo, a do tego procesu instalki Warsowa nie dało się wyłączyć (niby się wyłączało ale proces dalej był). Jutro sprawdzę pozostałe instalki z tej płyty, teraz już nie mam siły.

PS. Just Cause 2 zainstalował mi się bez problemu, problem dotyczy tylko (póki co) instalek MDK 2 i Warsowa, jak już pisałem jutro sprawdzę inne i dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z MDK 2 HD tyle, że po restarcie komputera i długim oczekiwaniu na uruchomienie instalacji gra w końcu się załadowała - problem jednak pojawia się dalej podczas animacji tekstury nakładały się na siebie (momentami miałem wrażenie, że dolna część profesorka to zbroja Kurta). No ale nic myślę trudno pal licho cutscenkę pominę klasycznie ESC(w takich warunkach skupianie się na angielskich napisach nie ma sensu). Rozpoczyna się desant a tam CIEMNO jak w odbycie diabła KOMPLETNIE NIC NIE WIDAĆ. Nie wiadomo co się dzieje.

Nie sądzę aby to była wina Komputera gdyż posiadam Intel Core'a I5 4x2,5 oraz 2Gb Nvidie Win 7. Może się mylę ale według mnie ta konwersja HD jest nieudana (co jak co ale gra w wersji standardowej wymagała Pentiuma II 333 Mhz) a wersja HD już dwurdzeniowego 2,4.

Jeśli ktoś wie co może być problemem proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak mam problem z KLUCZEM do JC2 ile kroć bym próbował i ile bym tam nie zmieniał zawsze pisze, że nieprawidłowy kod :(

Nie wiem czy to dobry temat ale proszę o pomoc co ja w takiej sytuacji mam zrobić (reklamacja płyty?) nie wiem pierwszy raz się z tym spotkałem. Proszę o szybką pomoc z gór dziękuję daje_kwiatka.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o płytach mowa. Ja mam problem z pierwszym uruchomieniem płyt. Zacina, zacina, zacina, ale jak już ruszy to znowu zacina. W końcu się uruchomi i chodzi bez zarzutu, czasem tylko po wyjęciu płyty krzyczy, żeby ją oddać, ale im więcej razy ląduje w czytniku tym łatwiejszy rozruch. Na każdym komputerze przebieg jest taki sam.

Tyle w tym temacie, pozdro for All.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten program nie namiesza mi nic w napędzie? Będzie się dało później przywrócić stare ustawenia? Bo mam problem z tą płytą z Prince of Persia jako pełniakiem. Płyta pierwszy raz używana, a błąd CRC wyskakiwał. Dzięki temu programowi może uda mi się rozwiązać problem, ale nie zainstaluje go, póki nie upewnię się, że nie rozwali mi napędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że jak wkłożyłem płyte myślałem że mi napęd rozwali ale wkońcu się udało wyskoczył biały ekran i jakimś cudem kliknolem install i co z tego wyskoczyła informacje wpisz kod no wpisałem i info kod nie prawidłowy tak samo miałem z war hammer dawn of war II też pokazywała sie informacja kod nieprawidłowy.Mogliby robić jak kiedyś czyli bez żadnych kodów tylko wkładasz płyte ona cicho chodzi, klikasz install i jest ok smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...