Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jagermeister2112

Mam problem z PC

Polecane posty

Witam

Jak w temacie mam problem z PC mianowicie wymieniłem kartę graficzną z Gigabyte geforce 9500gt na Gigabyte geforce gt 730 OC 2GB GDDR5. Od tego czasu wszystkie gry wieszają mi się może jakieś 3 lub 4 minuty po włączeniu ich. Nie wiem co mam zrobić próbowałem reinstal sterowników to nic mi nie dało. Co mam zrobić aby pc chodził normalnie? Przepraszam jeżeli temat został napisany w złym miejscu ale jestem nowy.

Specyfikacja pc:

Procesor: Amd athlon x2 64 5200+

Ram: 4GB

Karta graficzna: Gigabyte geforce gt 730 OC 2 GB GDDR5

Płyta Główna: Asus M2N-SLI

Zasilacz: Whitenergy 500W

Dyski hdd jeden 1TB od segaty a drugi także hdd ok 320GB dokładnie nie pamiętam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kiepskiej jakości. Na pewno nie zaszkodziła by instalacja sterowników na czysto.

Proponuję usunięcie sterowników przy pomocy DDU (Display driver uninstaller: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html)

i instalację najnowszych po restarcie.

Jeżeli to nie pomoże prawdopodobnie konieczna będzie wymiana zasilacza lub na co bardziej wskazuje post @MikaelDorren powrót do starej karty graficznej.

Bo o ile dobrze zrozumiałem to montaż tej karty graficznej do tego zestawu najmniejszego sensu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawdopodobnie kiepskiej jakości

Uciąłbym te prawdopodobnie. Ot, po prostu kolejny produkt z cyklu zasilacz marki "zasilacz", który podaną moc wydział jedynie na nalepce.

 

Cytat

Bo o ile dobrze zrozumiałem to montaż tej karty graficznej do tego zestawu najmniejszego sensu nie ma.

Wymiana jednej kiepskiej karty na drugą kiepską jest jak przesiadka z Malucha do Trabanta. Może i pojedzie nieco szybciej, ale pozostaje pewien niesmak, bo taniej był używany Mercedes. Na polski - kosztująca mniej używana karta pokroju Redeona HD 6770-6790 lub analogicznego GF-a dała by tu znacznie lepszy efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach wymienić procka i5 6600k, asus z170-K, kingstone hyperx fury 8 gb ddr4 oraz gtx 1060 od msi. Nie będzie to co prawda wymiana wszystkiego na raz bo najprawdopodobniej karta będzie kupowana później. Ewentualnie gtx 1070 jeżeli sie trafi za podobną cene do msi gtx 1060.

A co mam zrobić z tą kartą? Da się jakoś zrobić by można na niej grać normalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeżeli celujesz w podzespoły z takiej półki, to nie zaszkodziłoby wzięcie jakiegoś nieco lepszego zasilacza od najbardziej budżetowego VS450 - CX450M ma dłuższą gwarancję, nieco więcej mocy, lepsze bebechy i częściowo odpinane kable.
I tak swoją drogą, Z170-K nie wydaje mi się szczególnie łakomym kąskiem.

Jeżeli chodzi Ci o użytkowanie tego GT 730 z obecnym zestawem, to zacznij od wymiany zasilacza. A jeżeli pytasz w kontekście współpracy z i5-6600K - coś mi się wydaje, że integra będzie nieco szybsza, szczególnie jeżeli kupisz RAM o niezłych parametrach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram będzie na taktowaniu 2133 MHZ jest to najsłabsze z tego co widziałem w ddr4. Czy po wymianie zasilacza, pc będzie normalnie działo? Obecnie wróciłem do starej karty ale chciałbym jeszcze użyć tej 730.

Jeszcze się zastanawiam czy zamiast tego asusa dać msi z170a gaming pro lub w wersji carbon.

