Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 11/2016 - zapowiedź i zawartość

Polecane posty

W najnowszym numerze CD-Action (premiera we wtorek 20.09) widać już wyraźnie, że branża wychodzi z wakacyjnego odrętwienia. A my, by umilić wam pierwsze tygodnie szkoły (a studentom osłodzić koniec wakacji), dodaliśmy do niego aż pięć pełnych wersji gier (UFO: Kolejne starcie PL [DRM FREE], UFO: Decydujące starcie PL [DRM FREE], UFO: Bitwa o Marsa PL [DRM FREE], Rats - Time is running out! [STEAM], Guilty Gear Isuka [STEAM]), kody do World of Tanks i World of Warships o wartości ok. 60 zł (szczegóły na końcu zapowiedzi), a także kod promocyjny do wykorzystania w g2a.com. Do tego jeszcze DVD pełne starannie wyselekcjonowanych programów użytkowych (Narzędziownik - więcej o nim też pod koniec). No i, rzecz jasna, sporo stron zapełnionych ciekawymi tekstami.


Jako że w sierpniu odbył się Gamescom, w numerze znajdziecie przegląd zaprezentowanych w Kolonii tytułów. Poznacie też dwa spojrzenia na to arcyważne dla branży wydarzenie. Pierwsze okiem Crossa, który taką imprezę odwiedził po raz pierwszy. Drugie ukazuje targi z perspektywy wystawców. Nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak dużo wysiłku i stresu kosztuje ich takie przedsięwzięcie.


W zapowiedziach... nie ma żadnych zapowiedzi. : A to dlatego, że tym razem cały dział W produkcji wypełniliśmy beta-testami takich tytułów, że można dostać zawrotu głowy. Battlefield 1! For Honor! Titanfall 2! Watch Dogs 2! Final Fantasy XV! Warhammer 40k: Dawn of War III! Tekken 7! Mało? To graliśmy jeszcze w wiedźmińskiego Gwinta, South Park: The Fractured But Whole, Get Even (polski FPS/survival horror), Tyranny (nowy erpeg twórców Pillars of Eternity) i Endless Space 2.


Gdy już odetchniecie po betach, zapraszamy do "Świata seriali", czyli recenzji kilku gier odcinkowych (Hitman, Minecraft: Story Mode, Kentucky Route Zero, King's Quest i The Dream Machine). Na kolejnych stronach gem zachwyca się (gem! Zachwyca się! Czy ja śnię?!) najnowszym dodatkiem do World of Warcraft (Legion). Warto też wspomnieć o Master of Orion, kolejnej (i udanej) odsłonie Wormsów (W.M.D), Assetto Corsa, F1 2016, Champions of Anteria i Obduction. Oczywiście recenzji jest sporo więcej (plus mobilki), a szczegółową listę znajdziecie w spisie treści na końcu tego tekstu.

 

W moim ulubionym dziale CDA, czyli Publicystyce, jak zawsze aż roi się od Tekstów Godnych Lektury. Zaczynamy od dwóch już wspomnianych relacji z Gamescomu, a potem od razu walimy z grubej rury, pisząc o aferze związanej z No Man's Sky - a dokładniej o hejcie, który spadł na tę produkcję ("Niebo nie dla ludzi"). Poczytacie też o tworzących większą całość tajemniczych przekazach, które pojawiły się w niepowiązanych ze sobą grach. Wkurzony Berlin polemizuje w felietonie "Zostaw moje piksele!" z tezami mojego tekstu "Na pohybel pikselom!" sprzed miesiąca. Ja pochwalę się natomiast artykułem, w którym opisuję dość dziwną historię pierwszego peceta, praojca maszynek, bez których dziś nie wyobrażacie sobie życia ("Narodziny pierwszego PC"). Cross, fan Final Fantasy, załamuje ręce nad filmem "Kingsglaive", czyli prequelem FF XV. Pokazujemy również, jak słynną sieć TOR widzi policja. To może być pouczająca lektura dla fanów darknetu i totalnej anonimowości. Piszemy również o wiecznie żywym multiplayu pierwszego Call of Duty ("Zew powinności"), a w Epitafium wspominamy ReRoll. Tym, którzy myślą, że ganianie ze smartfonem za Pokémonami to coś nowego, polecamy artykuł "Via Lux" poświęcony grze Ingress i wrocławskiej anomalii (czyli wielkiej bitwie miejskiej), na którą zjechali fani tego tytułu z ponad 20 krajów. A czy wiecie, że czołgom za parę miesięcy stuknie 100 lat? No, już wiecie, a w numerze gem w skrócie przedstawia historię pojazdów pancernych. Publicystykę zamykamy tekstem o Harry'ego Pottera życiu po życiu (a raczej po książce), czyli "Zagraj to jeszcze raz, Harry". No i wtykamy branży parę Szpil, rzecz jasna.


