Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kusi

Kupno nowego routera o dużym zasięgu.

Polecane posty

Dzień dobry. Chciałbym prosić Was o polecenie odpowiednich dla mnie modeli routera lub pokazanie innego rozwiązania problemu, który mnie męczy (chociaż kiedyś założony temat z odzewem się nie spotkał :P).

Mieszkam w dwupiętrowym domu. Router znajduje się na samej górze. Do czasu zakupu przeze mnie nowego komputera, choć sygnał był dużo słabszy, to na parterze spokojnie można było grać na PS w FIFĘ czy oglądać coś na telefonie. Kiedy ten nowy komputer złożyłem (już prawie rok temu), sygnał był tragiczny już na pierwszym piętrze, u mnie (obok routera) wszystko śmigało. Nie wiedziałem kompletnie o co chodzi, dopiero po dłuższym czasie wpadłem na ograniczenie pasma na samym routerze. W ten sposób ja mam dużo gorszą jakość niż wcześniej, ale przynajmniej siostra może po ludzku korzystać z Internetu na laptopie i komórce piętro niżej. Jednak na samym dole, nawet jeśli urządzenie mobilne złapie jakimś cudem sygnał, to i tak nie ma możliwości choćby załadowania strony (Internet - radiowy, na nasze osiedle nie dochodzi światłowód - wg umowy powinien mieć prędkość 14 Mbps down, i zazwyczaj tak jest, dla pewności sprawdzę to jeszcze dzisiaj po południu, kiedy to zaczyna działać troszkę gorzej. Niestety nie mamy raczej możliwości zmiany na żadnego lepszego dostawcę, chociaż nie wydaje mi się, by była to jego wina). Od jakichś 3 tygodni już nawet u mnie niektóre gry oraz streamy tak zaczęły mulić czasami, także jest to dość irytujące. 

Chciałbym podkreślić, że żaden z tych problemów nie istniał przed pojawieniem się nowego komputera w domu. Nie widząc już innego rozwiązania, uznałem, że cała sytuacja jest winą dość starego już routera i czas wymienić go na coś porządnego. Głównym kryterium jest dla mnie to, żeby sygnał bez problemu przechodził przez dwa żelbetowe stropy/kilka ścian. Chciałem też zainwestować już w coś porządnego, co przydać się może kiedyś, kiedy będę mógł już korzystać z połączenia światłowodowego, a router je udźwignie. Na razie znalazłem to: https://www.morele.net/router-tp-link-tl-wr1043nd-298678/#anchor, jeśli macie jakieś opinie na jego temat, inne propozycje samego routera lub rozwiązania problemu (żeby cały dom miał w miarę przynajmniej stabilne łącze), to chętnie wysłucham i będę bardzo wdzięczny.

 

P.S. Choć komputer znajduje się obok routera, to łączę się z Internetem bezprzewodowo, przy pomocy tej karty: https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn725n-492621/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...