Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Komputer się przegrzewa, podejrzana karta graficzna

Polecane posty

Witam,

ostatnio zauważyłem, że mój komputer zbyt mocno się grzeje podczas grania w produkcje, które jeszcze niedawno nie robiły na nim najmniejszego wrażenia. Problem spostrzegłem na początku wakacji grając w Metro: Last Light. Wtedy nawet wywaliło mnie do pulpitu z błędem "Sterownik ekranu NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version  364.51 przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność." Między innymi dlatego podejrzewam kartę graficzną. Jakoś znosiłem to przegrzewanie się, ale dzisiaj zaczął się mocno grzać już po kilkunastu minutach kampanii w Bad Company 2 (a Wiedźmina 3 to kiedyś znosił na Ultra detalach). Do tego czasami ścina mi przy dużej ilości akcji na ekranie (np. walka z helikopterem w Crysis 2 albo początek misji "Zimna wojna" w Bad Company 2).

Czyszczony był zawsze raczej regularnie, a jak zaobserwowałem problem z przegrzewaniem to przedmuchałem go nawet 2 razy. Niestety nie pomogło. Mój poprzedni komputer przegrzewał się i wyłączał podczas grania, ale przyczyną było to, że nigdy go nie czyściłem i padł zasilacz.

Ten piecyk mam od 3 lat, sporo na niego wydałem i wolałbym uniknąć poważniejszych uszkodzeń. Był składany na zamówienie. Jego parametry to:

- procesor Intel Core i7 4770 3.40 GHz z chłodzeniem wodnym (więc chwilowo wykluczam jako przyczynę)

- płyta główna Gigabyte GA-Z87-HD3

- RAM 16 GB

- karta graficzna GeForce GTX 780 OC ASUS 3GB

- zasilacz be quiet! Pure Power L8 700W (prosiłem w sklepie żeby był porządny i chyba jest, więc jego podejrzewam dopiero w drugiej kolejności)

- OS: Windows 10 (nie on jest przyczyną, bo zainstalowałem go niedawno)

 

Co powinienem z tym zrobić ? Oddać na pełne czyszczenie do serwisu ? A może jakoś sprawdzić czy wszystkie wiatraki działają ?

Z góry dziękuję za pomoc

 

P.S. Proszę, powiedzcie, że to karta graficzna. I tak chcę ją wymienić xD

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...