Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WielkaStopa

Drukarka Canon drukuje na zielono

Polecane posty

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, bo sama już nie ogarniam.
Model drukarki to Canon Pixma MP240. Tusz czarny jest oryginalny, a kolorowy to ActiveJet. System to Windows 7.

Cokolwiek próbuję wydrukować, wychodzi zielone. Ustawienie na wydruk w odcieniach szarości nic nie zmienia, a po zmianie ustawień na używanie tylko tuszu czarnego we wszystkich wydrukach wyskoczył komunikat, że drukarka użyje tuszu kolorowego i już. Nie mogę wyjąć tylko kolorowego tuszu, gdyż drukarka odmawia drukowania. Reinstalowałam sterowniki już 3 razy, czyściłam dysze kilkukrotnie.
Na wydrukach testowych czerń jest idealna, za to w CMY brakuje Magenty, co nie zmienia faktu, że przy każdym wydruku 'oprócz testowego' drukarka najwyraźniej nie chce używać pojemnika K.

Bonus: Myślałam, że to problem z ustawieniami kolorów dla podglądu obrazów i wypróbowałam Worda. Drukowanie tekstu działa normalnie, tzn tekst jest idealnie czarny. ALE gdy wkleję pod spodem, np. screen tego tekstu, będzie zielony. Skaner działa poprawnie, jeśli wezmę pod uwagę brak Magenty. Bezpośredni wydruk ze skanera daje czarny jako czarny, a inne kolory są zzieleniałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...