Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Jaki program antywirusowy dla Visty 32bit?

Polecane posty

W dniu wczorajszym Avira po długoletniej współpracy się na mnie wypięła - po aktualizacji skaner rezydentny się wyłączył (złożona parasolka) i nie dało się go w żaden sposób włączyć. Żeby było śmieszniej, próba reinstalacji (przez Programy i funkcje w Panelu sterowania) zakończyła się niepowodzeniem, gdyż deinstalator stwierdził, że jest niekompatybilny z Vistą, a bez odinstalowania programu instalator nie chce ruszyć, stwierdza, że Avira jest już zainstalowana i koniec. Ręczna deinstalacja wg tej porady skończyła się katastrofą, musiałem skorzystać z przywracania systemu (najwyraźniej Avira RegistryCleaner skasował o parę kluczy w rejestrze za wiele), bo straciłem całkowicie dostęp do Internetu i nagle się zaczęły różne programy sypać (z firewallem na czele). Mały research wykazał, że Avira nie współpracuje już z żadnym windowsem poniżej 7.

 

Po tym przydługim wstępie... Jaki program polecacie w zastępstwie Aviry (oczywiście taki, który na Viście będzie działał :) )? Nie mam preferencji, poza tym, że do Avast!a mam uraz. W tej chwili mam zainstalowanego AVG, ale nie wiem, czy to dobry wybór :). Poza tym jakby ktoś wiedział, jak pozbyć się bezpiecznie resztek Aviry, to byłbym wdzięczny za podzielenie się tą wiedzą, bo po przywróceniu sytemu coś tam po niej zostało w systemie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BitDefender ma również wersję Free i ją można sprawdzić, ale przynajmniej w teorii wymaga Windowsa 7 lub wyżej. Najpewniej to samo dotyczy wersji komercyjnej. Prawie na pewno COMODO Internet Security działa na starszych systemach i jest to dosyć rozsądne rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze jak się pozbyć Aviry? Jak napisałem w pierwszym poście, odinstalowanie przez "Programy i funkcje" jest niemożliwe, gdyż deinstalator stwierdza, że nie jest zgodny z moim Windowsem. Odpalenie instalki też nic nie daje, bo instalator stwierdza to samo, że nie może Aviry odinstalować, a zastosowanie się do tej porady pozbawiło mnie dostępu do Internetu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odkopuję swój stary temat, ale w sumie to ciąg dalszy moich perypetii z antywirami... CIS to jakaś tragedia, postawiłem na kompie od znajomego z prockien nieco słabszym od mojego (1.8GHz), tyle, że z W7 64bit, skonfigurowałem w.g. tego poradnika i komp umarł praktycznie... Menu Start w ogóle nie reagowało na kliknięcia, reakcja Pulpitu była taka, że można było klikać ikonki, ale nawet Free Commander, jeśli się już uruchomił, to po paru minutach... Więc chyba zostanę przy AVG, tylko firewall jakiś by się przydał, bo ten Sunbelt Personal Firewall (którego aktualnie używam) trochę już ma i twórcy go już chyba nawet nie wspierają. Możecie coś poradzić (jakiś firewall :) )?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuję stary temat, ale "problemu" ciąg dalszy - wywaliłem AVG, w krótkiej wersji, mocno go podejrzewam o powodowanie randomowych bluescreenów po którymś update, więc "Hasta la vista, baby!". Wrzuciłem Comodo 10 (sam antywirus) i teraz pytanie, jak go skonfigurować, chodzi o HIPS i piaskownicę (btw, "dziękuję" twórcom CIS za bundlowanie z Comodo Antivirus "programu" Geekbuddy, który za malware uchodzi...) - ten pierwszy domyślnie był wyłączony a piaskownica, cóż... Dość powiedzieć, że jak mi Convoy w "trybie izolowanym" uruchomiło, to myślałem, że padnę - jakieś 10 fps i nie reagująca klawiatura xD. Może lepiej w ogóle wyłączyć to dziadostwo (piaskownicę)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...