Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mefu720

Crashe gier oraz bluescreeny

Polecane posty

Heja. 

Może zacznę od specyfikacji blaszaka:

System: Windows 10 Home 64 bit
Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5GHz (Nie podkręcany)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 660 OC (Nie wiem czy OC fabryczny czy nie, własnoręcznie nie podkręcany w każdym razie)
Płyta główna: Asus Z170 PRO GAMING
Chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B
Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX 2x4GB (3000MHz | CL15) (Z czego komputer używa 2133MHz z tego co pamiętam)
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W (80+ Bronze)
Dysk SSD z systemem: GoodRam Iridium Pro 240GB
+ Jeszcze dysk HDD ale to nie ważne


Problem wygląda tak - Uruchamiam sobie jakąś grę, jakąkolwiek. Pogram z 5 minut, i gra albo sama się wyłączy, albo podczas gry pojawi się 2 sekundowa zwiecha systemu. 
Po zwieszeniu nadal mogę pograć jeszcze przez jakiś czas, ale crash i tak mnie nie ominie. I magia wygląda w tym, że nie zawsze tak jest. 
Czasami z jakiegoś powodu wszystko działa normalnie, brak zwiech i crashów, wszystko działa dobrze. Następnego dnia po uruchomieniu komputera problem wraca, kolejnego dnia już go nie ma, itd. 
Na dodatek kiedy akurat ten problem występuje, a ja cały czas staram się uruchomić ponownie grę i pograć przez chwilę, to nawiedza mnie bluescreen o treści IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (Bez podania pliku który to spowodował, sam text i smutna buźka).


No i co ja mogę teraz z tym zrobić? 
O razu mówię, że nie mam zaktualizowanego BIOSa do najnowszej wersji bo się trochę cykam, ponoć bardzo duża szansa jest na jakiś błąd i generalnie zepsucie się systemu po tym. 
Temperatury na podzespołach w normie podczas gry. I to w obu przypadkach, i gdy problem występuje, i gdy nie występuje.
Zasilacz, dysk HDD i GPU są przełożone ze starego kompa, i nigdy nie było z nimi żadnego problemu.


Moje zaobserwowania:

- Gry działają normalnie po dłuższym używaniu komputera bez grania, zwyczajne surfowanie sieci, itp.
- Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że jest większe obciążenie CPU podczas gdy problem występuje.
- Był jeden raz przypadek, gdy podczas surfowania po internecie bluescreen pojawił się jakieś 30 min od czasu wyłączenia gry
- Jeden przypadek gdzie cały system zwyczajnie się zwiesił i pojawił się blackscreen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...