Ozdobą działu technologicznego jest Megaporadnik ściśle związany z naszym Narzędziownikiem. Krótko mówiąc, prezentujemy godne uwagi i w ogromnej większości darmowe programy narzędziowe, które znacząco ułatwiają użytkowanie komputera. Dalej znajdziecie testy potężnego laptopa gamingowego, karty GeForce GTX 1070, słuchawek, klawiatur, myszek i monitorów. W Trendach omawiamy teraźniejszość i przyszłość słuchawek ("Co po mini-jacku"), a w Poradniku radzimy, jak zrewitalizować Vitę przy użyciu homebrew i streamingu gier z PC ("Drugie życie Vity").
Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction.


Zainteresowanym przypominam - wtorek 20.09, 15,99 zł za 132 strony i 2 płyty DVD. Do zobaczenia!


 

###############Kody bonusowe

Kody do World of Tanks oraz World of Warships o wartości 60 zł!

Cześć i czołgiem! A nawet czołgiem i niszczycielem! Tym razem mamy dla was kody bonusowe do World of Tanks oraz zaproszeniowe do World of Warships. Te pierwsze dają 3 dni konta premium oraz Valentine II - czołg średni premium poziomu IV wraz z miejscem w garażu. Oryginalnie brytyjski, w grze jako element programu Lend-Lease stanowi część drzewka radzieckiego. Jego armata, pancerz i mobilność są mocno przeciętne, jednak siłą Walentyny są losowania ograniczone do czwartego poziomu bitewnego, co oznacza, że zawsze gra się nią na szczycie listy! Czołg dostępny jest w sklepie premium, gdzie wyceniono go na 1000 sztuk złota, do tego doliczyć należy 300 za miejsce i dodatkowe 650 za 3 dni premium, co łącznie daje 1950 sztuk złota, czyli około 35 złotych!

Dla nowych graczy mamy kod zaproszeniowy do World of Warships, dający 1 dzień premium o wartości 300 dublonów oraz Tachibanę - japoński niszczyciel premium poziomu II o wartości 900 dublonów.

Warto pamiętać, że konto premium jest w grach Wargamingu uniwersalne, co oznacza, że wystarczy wpisać kod bonusowy z World of Tanks, by otrzymać dodatkowe trzy dni konta premium także w Statkach!

Ważność kodów upływa 31.12.2016.


##################Pełne wersje gier###############

UFO: Kolejne starcie PL [DRM FREE]

Gatunek: strategiczna
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 8 (CDA 13/2003)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 500 MHz, 128 MB RAM, grafika z 32 MB pamięci

Pierwsza gra z trylogii UFO czeskiego studia Altar Interactive łączy udanie globalną strategię z lokalną taktyką, a wszystko to naturalnie w warunkach beznadziejnej obrony ludzi przed inwazją z kosmosu. Unikatową cechą gier z czeskiego cyklu jest też to, że starcia w nich toczą się w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. Twórcy nazwali to rozwiązanie Systemem Akcji Symultanicznej - z jednej strony pozwala ono uniknąć turowych dłużyzn, a z drugiej wciąż zapewnia pełną kontrolę nad akcją. Gra wydana została w 2003 roku i to niestety bardzo po niej widać, ale warto przymknąć oko na archaiczne 3D i dać jej szansę. Klimat beznadziei jest w niej autentycznie niezrównany.


UFO: Decydujące starcie PL [DRM FREE]

Gatunek: strategiczna
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (CDA 02/2006)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 512 MB RAM, GF 5700/ATI 9500

Druga część trylogii UFO: After czeskiego Altar Interactive twórczo rozwija koncepcję pierwowzoru. Od finału poprzedniczki upłynęło w grze 50 lat. UFO: Decydujące starcie jest zdecydowanie bardziej przystępne od swej starszej siostry, więc być może znajomość z trylogią wypada zacząć właśnie od niego.


