Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lech8

Problem z montażem

Polecane posty

Kupiłem sobie nowy komputer, mianowicie

Intel Core i5-6500 BOX
MSI B150M Mortar
Toshiba 1 TB
ADATA SP920 128 GB
4x 4GB G,SKill 3200 MHz CL16
Gtx 1070 palit

I zabrałem się za montaż. Jak widać, zapomniałem o zasilaczu, więc nie podłączyłem tej karty, a wstawiłem stary Corsair 450w. I tu mam problem, nie mam sygnału z monitora. Monitor ma tylko wejście vga, więc pomyslałem, że skoro karta zintegrowana nie działa, to wstawię  starego radeona 4800 hd, który ma wejścia vga i dvi-i. I tu też problem, bo na obu monitor nie działa. Dodatkowo, ze starszą kartą graficzną, wiatraki działają jakieś 5 sekund, gasną i po chwili uruchamiają się ponownie. Jakiekolwiek zmiany w biosie odpadają, bo nic nie widzę. Wyjmowałem już baterię i ram, nic to nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

- żeby karta zintegrowana zadziałała, należy wyjąć dedykowaną kartę.

- żeby karty dedykowane działały, należy do nich podpiąć zasilanie (na marginesie ten Corsair 450W spokojnie wystarczy do GTX1070).

- monitor ze złączem tylko VGA nie zadziała po podłączeniu do GTX1070 zwykłą przelotką, należy kupić aktywny konwerter (najprościej dostać konwertery aktywne HDMi/DisplayPort -> VGA)

Niemniej skoro wentylatory na karcie ciągle się zatrzymują i startują, to sugeruje, że komputer się może ciągle resetować. Wszystkie kable są dobrze dociśnięte i poprawnie podłączone? Spróbuj może zresetować BIOS (niektóre płyty główne tego wymagają na dzień dobry)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałeś o przykręceniu dystansów między tacką w obudowie, a płytą główną?

Jak już rozbierzesz całość, to możesz najpierw zmontować poza obudową podzespoły wymagane do pracy komputera* i sprawdzić, czy zadziała.

*CPU z coolerem + MoBo (położona na powierzchni nie przewodzącej prądu - folia, w którą była owinięta, powinna się nadać) + RAM + zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z pierwszego linku jest OK (aczkolwiek podobno lepiej kupić podobny adapter, ale z DisplayPort zamiast HDMI), dwie pozostałe nie zadziałają. Niemniej złącze VGA na płycie głównej powinno działać (oczywiście po wyjęciu karty graficznej, jak już pisałem), więc chyba coś nadal jest nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yojc napisał:

- żeby karta zintegrowana zadziałała, należy wyjąć dedykowaną kartę.

Nie trzeba. Od kiedy zintegrowane GPU zostało przeniesione do procka często wyłączenie iGPU nie jest nawet możliwe. W obecnych systemach operacyjnych nie ma żadnych problemów z używaniem równocześnie wielu kart, a karta zintegrowana do której nie jest podłączony monitor praktycznie nic nie zjada, więc wyłączanie jej nie za bardzo ma nawet sens.

Czyli jeśli wyjście VGA na płycie nie daje sygnału, to zdecydowanie coś jest nie tak. Oczywiście warto sprawdzić jak to będzie się zachowywało bez karty, bo problemem może być karta lub np. złącze PCIe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...