Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 12_2008

Polecane posty

Ho-ho-hooo! Wesołych Świąt! Tak, ja wiem, że reklamy świąteczne na ładnych parę tygodni przed terminem są irytujące. Ale dla czytelników CDA właśnie dziś już nastał czas prezentów i świątecznego nastroju. A właściwie(j) to od wtorku 2.12.08. J

Od razu uprzedzam, żeby wziąć z sobą o 1 zł więcej ? tradycyjnie bowiem ten CDA jest ciut droższy: 15.99 zł. Ale też tradycyjnie sporo więcej jest w zamian, więc na pewno uznacie, że owa dodatkowa złotówka jest dobrze zainwestowana. Bowiem w srebrnym worku znajdziecie:172 stronicowy CDA z coverkiem, duuuży dwustronny plakat- kalendarz na rok 2009 oraz... (co na nim, niech będzie niespodzianką ale obie płcie winny znaleźć coś dla siebie :P) i 196-stronicowegoTipsomaniaka.

Zacznijmy od niego: oprócz (jak nazwa wskazuje) tipsów, znajdziecie tam sporo publicystyki na tematy growo-komputerowo-ogólne, i to w bardzo różnym stylu ? od tekstów poważnych po najniezupełniej serio. (Po kumotersku zachęcam do lektury mego tekstu... zresztą wszystkie są godne lektury...)Tamże też Na Luzie, oraz świąteczny Gadżet, czyli przegląd tego, o co warto pomolestować rodziców z okazji Świąt. Ewentualnie możecie to wygrać samemu, w wielkim konkursie...

A teraz już o piśmie. Spooro do czytania! Zapowiedzi może nie za wiele, bo 6 sztuk, ale każda warta uwagi, bo są tam same hity ? od ARMA2, poprzez MMO osadzone w świecie Starej Republiki, po nieco już zapomnianego (a niesłusznie!) Alana Wake?a.

Dalej dwa tematy numeru. W pierwszym relacja z targów w Rosji - Igromir 2008 (co można przetłumaczyć na Gierkoświat), tudzież przegląd ciekawszych a tam pokazanych gier. Plus nieco refleksji o tym, że na tle niektórych innych krajów Polska zdaje się być krajem bardzo normalny, praworządnym i w ogóle, panie dziejku, europejsko-przewidywalnym. Podróże kształcą!

Drugim tematem numeru jest spory materiał o grze Deus Ex. Dodajmy, że nie wzięty z netu, czy wysępiony od znajomych a bardziej operatywnych ziomali. Nie , nasz jest prosto z siedziby producenta, gdzie byliśmy, patrzyliśmy, pytaliśmy i spisywaliśmy wszystko co się dało i parę rzeczy, których się nie dało... ale daliśmy radę. J (*)

(*) jako jedyni z polskiej branży... znacie ten tekst, więc nie dokończę. J

W recenzjach (w większości dość obszernych ? 3 strony to zwykle minimum, a bywa i więcej) też spoooro dużych i głośnych tytułów. Niektóre ? mimo, że głośne, znane i wyczekiwane - dostały po d... od recenzentów, niektóre nas zachwyciły. Które, czemu i za co ? to już sprawdzicie sami. Wyliczanki gier nie zrobię, bo poniżej macie ich spis, ale zestaw wygląda zaiste świątecznie. (Niech tylko kto zaprzeczy... poszczuję reniferem Rudolfem!) A tam jeszcze polonizacje, wersje kolekcjonerskie, kaszanka (a jakże), stałe kąciki...

W dziale sprzętowym świąteczny duuuży konfigurator. Potestujemy też zestawy z dwiema kartami graficznymi... i sporo innego sprzętu.

Nie zabraknie rzecz jasna Magazynu, Action Redaction i wielu innych stałych kącików.

A na coverze? A na coverze m.in. 3 pełniaki, z czego dwa po polsku ? a mowa o Spellforce 2 (miks cRPG ze szczyptą strategii) i niekonwencjonalny FPS ? XIII, który śmiało można nazwać ożywionym komiksem. Nie tylko dzięki efektowi cell-shadingu, ale i poprzez stosowanie wielu komiksowych form (napisy, ?dymki?, okienka itd. itd.) Do tego demo TR Underworld (i nie tylko to), oraz trailery, freeware, gameplay i wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej.