UFO: Bitwa o Marsa [DRM FREE]

Gatunek: strategiczna
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (CDA 04/2007)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 512 MB RAM, GF 5700/ATI 9500

Finalna odsłona serii UFO: After, w oryginale nazwana Afterlight, w wersji polskiej stała się po prostu Bitwą o Marsa. I faktycznie porzucamy w niej starą dobrą Ziemię, by przenieść się na powierzchnię terraformowanej czerwonej planety, która - jak się szybko okaże - broniona jest przez relikty starożytnych Marsjan... i nie tylko. UFO: Bitwa o Marsa zasadniczo nie odbiega znacząco od strategiczno-taktycznych założeń serii, ale poważną zmianę stanowi całkowita niepowtarzalność generowanych proceduralnie misji i plansz, przez co Mars staje się wielką czerwoną piaskownicą. Kontrowersyjna natomiast zdaje się zmiana stylu graficznego, który z realistycznego stał się kreskówkowy.


Rats - Time is running out! [STEAM]

Gatunek: akcja
PEGI: brak danych
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: brak
Multi: brak
PC: Win Vista/7/8/10, CPU 1,8 GHz, 2 GB RAM, grafika ze 128 MB pamięci

Rats - Time is running out! to pozornie prosta zręcznościówka, w której rabujemy labiryntopodobne banki. Tych naturalnie strzegą strażnicy, jak również wyrafinowane systemy ochronne, jednak w rzeczywistości głównym wrogiem gracza jest... czas. Jego limit skraca każda czynność, jak choćby otwarcie drzwi czy bójka ze strażnikiem. Stopniowo budynki komplikują się, stając zagadkami zręcznościowo-logicznymi, a bohater wzbogaca się o nowe gadżety i zdolności.


#5 Guilty Gear Isuka [STEAM]


Gatunek: bijatyka
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: brak
Multi: online
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 500 MHz, 256 MB RAM, grafika z 32 MB pamięci

Nasz kolejny klasyk, tym razem z 2004, to Guilty Gear Isuka - pierwsza gra z serii dwuwymiarowych bijatyk autorstwa Sammy Studios, która daje możliwość walki parami. Interesującą nowinkę stanowił także Boost Mode, czyli arcade'ówka zawsze w prawo, w której zdobyć można nowe ciosy czy ataki specjalne. Sprawdźcie sami, jak kopie się w piksele na pół ekranu.


####BONUS

NARZĘDZIOWNIK DVD
Ponad 90 wyselekcjonowanych i przetestowanych oraz zwykle darmowych(*) aplikacji niezbędnych/przydatnych użytkownikom komputerów. Szczegóły w Megaporadniku.

(*) Tak dobraliśmy programy, że jeśli nawet trafi się jakaś płatny, to jego darmowa wersja też jest przydatna.


 


 


 


 



 

###########################SPIS TREŚCI#######################


#####GRY

Info

JUŻ GRALIŚMY
South Park: The Fractured But Whole
For Honor
Gwint
Titanfall 2
Watch Dogs 2
Final Fantasy XV
Tyranny
Dawn of War III
Get Even
Tekken 7
Battlefield 1
Endless Space 2

RECENZJE
Hitman
Minecraft: Story Mode
Kentucky Route Zero
King's Quest
The Dream Machine
World of Warcraft: Legion
Obduction
Hue
The Turing Test
F1 2016
Brut@l
Livelock
Meridian: Squad 22
Just Cause 3: Bavarium Sea Heist    
MilitAnt
Bound
Worms W.M.D 
Bohemian Killing
Champions of Anteria
Grow Up
Quadrilateral Cowboy 
Assetto Corsa
7 Mages
Winter Novel
Master of Orion
Valley
Reigns

MOBILNE
Deus Ex GO
Kirby: Planet Robobot
Suicide Squad 
Crypt of the Necrodancer
FarmVille: Tropic Escape
Britney Spears: American Dream
Batman: Arkham Underworld
NinjAwesome
Final Fantasy Brave Exvius

PUBLICYSTYKA
Witaj na Gamescomie
Gamescom z drugiej strony
Niebo nie dla ludzi
Więźniowie labiryntu
Felieton: Zostaw moje piksele!
Narodziny pierwszego peceta
Kingsglaive - Final Fantasy XV
TOR oczami policji
Zew powinności
Epitafium: ReRoll
Via Lux - ingressowe manewry we Wrocławiu
Wiek czołgów
Zagraj to jeszcze raz, Harry
Szpile


