Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dawido

Ogólny problem z komputerem

Polecane posty

Cześć

Może tytuł posta nie jest zbyt mądry, ale po prostu nie wiem jak inaczej mógłbym opisać mój problem. Otóż od pewnego czasu, myślę że od około miesiąca może dwóch, mój komputer wariuje. Potrafi się wyłączyć w trakcie przeglądania internetu, grania, oglądania filmów itd. Spadła mi również wydajność w grach, filmy się zacinają, ogólnie jedna wielka zamuła. Dodam też, że jak komputer się wyłączy, na monitorze od razu pojawia się "No signal" i gaśnie, a gdy chcę włączyć komputer ponownie, często zdarza się że nawet nie przechodzi do BIOS-u, a na monitorze nic się nie dzieje. Czarny ekran i nic więcej. I to jest właśnie dziwne, bo raz włączy się normalnie, raz wcale, raz dojdzie do ekranu ładowania windy, raz go minie i jest czarny ekran i nic więcej. Nie wiem co robić, wściekam się już na całą sytuację i dlatego piszę tu z nadzieją, że ktoś będzie w stanie mi pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, ze chodzi o zestaw z sygnaturki (Windows 7 Ultimate 64-Bit, Intel Core 2 Quad Q6700 CPU 2,66GHz, 4GB RAM, Gigabyte ATI Radeon HD5670), to do podania pozostaje Ci marka i model zasilacza, a także model HDD
Przy okazji mógłbyś wrzucić SMART dysku (do odczytania np. za pomocą CrystalDiskInfo), a także pochwalić się temperaturami (najlepiej log z HWiNFO64, od biedy screen z HWMonitora).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dawido napisał:

Ech, miałem nadzieję, że wystarczy hasło "log z HWiNFO", ale to chyba jednak zbyt rozbudowany program, żeby tak się ograniczać - Sensors only przy uruchomieniu, przycisk Logging Start i wybierasz plik docelowy, na koniec Logging Stop i możesz wrzucić zapisany plik csv. Między Logging Start i Logging Stop mógłbyś zrobić coś, co nieco obciąży komputer (np. odpalenie na kilka minut jakiejś gry), ale skoro problemy występują również we względnym spoczynku, to może i temperatury w spoczynku coś powiedzą.

13 minut temu, dawido napisał:

Zasilacz iBOX 340U 400W

Miałbyś możliwość podłączenia komputera do jakiegoś sprawdzonego zasilacza? Bo i-box to raczej szczyt techniki nie jest i tak swoją drogą dla bezpieczeństwa podzespołów chyba dobrze by było go wymienić.

Część atrybutów SMARTa wygląda podejrzanie, no ale może oceni to ktoś bardziej obeznany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem cały komputer i wyczyściłem go, okazało się że wentylator nie był wpięty dokładnie i był poluzowany. Generalnie styki w nim są wygięte i nie mogę go wczepić tak jak powinien być wczepiony. Teraz komputer wyłącza się praktycznie od razu, zapewne przez wentylator. Czy te wszystkie problemy które miałem mogły być spowodowane tym że procesor się przegrzewał i komputer sam się wyłączał i ogólnie spadła jego wydajność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...