Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LosCamilos

Komputer odpala turbinę

Polecane posty

Cześć, mam problem z komputerem. Kilka chwil (czasem kilka sekund, czasem minut) od włączenia, komputer wchodzi na bardzo wysokie obroty. Dosłownie jakby załączył turbinę. Wydaję mi się, źe to wszystkie wiatraki razem wzięte robią taki hałas. Na uwagę zasługuje to, źe komputer odpala się i zamyka normalnie, nic się nie zawiesza, a odczyty temperatury są w normie. Moja specyfikacja: Intel i5 4400, GF 970GT 4GB, 8GB RAM, Win10. Zasilacz to o ile dobrze pamiętam Sillentium PC. Wielkie dzięki z góry za każdą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty żadnej nie stosowałem nigdy, nie mam zielonego pojęcia o tym. Karta to GeForce, nie wiem co tu więcej pisać. Chłodzenie fabryczne, wiatrak z przodu i duży na środku do płyty. Temperatury sprawdzam programem CPUID HWMonitor, rzadko przekracza 30 stopni tak na karcie jak i procku. Obroty wiatraków na poziomie 1050-1100 w spoczynku i pod 1200 podczas gry. 

Minęło trochę czasu, komputer i system uruchamia się bez przeszkód. I nagle (czasem po odpaleniu gierki, czasem sam z siebie) wchodzi na wysokie obroty. Wydaję mi się, że najbardziej hałasuje wentylator od zasilacza, zaraz potem ten przedni. Najlepsze jest to, że po jakimś czasie, problem ustępuje, by pojawić się znowu później. Otworzyłem boczną klapę, podopychałem kabelki, wyczyściłem śladowe ilości kurzu, dalej to samo. Ręcznie wiatraczki obracają się prawidłowo bez oporu, bez zgrzytu. Zużycie procka w spoczynku max 10%, Ramu ok 40%.

 

P.S. Zapomniałem dodać, że kilka dni temu szaleli u mnie z dostawami prądu i komputer ze 3 razy miał braki. Możliwe, że to ma jakiś związek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...