###TECHNOLOGIE
Info

MEGAPORADNIK
Narzędziownik, czyli najlepsze programy na PC

TESTY
MSI GT72VR 6RE Dominator Pro Tobii    
Zotac GeForce GTX 1070 AMP! Extreme    
Słuchawki JBL Reflect Aware    
Razer Hammerhead V2
SteelSeries Siberia 840
Mysz Modecom Volcano MC-GMX4
Mysz Logitech G Pro
Mysz Ravcore Blizzard
Klawiatura Natec Genesis RX85
Klawiatura Roccat Sova
Ultrapanorama LG 34UC88
Monitor Philips 241P6VPJK

TRENDY
Co po mini-jacku? Teraźniejszość i przyszłość słuchawek

PORADNIK
Drugie życie Vity. Homebrew oraz streaming gier z PC na PS Vita

####INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata


##############ZAWARTOŚĆ DVD##########

##Pełne wersje
UFO: Kolejne starcie PL [DRM FREE]
UFO: Decydujące starcie PL [DRM FREE]
UFO: Bitwa o Marsa PL [DRM FREE]
Rats - Time is running out! [STEAM]
Guilty Gear Isuka [STEAM]

##FREEWARE
BBG
Escape Gravity
GodBall
I Can't Sleep In Silence - It's Always Darkest
I Like Walking Very Much

##MODULATOR
Mody do UFO Trylogia

##GRY Rodzinne
StepMania 5.0
The Fastest Meal of the Day

##GALERIE
Assetto Corsa
Bohemian Killing
Bound
Just Cause 3: Bavarium Sea Heist
Reigns
Tyranny

##COSPLAY
Arshania

##Bonusy
ActionMag 
FAQ- wersja 3.3.2
Marek Lenc
Tapety


##NARZĘDZIOWNIK DVD
*TESTY
*BEZPIECZEŃSTWO
*INTERNET
*MULTIMEDIA
*PRACA/NAUKA
*SYSTEM

cd_11_001-RGB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny czas i forma przecieków. :P

Zawartość wygląda na ciekawą (Berlin jak zwykle narzeka :P), ale pełniakowo słabo IMO. Jedyną interesującą pozycją jest GG, ale nie tak bardzo, że aż drżęna myśl o niej. Rats cośtam mi nic nie mówi, a trylogia UFO... Cóż, strategie, więc podziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy interesuje mnie z najnowszego numeru. Z działu zapowiedzi co najmniej jest to kilkanascie pozycji (m.in. Tyranny, South Park) ktore mnie interesuja, podobnie rzecz ma sie z recenzjami. Ciekawe jak oceniliscie Deus Ex GO, z recenzja Krigore Mankind Divided zgadzam sie w 100% a taki Hitman GO przypadl mi do gustu.  Publicystyka podoba mi sie cala ale to zadna nowosc. Interesuje mnie zwlaszcza tekst Berlina nt. piksel artu w grach bo sam osobiscie nie moglem sie zgodzic ze Smugglerem, choc doskonale go rozumiem o co mu chodzilo.

 

Pelne wersje gier nie sa dla mnie, na pewno nic z tych rzeczy nie zagram ale nie narzekam bo zawartosc pisma jest interesujaca a sam mam na szczescie sporo gier do ogrania. Do zobaczenia we wtorek :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwie sprawy w tym jedna wymagająca wyjaśnienia:

1: GG: Isuka już był (04.2006 nr 124) - chociaż nie na steam (i dobrze, że będzie ponownie - nie mam pojęcia w jakim stanie jest płytka)

2: I tu proszę o wyjaśnienie - 1 sierpnia gra została wycofana ze sprzedaży na steam (prawa autorskie i takie tam), a wpisanie kodu jest równoznaczne z zakupem, Tak więc czy mamy się spodziewać  z tego tytułu jakichś... utrudnień, np.: weryfikacji poprawności zakupu, albo czegoś w tym stylu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2016 o 20:51, Viliae napisał:

I tu proszę o wyjaśnienie - 1 sierpnia gra została wycofana ze sprzedaży na steam (prawa autorskie i takie tam), a wpisanie kodu jest równoznaczne z zakupem, Tak więc czy mamy się spodziewać  z tego tytułu jakichś... utrudnień, np.: weryfikacji poprawności zakupu, albo czegoś w tym stylu?

