Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WitcherPL

Nowy zasilacz - nowe problemy

Polecane posty

Witam

Wymieniłem zasilacz ponieważ stary pod obciążeniem piszczał. Gdy podłączyłem nowy, komputer za pierwszym uruchomieniem po chwili zgasł. Teraz już uruchamia się normalnie. Druga sprawa to dziwny dźwięk z zasilacza, coś jakby świerszczenie/świst (jakby prąd przepływał). Żeby usłyszeć dźwięk trzeba przyłożyć głowę w okolice zasilacza, inaczej nie słychać tego wyraźnie. Dźwięk występuje cały czas, nie tylko pod obciążeniem. Czy to jakaś wada ? Powinienem oddać zasilacz na gwarancje ? Czy wgl. powinien się martwić ?

 

Zasilacz to XFX XTR 550W fully modular PSU (5 lat gwarancji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne piszczą cewki, często spotykana niedoróbka (bo ciężko to nawet usterką nazwać) w zasilaczach. Nie jest to w żaden sposób groźne i o ile Ci to nie przeszkadza, to nie ma potrzeby wymieniać. (nawiasem mówiąc, to pewnie w starym zasilaczu była taka sama niedoróbka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stary zasilacz miał 2 lata. A XFX'a mam 2 dni i od uruchomienia słychać coś, co nie da się nazwać piskiem, ale brzmi jak pisk. Nie jest głośne, słychać gdy przystawi się ucho w okolice zasilacza. Jest możliwość że to naturalny dźwięk zasilacza ? Posiada on hybrydowe chłodzenie, może to za sprawą tego ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chłodzenie nie ma nic do tego. Cewki podczas pracy wibrują (zawsze) i często wydają przy tym pisk, w niektórych egzemplarzach zasilaczy jest to lepiej wyciszone, w innych gorzej. Sam pisk jest też uzależniony od innyhc komponentów (np. często zasilacze piszczą zależnie od obciążenia karty graficznej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk Ci przeszkadza to oddaj sprzęt na gwarancję (przy czym jak już wspomniałem piszczenie może być uzależnione od innych elementów, więc są szanse, że nie wykryją usterki; ponadto jak otrzymasz nowy zasilacz to też są szanse, że dostaniesz piszczący egzemplarz) lub jeśli kupowałeś na odległość to możesz skorzystać ze zwrotu 14-dniowego. Jeśli nie przeszkadza - to po prostu olać i się nie przejmować.

Ponoć zasilacze produkowane przez Seasonica (jak ten XFX) nie są najlepsze w tłumieniu dźwięku cewek. Ale ogółem dotyczy to wszystkich zasilaczy, piszczenie jest dość powszechne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...