Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Dysk SSD krok po kroku

Polecane posty

Kupiłem wczoraj dysk SSD (GoodRam Iridium Pro 240GB) i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy. Mam obecnie zainstalowany Windows 32 bit na dysku HDD. Co muszę zrobić, żeby postawić system 64bitowy na SSD? Będę musiał formatować do zera ten dysk HDD, na którym już jest Win 32 bit, czy może on działać jakoś oddzielnie? Chciałbym mieć dostęp do obu dysków z jednego Windowsa. Będę musiał zainstalować nowego Windowsa na obu dyskach, czy wystarczy na jednym? I jak je podpiąć kablami, żeby było najoptymalniej? Gdzieś tam czytałem, że można podpiąć dyski w taki sposób, że będą działać, ale mniej wydajnie, więc wolałbym tego uniknąć.

Sorry, może trochę chaotycznie wygląda ten post, ale naprawdę nie mam pojęcia jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to odłączając HDD na czas instalacji systemu, boot sector będzie na obu dyskach i przy chęci odpalenia systemu z drugiego dysku trzeba będzie przestawić kolejność bootowania w UEFI. To, ze systemy mają różną architekturę nie ma żadnego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to, czy te dyski z dwoma różnymi systemami mogą być włączone jednocześnie. Czyli przykładowo siedzę na SSD i korzystam z przeglądarki zainstalowanej na nim, po czym chcę odpalić film, który mam na HDD. 

Pytam, bo znajomy miał kiedyś 2 dyski i przy każdym włączeniu kompa musiał wybrać na który z nich chce wejść i nie miał z jednego dysku dostępu do plików z drugiego. Chciałem wiedzieć czy u mnie będzie taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...