Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luson

Dziwny RAM

Polecane posty

Siemka  przez ostanie 3 dni zanotowałem jakieś dziwne rzeczy z moją pamięcią RAM. Zaczęły mi wywalać gry z informacją, że mam za mało pamięci... Nigdy się to nie zdarzało. Włączałem kiedyś 5  boxów tej samej gry (MMORPG) + chrome z twitchem youtube, spotify , TS3(normalne użytkowanie) i zero jakichkolwiek problemów... A teraz ledwo 2 i juz jest 85%. Mam 8 GB DDR3. Gdy wchodzę we właściwości mam napisane 8 GB, ale to wygląda  jakby było 4 GB. Nie wiem o co chodzi, gdy teraz wyłączyłem wszystkie gry i tylko chrome jest 40% zużycia RAM co jest niepokojące. Jeżeli w złym miejscu zrobiłem posta, proszę o przerzucenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda normalnie.

Są dwa procesy Lineage 2, z których jeden zajmuje 920MB, a drugi 802MB, co już daje 1700MB. Procesy Chrome zajmują kolejne 1900MB, czyli razem mamy już 3600MB, w innych procesach spokojnie 800MB, czyli 4400MB. Sterowniki to nieco ponad 300MB. Pamięć buforowana to prawie 1GB (część z niej może być dostępna, ale wcale nie musi). Tak 5700MB spokojnie widać. Brakuje 300MB, ale szacowałem dosyć zgrubnie, a i zmienność w użyciu pamięci może być spora przy tej ilości procesów.

To co możesz zrobić, to przyjrzeć się komunikatorom - używasz kilku w tym samym czasie - naprawdę tego potrzebujesz (GG to 100MB, Discord 120MB, a TS3 35MB)? Dalej możesz zamknąć te karty w Chrome, których nie używasz lub przesiąść się na coś lżejszego (Firefox, Opera, Internet Explorer/Edge, w sumie cokolwiek innego niż Chrome). Posprawdzaj też procesy działające w tle, bo najpewniej większości z nich nie potrzebujesz, a zjadają nieco zasobów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...