Balrog nazwał obecny zasilacz jaki mam ładunkiem pirotechnicznym. Czyli może wybuchnąć, popalić podzespoły lub wywołać pożar w każdej chwili dobrze to rozumiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie lepiej wziąć jakiś niewiele droższy, a szybszy RAM (np. 2666/CL13, czy nawet 3000/CL15)?
Jeżeli chodzi o płytę, to chyba jednak rozsądniej wypada Z170 Extreme4.
I tak dla pewności - zdajesz sobie sprawę, że do i5-6600K nie jest dołączony boxowy cooler i musisz albo kupić go osobno na allegro, albo w sklepie kupić jakiś jego substytut, albo od razu wydać pod 200 zł na porządny cooler (SPC Grandis, Macho (Direct) - pamiętaj, że oba nie wejdą do byle obudowy)?

Co do tego Whitenergy, to ciężko powiedzieć, czego się po nim spodziewać - może choćby i dzisiaj spalić Ci wszystkie podzespoły, a może też bez problemu działać kilka kolejnych lat. Jeżeli w jakikolwiek sposób cenisz sobie podłączone do niego podzespoły, to wskazane by było możliwie szybko się go pozbyć.

Jak już będziesz miał w komputerze zasilacz z prawdziwego zdarzenia, a GT730 nadal będzie robić problemy, to będziemy myśleć, jak je rozwiązać.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym zasilaczu:  http://www.komputronik.pl/product/300344/Elektronika/Części_PC/be_quiet_System_Power_8_500W.html ?

A jeszcze co chodzi o te chłodzenia to napisałeś, że nie wejdą do byle pudła mam zamiar kupić Aerocool strikex coupe ale za nim go kupię to chwile minie dlatego na początku nowe podzespoły będą w obecnej obudowie iBox wings 503.

Obecna: http://www.sferis.pl/p/257768-obudowa-i-box-wings-503-400w-24piny-sata-prescot-ow503400wce.html

Aerocool:http://www.komputronik.pl/product/294203/Elektronika/Części_PC/Aerocool_Strike_X_Coupe.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza - z CX450M pewnie wygrywa nieco cichszym wentylatorem, w zamian ma wszystkie kable przytwierdzone na stałe, krótszą gwarancję i zapewne gorsze parametry elektryczne (bo spodziewam się, że ma grupową regulację napięć). Niby mocy ma nieco więcej, ale raz że i Corsair będzie miał ~100% zapas, a dwa - 12V jest w postaci dwóch linii (z czego druga niewybitnie mocna), które łącznie są w stanie dostarczyć o raptem kilka W więcej, niż pojedyncza linia w CX450M.

Jeżeli chodzi o obudowę - strona producenta nawet nie wie o jej istnieniu (klik), natomiast arest twierdzi, że mieści coolery o wysokości do 158mm, więc Grandis i Macho Direct teoretycznie powinny wejść na styk. Dodatkowo to 158mm brzmi średnio zachęcająco w połączeniu z 180mm całkowitej szerokości budy, bo to oznacza bardzo mało miejsca na kable za tylną ścianką. A jak do tego dołączymy jeszcze stały koszyk na dyski (przez który co dłuższe karty mogą się nie zmieścić), to tak prawdę mówiąc proponowałbym poszukać innej budy, np. Z1 Neo/Z9 Neo/Z11 Neo.

W przypadku iBoxa to trochę w ciemno zakładam, że nie wejdzie. Zresztą IMHO lepiej by było najpierw wymienić obudowę, a zakup właściwego coolera odłożyć na inną okazję. W końcu box z allegro to jakiś wielki wydatek nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli zasilacz Corsaira, z1 neo thx za doradzenie choć wiem że to nie w tym temacie powinno się znajdować. Boję się tylko że ten cooler boxowy nie da rady schłodzić tej i5. Kolega kupił sobie kiedyś amd nie pamiętam jakie i cooler który był w boxie nie dawał rady przez co wiele razy dochodziło mu do przegrzania się procka i resetu pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wydajność chłodzenia bym się zbytnio nie martwił - póki w obudowie nie wyląduje wydajna karta graficzna, to procesor i tak będzie się głównie nudził (przynajmniej w grach, bo nie wiem, czy nie planujesz go obciążać w jakiś inny sposób). Zresztą póki nie weźmiesz się za OC, to nawet mocne obciążenie nie powinno być problemem, w końcu boxy na zablokownaych i5 radzą sobie bez problemów (w przeciwieństwie do boxów AMD, które nawet przy dwóch modułach średnio dają sobie radę, nie mówiąc już o 3- i 4-modułowcach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...