Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szerwony

Wysoka temperatura GTX 1060

Polecane posty

Witam. Kupiłem ostatnio Gigabyte GTX 1060 Windforce OC i mam z nią mały problem. Grafika na luzie ma 53-56 stopni, pod obciążeniem dochodzi nawet do 77-79. Ktoś wie, czy to normalna temperatura pracy tych kart? Gdy przeglądałem różne testy, temperatura w nich była znacznie niższa. Moja poprzednia grafika - GTX 960 - nie przekraczała pod obciążeniem 68 stopni. Może powinienem ją zareklamować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Throttling termiczny przy Pascalach zaczyna się przy 83 stopniach, a maksymalna temperatura rdzenia to 94 stopnie, więc w sumie jesteś po bezpiecznej stronie. Jak Ci to bardzo przeszkadza, to możesz kombinować z poprawianiem chłodzenia, ale na pewno nie jest to podstawa do gwarancji, ani coś, przy czym trzeba panikować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja narzekałem jak mi Rx 470 zbliżył się do 75 stopni przy kilkugodzinnej grze na maksymalnych ustawieniach w GTA V latem... Wujek google mówi, że faktycznie ten konkretny model 1060 kulturą pracy i temperaturami nadto nie grzeszy, więc podane przez ciebie wartości nie oszałamiają i nie ma się co przejmować za bardzo. Pewnie w większej, lepiej wentylowanej obudowie kilka stopni niżej by było, jednak ten Brutus jest dość ciasny. Popieram sugestię kolegi wyżej, sprawdź czy coś się zmieni przy otwartej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartej obudowie, czy też przy przednich wentylatorach ustawionych na 100% temperatura jest podobna, więc to chyba nie problem obudowy.

14 godzin temu, Sevard napisał:

Throttling termiczny przy Pascalach zaczyna się przy 83 stopniach

No więc od tego momentami dzielą mnie tylko 4 stopnie :)

Ogólnie ciężko jest doszukać się czegoś konkretnego o modelu  Windforce OC, wszędzie w testach jest tylko G1 Gaming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...