Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheBadGuy

Rozwiązany: Komputer wyłącza sie po jakimś czasie.

Polecane posty

Mam problem z komputerem otóż wyłącza sie raz po 2 sek raz po 4 sek czasami wytrzyma dłużej różnie to bywa,podejrzewałem zasilacz lecz, podłączyłem mój zasilacz do kompa kolegi i wszystko działa.Jeszcze zauważyłem dziwną rzecz gdy wypne taki 4 pinowy kabel idący od zasilacza który sie włącza w płyte główną,gdy go wypne komputer normalnie chodzi lecz monitor niewyświetla.W czym problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Podaj specyfikacje techniczną komputera: procesor, płyta główna, karta graficzna, zasilacz (+ system) to minimum informacji.

2) Co się właściwie dzieje - czy masz problem z niekończącymi się restartami, czy z podwójnym bootowaniem.

3) Czy POST coś wyświetla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 13:51, TheBadGuy napisał:

Mam problem z komputerem otóż wyłącza sie raz po 2 sek raz po 4 sek czasami wytrzyma dłużej różnie to bywa,podejrzewałem zasilacz lecz, podłączyłem mój zasilacz do kompa kolegi i wszystko działa.

To o niczym nie świadczy. Komp kolegi może być mniej wymagający niż Twój. Zamiana w drugą stronę być może by coś wyjaśniła.

Dnia 16.10.2016 o 13:51, TheBadGuy napisał:

Jeszcze zauważyłem dziwną rzecz gdy wypne taki 4 pinowy kabel idący od zasilacza który sie włącza w płyte główną,gdy go wypne komputer normalnie chodzi lecz monitor niewyświetla.

To jest dodatkowe zasilanie procesora. Bez niego może wydawać się, że wszystko działa, ale tak naprawdę tak nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 14:16, Arcanem napisał:

Wyłącza się po 2 sekundach od ukazania się pulpitu czy od razu po uruchomieniu? Chyba coś jest nie tak z płytą główną.

Ukazuje sie pulpit i to bardzo różnie bywa czasem 8 min wytrzyma

Dnia 17.10.2016 o 16:16, Irenez napisał:

1) Podaj specyfikacje techniczną komputera: procesor, płyta główna, karta graficzna, zasilacz (+ system) to minimum informacji.

2) Co się właściwie dzieje - czy masz problem z niekończącymi się restartami, czy z podwójnym bootowaniem.

3) Czy POST coś wyświetla?

proc.2.4 ghz 

graf:Geforce gt 220

zasilacz :ISO 450PP 350w

płyta głowna:Gigabyte GA-M61PME-S2

system xp ale jakąś udało mi sie zainstalować 7

właśnie ostatnio zrobiłem reset biosa komputer śmigał bardzo długo,5 dni wytrzymał, lecz po jakimś czasie.. znowu zaczoł zdychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest konstrukcja CWT, więc jakość wcale nie musi być zła. Konstrukcji bardzo złych CWT miało mało. Jedyne co się rzuca w oczy na minus, to te 450 w nazwie, bo z tabliczki jasno wynika, że to jest zasilacz 350W.

Poza tym reszta kompa też pamięta czasy ostatniego zlodowacenia, więc ten zasilacz raczej mnie nie dziwi.

Skoro system jakoś daje się uruchomić, to poproszę S.M.A.R.T. dysku. Dodatkowo sprawdź jak wyglądają kondensatory na płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sevard napisał:

To jest konstrukcja CWT, więc jakość wcale nie musi być zła. Konstrukcji bardzo złych CWT miało mało. Jedyne co się rzuca w oczy na minus, to te 450 w nazwie, bo z tabliczki jasno wynika, że to jest zasilacz 350W.

Poza tym reszta kompa też pamięta czasy ostatniego zlodowacenia, więc ten zasilacz raczej mnie nie dziwi.

Skoro system jakoś daje się uruchomić, to poproszę S.M.A.R.T. dysku. Dodatkowo sprawdź jak wyglądają kondensatory na płycie.

Ta tera to chyba pogorszyłem sprawe... na siłe próbowałem zrobić ten S.M.A.R.T wkońcu pojawił sie piękny blue screen,zaczołem robić formata ,lecz podczas formatowania się wyłączył i tera troche ciężko tego formata zrobić.A co do kondensatorów uważnie przepatrzyłem je i ogólem są w dobrym stanie.Też zauważyłem coś co może też troche tu pomóc otóż komp uruchamia jak samochód na zimnie, wciskam power 1 raz, wytrzyma 2 sek, wciskam 3 raz ,wytrzyma 4 sek, po następnym naciśnięciu już chodzi w miare normalnie,zdycha lecz wytrzymuje nawet z 6 min i dalej normalnie odpala a gdy ostygnie to znowu to samo.Wymieniłem też paste na procesorze ale dalej nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sevard napisał:

Skoro kondensatory na płycie wyglądają w porządku, to sprawdź jak to działa na innym zasilaczu. 

Z zasilaczem może być ciężko.Ale zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz otóż jakby to ująć komputer zawsze po jakimś czasie zaczynać działać,ale gdy włoże pendrive z windowsem to zdycha.Ale inaczej nieidzie na nim funkcjonować bo musze windowsa wgrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest konstrukcja CWT

Hm. A tu napisali, że Lite-On. Ale mniejsza z tym. Może i on dobry, i komp przedpotopowy, jednak ja bym tu wolal coś z nieco mocniejszą linią 12V.

 

Cytat

Zasilacz chyba ok,ponieważ udało mi sie wykąbinować zasilacz o takich samych parametrach i niebyło różnicy

A konkretnie jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...