Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lukoo

Jak popsułem płytę główną i czy wymiana pomoże?

Polecane posty

Witam 
Od niedawna oprócz grania zacząłem interesować się samym sprzętem, interesowało mnie co jest w środku itp itd. Więc rozkreciłem swojego laptopa zobaczyłem co jest w środku , wszystko ładnie wyczyściłem, po tym wszystkim o dziwo laptop chodził nawet trochę szybciej, poprostu lepiej się chłodził. Postanowiłem go nie skręcać, chodził tak przez kilka miesięcy,  aż do dzisiaj. Przez przypadek lekko dotknąłem płyty głównej metalową końcówką usb kabla od myszki. Laptop się nagle wylączył i nie chce się wlączyć, nie czułem zapachu spalenizny,  wyciągałem baterie,  malą baterie od biosu i ładowarkę. Jak podlącze ładowarkę,  to bardzo cicho slychać szum, może to procesor, ktoś wie co się stało i czy jak wymienię płyte główną to znowu będzie działał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaki to model?

Zasadniczo: jeśli miałeś model z procesorem wlutowanym w płytę główną, to przygotuj się na myśl, że ewentualna naprawa może kosztować mniej więcej tyle, ile kupno nowego lapka, a wcale nie musi się skończyć na płycie + procesorze (zwarcie mogło usmażyć więcej rzeczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 28.09.2016 at 8:44 AM, Irenez said:

Szczerze mówiąc, to zważywszy na ceny poleasingowych laptopów z Sandy Bridge (nowszych od twojego) - naprawa będzie nieopłacalna.

Dostępność samych płyt głównych pod Arrandale'a jest ogólnie kiepska (e-bay).

Hm no ok, to jak najlepiej go sprzedać? gdzie wystawić itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...