Gry wycofane ze Steama normalnie się aktywują z kluczy, nie powinno być problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś kontakt telefoniczny do organizatora promocji monitorów LG ze strony 49 waszego magazynu? Pod koniec marca kupowałem na aleja pc monitor tej firmy, konkretnie model LG 29 UM67, wypełniłem formularz na stronie promocji, ale kodu do gry The Division do dzisiaj nie dostałem. Próbowałem kontaktować się z samą firmą LG przez email, ale oni odesłali mnie do strony organizatora promocji.  Ponowne wysłanie maila na początku kwietnia nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

próbowałem skorzystać z kodu na g2a, ale gdy dochodzę do płatności małym druczkiem jest napisane, że aby skorzystać z g2a wallet muszę mieć aktywowany g2a shield. Niby przez 30 dni jest za darmo, ale każdy kolejny miesiąc już jest płatny i będzie mi to naliczane. Da się to jakoś ominąć? Bądź niech ktoś wyjaśni krok po kroku jak użyć tego portfela bez żadnych dodatkowych płatności.

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie również ciekawi kwestia tych kodów do g2a, bo jakoś nigdzie nie mogę go wykorzystać (konto oczywiście mam).

Już znalazłem: Dodaj G2A Gift Card w zakładce Portfel G2A, obok Moje konto.

Zastanawia mnie również artykuł o PS Vicie (Drugie życie Vity). Czy mając wersję 3.61 można poprzez format wrócić i wybrać wersję? I czy po tym dałoby się grać online

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten numer to zdecydowanie się zgadzam z recenzjami. Jeśli chodzi o publicystykę to teksty o CoD-zie 1, czołgach i Potterze. Chapeau Bas! panowie. Z pełniaków dotąd sprawdziłem tylko GGI. Na przyszłość warto by było abyście do takich gier dawali instrukcję bo dopiero dzięki Steamowi odkryłem sterowanie. A tutaj początek serii z tej gry. Potem będzie jeszcze UFO.

https://www.youtube.com/watch?v=oEU2WpB_W-8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem we wtorek, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas na poczytanie. Otwieram oczywiście na AR i co widzę na początku? Nie pisałem żadnych listów do AR, ale i tak tam trafiłem. Oczywiście dostałem banana na pysk i przypomniałem sobie te wszystkie teksty: "napisałem do was X listów i ani razu mnie nie wydrukowaliście :(((". Ja nie napisałem żadnego i jestem :D Do tego odpowiedź od Smugglera. Co prawda w 100% prawdziwa, ale chybiona bo nie na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2016 o 20:49, Santus Faustus I napisał:

Kupiłem we wtorek, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas na poczytanie. Otwieram oczywiście na AR i co widzę na początku? Nie pisałem żadnych listów do AR, ale i tak tam trafiłem. Oczywiście dostałem banana na pysk i przypomniałem sobie te wszystkie teksty: "napisałem do was X listów i ani razu mnie nie wydrukowaliście :(((". Ja nie napisałem żadnego i jestem :D Do tego odpowiedź od Smugglera. Co prawda w 100% prawdziwa, ale chybiona bo nie na temat.

Nie, to ty napisales posta nie na temat odpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2016 o 19:23, Smuggler napisał:

Nie, to ty napisales posta nie na temat odpowiedzi.

Mój post był wcześniej. Ale odpowiedź byłaby dobra pod warunkiem, że czepiałbym się po prostu recenzji tej gry. Ale się nie czepiałem. Więcej nawet - zdziwiłbym się gdyby recenzja tak popularnej gry NIE ukazałaby się. Recenzent zagrał bo musiał, bo taką ma pracę, czy gra mu się podobała to już kwestia wtórna. Rozumiem go, trzeba jakoś zarabiać, na jego miejscu zrobiłbym dokładnie tak samo - ściagnąłbym tą aplikację i latał za pokemonami. Chodziło mi raczej o taką zupełnie zbędną promocję rzeczy niewartej promowania, takie dalsze rozwlekanie tego tematu. Nawet w tym numerze jest coś na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i się uśmiałem. Konkretnie o TORze oczami Policji. Jest tam taki uroczy fragment z którego wynika, że gimnazjalista który założy stronkę z której wynika, że zajmuje się czymś nielegalnym odpowiada na podstawie art. 66 ust. 1 kodeksu wykroczeń (kw):

Spoiler
Art. 66. § 1. Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

a do tego najdotkliwsza ma być dla niego utrata komputera.

Otóż są to brednie z kilku powodów:

1. Wiek gimbazy, to za Wikipedią 13-16 lat, żeby odpowiadać z kw trzeba mieć lat 17 (art. 8 kw) - nieletni odpowiadają na innych zasadach.

