Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

QweRtyGuyy

Stary, zepsuty laptop

Polecane posty

Witam, nie wiedziałem dokładnie gdzie umieścić ten temat. Więc, za niedługo wyjeżdżam i nie będę miał możliwości korzystać z stacjonarnego PC. Zastanawiałem się nad kupnem laptopa, ale uważam, że ceny laptopów nie są proporcjonalne do tego co mogą mi zaoferować :D Ale ostatnio sprzątając znalazłem starego Lenovo G565, który ma zepsutą kartę graficzną. Teraz UWAGA przechodzę do pytania, czy jest możliwość podarowania mu drugiego życia? Wydaje mi się, że może taniej będzie coś wymienić aniżeli kupowanie nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie laptopy mają to do siebie, że jak telewizory, lodówki i reszta tego typu sprzętu mają tendencję do działania przez określony czas a później padają. Zwykle coś zaczyna się psuć tuż po zakończeniu gwarancji producenta. Oczywiście można mieć farta i zadbany regularnie czyszczony laptop pochodzi i 5-7 lat, ale coraz rzadziej takie przypadki się zdarzają. Koledze niecały miesiąc po gwarancji w laptopie Dell-a za ~4000 zł padła płyta główna. Koszt naprawy 1100 zł, zapłacił mimo że laptop wtedy był warty ze 2 tysiące... Po kolejnych kilku miesiącach całość musiał zutylizować bo z bliżej nieokreślonego powodu nastąpiło zwarcie i komputer generalnie się spalił. U mnie poza wymianą 2 spalonych zasilaczy niecały rok po zakończeniu gwarancji padł ekran i sprawa była nie do naprawy. Stary sprzęt leżący gdzieś w szafie może działać, ale na pewno nie warto w niego inwestować bo na dłuższą metę jest to wywalanie pieniędzy w błoto. Lepiej kupić coś taniego w sklepie z 3 letnią gwarancją i mieć spokój. Ja żonie kupiłem laptopa Lenovo za ~1200 zł z 3 letnią gwarancją, mija drugi rok i zero problemów, jak za rok się spali to nie będzie zbytniego żalu wywalić na złom i poszukać czegoś nowego. Oczywiście ten sprzęt do niczego poza multimediami się nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jeszcze od tego, czego wymagasz od laptopa, bo jak tylko przeglądania internetu to pewnie i taki pseudo-netbook zadziała. Sensowne propozycje (P4400U/i3-6100U+4/8 GB RAM+SSD) zaczynają się od Ideapada 300-15.

Co do G565 - nie da się nic z tym zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...