Zatem podsumujmy: wtorek (2.12.2008) wypełniony srebrny worek, fajne pełniaki,15. 99 zł, 172 warte lektury strony. Krótko mówiąc: alleluja! I do kiosków! J

Kalejdoskop

GameWalker

Hity IT

Prenumerata

Action redaction

Action Top

##W PRODUKCJI

ArmA 2

King?s Bounty: Armored Princess

Star Wars: The Old Republic

Cryostasis: Sleep of Reason

Alan Wake

Dragon Age: Origins

###TEMATY NUMERU

Igromir 2008

Alpha Protocol

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Empire: Total War

Stormrise

Deus Ex 3

###RECENZJE

Tomb Raider: Underworld

Far Cry 2

Bully: Scholarship Edition

Drakensang: The Dark Eye

Quantum of Solace

NHL 09

MotoGP 08

Call of Duty: World at War

Mount & Blade

NBA 2K9

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Chronicles of Mystery: Rytuał skorpiona

Football Manager 2009

#Polonizacje

Fallout 3 PL

King?s Bounty PL

C&C: Red Alert 3 PL

#Edycje Kolekcjonerskie

WoW: WotLK EK

Fallout 3 EK

#Kaszanka Zone

Dusk-12 ? Strefa śmierci

###########O GRACH INACZEJ

Reedycje

Modulator

Freeware

Odmienne stany grywalności

CDA Mobile

###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie

Temat numeru: Konfigurator na święta

Newsy sprzętowe

Konfigurator

Magazyn

###Testy sprzętu

CrossfireX kontra SLI

Karty graficzne Radeon Sapphire 4830 i 4870 Toxic Edition

Monitor LCD Nec MultiSync 24WMGX3

Myszki Roccat Kone i Razer Salmosa

Podkładka Razer Goliathus

Joystick Speed-Link Amiga

Klawiatura Speed-Link Verso

Komputer Acer Predator Sniper II

Netbook Asus N10J

Telefon Sony Ericsson k850i

Kamerka internetowa Easy Touch ET-665 Sammael

##################COVER DVD#################

###PEŁNE WERSJE

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen PL

XIII PL

Mafia Tycoon

###DEMA

Tomb Raider: Underworld

World of Goo

####BONUS

ActionMag #110

Bonus

Esensja #81

FotoSmuggler 12/08

FPP MegaZin #84

Muzyka z Mirror?s Edge (*)

Tawerna RPG #111

Tawerna RPG #112

Wideorelacja ? Cybersport 2008

FREEWARE

All Vehicles Control

Libra

Magic Runes

Millenipede

Mushroom Farm Defender

Rock'n'Diamonds

Shlongg

Super Luigi and the Golden Shrooms

Warzone 2100

(*) MP3 ?Still Alive? Lisy Miskovsky + remiksy

####GAMEPLAYE

Drakensang ? The Dark Eye

Dusk-12 ? Strefa śmierci

Fallout 3 PL

Far Cry 2

Guitar Hero: Aerosmith

NBA 2K9

Quantum of Solace

Tomb Raider: Underworld

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

#####TRAILERY

BioShock 2: Sea of Dreams

GTA IV ? PC

Prince of Persia

The Godfather 2 ? Blackhand Brutality

A tak wyglada worek - od przodu.

post-4-1227858066_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No numer zapowiada się świetnie :D. Nie widzieć czemu najbardziej napaliłem się na kalendarz :P. Spellforce 2 na screenach wygląda fajnie. I oczywiście kaszanka; Dusk 12, widziałem to w empiku i jakoś śmierdziało mi to trochę zgapką po S.T.A.L.E.R.ze ale City Interactive ma kaszankę we krwi ;) Szkoda, że nie ma dwóch okładek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zesz [beeep]... ten numer bedzie niesamowity!! powody - wlasciwie wszystko to co Smugg wymienil. od zapowiedzi MMO w swiecie Starej Republiki, nowego Deus Exa i Alana Wake'a (w koncu!), przez pokazna ilosc recenzji (aczkolwiek brakuje mi w zestawie Saints Row 2, NFS Undercover i paru innych. ale co sie odwlecze... ;)), 2 swietne pelniaki (XIII na 10000% odpale. nie wiem jak inni, ale ja od zawsze chcialem w to zagrac :rolleyes:), plakacik - kalendarz (w koncu te moje sciany nie beda gole i wesole :D) po niespodziewany, trzeci w tym roku Tipsomaniak! czego mozna chciec wiecej? NICZEGO! tylko zeby czas do wtorku (a w moim przypadku - przyszlego piatku) uplynal J-A-K N-A-J-S-Z-Y-B-C-I-E-J!!

PS: "3 pełniaki, z czego dwa po polsku ? a mowa o Sacred 2 (miks cRPG ze szczyptą strategii)"

Smuggler chyba jeszcze niewyspany :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chyba sobie ten numer kupię, głównie, ze względu na dużą ilość tekstów. Zastanawia mnie, czy Fallout 3 wylądował w polonizacjach tylko dlatego, że od razu dostaliście "PeeLkę", czy też wpadłem w jakąś dziurę w czasoprzestrzeni i pierwotna recenzja mnie ominęła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chyba sobie ten numer kupię, głównie, ze względu na dużą ilość tekstów. Zastanawia mnie, czy Fallout 3 wylądował w polonizacjach tylko dlatego, że od razu dostaliście "PeeLkę", czy też wpadłem w jakąś dziurę w czasoprzestrzeni i pierwotna recenzja mnie ominęła?