2. Dlaczego ktoś miałby stracić komputer? Równie dobrze Smg mógłby stracić Ferrari za przekroczenie prędkości o 5 km/h, a za przechodzenie na czerwonym - buty. Przede wszystkim, żeby w ogóle sąd zasądził przepadek to komputer musiałby być własnością tego gimnazjalisty - co też takie częste nie jest.

3. To co opisano słabo pasuje pod art. 66 kw - zakładając stronę wg której ktoś jest przestępcą, jeszcze w TORze, w żaden sposób nie próbuje przekonywać Policji, że tak faktycznie jest, nie mówiąc już o próbie wywołania niepotrzebnej czynności. Owszem, zakładając taką stronę (nawet nie o sobie) i podsyłając linka Policji można by podpadać pod ten przepis ale żeby ktoś odpowiadał za to wykroczenie trzeba wykazać, że wywołanie niepotrzebnej czynności było jego celem. Sam fakt, że taką czynność wywołało sprawy nie załatwia.

Wiec mamy gimnazjalistę, który nie odpowiada na zasadach przytoczonego przepisu, za działanie w celu, którego nie miał i któremu nie grozi utrata komputera, co miało być najstraszniejszą karą świata wg CDA (bo przecież nie wymieniony w przepisie areszt, dla 13-16 latków areszt to bułeczka z masłem). Potwierdzone info, nie ma co.

 

Pozdro z trumny... ekhm... Akademii znaczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2016 o 20:49, Santus Faustus I napisał:

Kupiłem we wtorek, ale dopiero dzisiaj znalazłem czas na poczytanie. Otwieram oczywiście na AR i co widzę na początku? Nie pisałem żadnych listów do AR, ale i tak tam trafiłem. Oczywiście dostałem banana na pysk i przypomniałem sobie te wszystkie teksty: "napisałem do was X listów i ani razu mnie nie wydrukowaliście :(((". Ja nie napisałem żadnego i jestem :D Do tego odpowiedź od Smugglera. Co prawda w 100% prawdziwa, ale chybiona bo nie na temat.

Nie, to ty napisales posta nie na temat odpowiedzi.

 

Dnia 10.10.2016 o 15:33, SirK133 napisał:

Czytałem i się uśmiałem. Konkretnie o TORze oczami Policji. Jest tam taki uroczy fragment z którego wynika, że gimnazjalista który założy stronkę z której wynika, że zajmuje się czymś nielegalnym odpowiada na podstawie art. 66 ust. 1 kodeksu wykroczeń (kw):

  Odkryj ukrytą treść

a do tego najdotkliwsza ma być dla niego utrata komputera.

Otóż są to brednie z kilku powodów:

1. Wiek gimbazy, to za Wikipedią 13-16 lat, żeby odpowiadać z kw trzeba mieć lat 17 (art. 8 kw) - nieletni odpowiadają na innych zasadach.

2. Dlaczego ktoś miałby stracić komputer? Równie dobrze Smg mógłby stracić Ferrari za przekroczenie prędkości o 5 km/h, a za przechodzenie na czerwonym - buty. Przede wszystkim, żeby w ogóle sąd zasądził przepadek to komputer musiałby być własnością tego gimnazjalisty - co też takie częste nie jest.

3. To co opisano słabo pasuje pod art. 66 kw - zakładając stronę wg której ktoś jest przestępcą, jeszcze w TORze, w żaden sposób nie próbuje przekonywać Policji, że tak faktycznie jest, nie mówiąc już o próbie wywołania niepotrzebnej czynności. Owszem, zakładając taką stronę (nawet nie o sobie) i podsyłając linka Policji można by podpadać pod ten przepis ale żeby ktoś odpowiadał za to wykroczenie trzeba wykazać, że wywołanie niepotrzebnej czynności było jego celem. Sam fakt, że taką czynność wywołało sprawy nie załatwia.

Wiec mamy gimnazjalistę, który nie odpowiada na zasadach przytoczonego przepisu, za działanie w celu, którego nie miał i któremu nie grozi utrata komputera, co miało być najstraszniejszą karą świata wg CDA (bo przecież nie wymieniony w przepisie areszt, dla 13-16 latków areszt to bułeczka z masłem). Potwierdzone info, nie ma co.

 

Pozdro z trumny... ekhm... Akademii znaczy...
.."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...