Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whitepawn5

Problem z uruchomieniem partycji RECOVERY

Polecane posty

Niedawno, obok Windowsa, zainstalowałem sobie Linuxa. Po dłuższym użytkowaniu postanowiłem jednak, że mi ten system nie odpowiada i usunąłem go po prostu kasując partycję, na której był zainstalowany. W skutek tego miałem problemy z boot loaderem, jednak problem rozwiązałem - wszystko elegancko się uruchamiało.
Teraz uznałem, że czas przeinstalować Windę, co oczywiście zawsze robiłem za pomocą partycji RECOVERY. Wciskam F9 (lapek ASUS) i... zamiast startu opcji przywracania systemu, pojawia mi się panel z wyborem naprawy systemu Windows.
Dodatkowo partycja RECOVERY, która do tej pory była ukryta, jest widoczna z poziomu eksploratora, czego dotąd nie było.
Proszę o radę co zrobić, abym mógł od nowa zainstalować system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partycje Recovery najczęściej mają jakieś specjalne GUID. Jeśli coś je zmieni, to ta partycja nie będzie działać. Problem i jego rozwiązanie masz opisane tutaj. Niestety nie znam GUID dla notebooków ASUSa.

Ewentualnie możesz spróbować użyć ASUS Backtracker, być może ten program sobie poradzi z ustawieniem wszystkiego poprawnie.

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu z normalnego nośnika. Niestety nie podałeś o jaki system chodzi, więc nic więcej napisać nie jestem w stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... widzę, że to jest trochę skomplikowane, dodatkowo nie pomaga mi słaba znajomość angielskiego.

Jednak próbowałem coś zdziałać:
-uruchamiam wiersz poleceń jako administrator
-wpisuję "diskpart"
-potem "select disk 0" -> "list partition" -> "select partition 1" (czyli partycja RECOVERY) -> "set id=de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac"
i... pojawia mi się komunikat: "Określony typ ma niepoprawny format. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego polecenia, wpisz: HELP SET"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2016 o 13:06, whitepawn5 napisał:

"set id=de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac"

Komenda to

set id="de94bba4-06d1-4d40-a16a-bfd50179d6ac"

Cudzysłów ma znaczenie.

Przy czym  nie wpisuje tej komendy, bo to nie jest ID dla ASUSa.

Tak jak pisałem - poprawne ID do ASUSa musisz gdzieś sobie sam odszukać. Ja go nie znam i nie chce mi się przeczesywać internetu. Możesz na przykład spróbować skontaktować się z pomocą techniczną ASUSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...