Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rootboy

Skoki CPU do 100% przy nowym lapku.

Polecane posty

Witam.

Zakupiłem ostatnio laptop lenovo y700-15

Specyfikacja: 8gb ram, i5-6300hq, nvidia gtx 960m, windows 10 oraz zasilacz ac adapter.

Laptop jest wystarczający, żebym mógł pograć w gry , które mnie interesują na dobrych fpsach. Natomiast problem jest ten, że przy odpaleniu jakiejkolwiek gry np. CS:GO, LoL czy WoW  pojawia się problem z nagłymi i znacznymi spadkami fpsów. Jest to spowodowane skakaniem CPU do 100% na dosłownie sekundę. Pojawia się to różnie, zwykle co 2-5 minut. Jest to bardzo uciążliwe przy tego typu grach. Nadmienię tylko, że wszystkie aktualizacje sterowników były wcześniej na bieżąco robione. Próbowałem już kilku rzeczy, tą która wydawała mi się najrozsądniejsza było odinstalowanie driverów karty graficznej i instalacja na nowo ze strony geforce'a ich GAme Ready Driverów, gdyż był to temat założony na ich forum właśnie z powodu, czyli ludzi mających dokładnie ten sam problem. Niestety poza faktem, że teraz mam tych fpsów nieco więcej i są nieco stabilniejsze, to problem nie został w ogóle rozwiązany, ciągle mam zwiechy gier. I teraz moje pytanie. Czy jest jakaś opcja, żeby to naprawić, o której nie wiem, czy to na pewno wina software, a nie hardware jak to twierdzi strona główna Nvidii, czy powinienem oddać laptop na gwarancje do "naprawy" choć nie wydaje mi się, że wezmą ten problem pod uwagę, jeśli wszystko inne w laptopie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie troll tylko nie wiem czemu po kliknięciu enter założyło mi temat. Wolałem go na spokojnie zedytować niż robić nowy :P

Temperatury są w normie, nic się nie przegrzewa. Problemy są takie same niezależnie od czasu jaki na komputerze spędzam, występuja zaraz po włączeniu jak i po 12h grania, na mniej czy bardziej wymagających grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...