Recka byla miesiac temu, razem z okladka. :)

Jej, będzie plakat z mężczyzną....Juuuhuuuu...!! ;D

W sumie to nawet z dwoma jakby sie dokladnie przyjrzec, ale ten pierwszy duzo ladniejszy. :) Tzn. na tej samej stronie, na drugiej jest cos i dla panow (nie lubiacych panow. :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, iście świąteczny numer się zapowiada, ekipa się postarała, nie ma co :D tylko weź doczekaj do tego wtorku... Przyznam się że mnie zaintrygowała ta relacja z targów w Rosji - może być ciekawie :)

Qn'ik mial tam tzw. "cultural shock" z roznych powodow, ktore opisal. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spellforce - super

XIII - fajnie, może zagram

Mafia tycoon - pierwsze słyszę, ale z ciekawości można chyba włączyć

Cieszę się, że okładka to ta po lewej, bo wygląda świetnie :) .

Ciekawe co tam wysmażyliście o jednej z moich ulubionych serii: Total War? Mam nadzieję, że nic złego mnie nie czeka :) .

Swoją drogą jakiś mediewal by chyba nie zawadził w następnym CDA :) ?

Ostatnio coś sporo u was strategii, czyżby ten numer powoli przełamywał lody?

No i mój ulubiony dział dla masochistów. KASZANKA! Już mi ślinka leci :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie zdarzyło się by worek był ładniejszy od okładki ;D

Jeśli chodzi o pełniaki:

Tycoona zobaczę, ale raczej noie będę nad nim długo siedział bo ni lubię tego typu

XIII chętnie odpalę.

Spellforce'a mam - kupiłem jak yła wyprzedaż -50% i jestem zadowolony.

jest 8 recenzji, które mnie interesują, a na 13 to jest coś ;D

Oczywiście CDA przeczytam całe, ale te najbardziej.

Okładka świetna - pomijam że do grzbietu pasuje idealnie.

No i oczywiście , to na co czekałem - Tipsomaniak ;]

Kalendarzyk też mnie interesuje bardzo, więc..

Nuemr oceniam tak na... 9+/10 !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd worka - tragiczny. Dobrze że nie macie takich pomysłów na okładki, bo takiego bur... bałaganu to jeszcze nie widziałem. Chociaż Wam też zdarzają się wpadki, do świetnej Falloutowej dodaliście pomarańczową belkę na górze, no litości normalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad jednym-ilu tym razem antyfanów zbluzga Ekipę;że CDA daje "li..ne i do..kaszanki gry";bo czuję;że ich ten miodny zestaw też nie zadowoli ;-);a dla niezbyt zorientowanych-mafii tycoon faktycznie nie znam;ale czy to czasem o spellforce chłopaki z CDA nie pisali bardzo pochlebnych recek bodajże nawet stawiając wyżej go od warcrafta 3?. Na XIII też nie można narzekać-w końcu to jedyna na świecie gra w konwencji komiksowej;bardzo milusie do pocinania. Swoją drogą mam też pytanie do Redakcji-czy mieliście kiedykolwiek sytuację;że NIKT nie narzekał w mailach i listach na "pełniaki" które daliście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, fajny numer. Ale dla mnie tylko do poczytania, a tylko troszkę do pogrania. Najgłówniejszym pełniakiem ma być Spellforce 2, szkoda. Za wszelką cenę chciałem się tego pozbyć. W XIII chętnie zagram, nawet chyba mam gdzieś jeszcze jakąś gazetkę z recenzją, bodaj 2003 rok. Noi ciekawe co będzie z tego Alana Wake'a. Jak dobrze pamiętam, był reklamowany jako następca Max Payne'a. Jeszcze Far Cry 2. Zobaczyłem na Hyperze i mnie rozwaliło. Kto wie, może na gwiazdkę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd worka - tragiczny.

Bo monitor nie ma koloru "metalic silver". W realu to wyglada duzo lepiej.

Dobrze że nie macie takich pomysłów na okładki, bo takiego bur... bałaganu to jeszcze nie widziałem. Chociaż Wam też zdarzają się wpadki, do świetnej Falloutowej dodaliście pomarańczową belkę na górze, no litości normalnie...

Nam sie kojarzyla z tym symbolem radioaktywnosci, ale jak widac nie wszystkim to sie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...