Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Equisetum

problem z prądem?

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie, czy normalną sytuacją jest, że dotykając metalowych elementów komputera delikatnie podszczypuje prąd? Oczywiście sytuacja ma miejsce z podpiętym zasilaczem, dotknięcie czy to elementów chlodzenia, czy obudowy, czy heatpipe'ów karty graficznej powoduje wyczuwalne nieprzyjemne "kopanie". Nawet odkręcanie czy dokręcanie śrubek obudowy jest średnio przyjemne bo opuszki palców cierpną. Nie chciałbym, żeby coś się z komputerem stało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw był składany na morele.net, więc zakładam, że tam niedorozwoje nie siedzą, z perspektywy okna wydaje mi się, że płyta nie przylega bezpośrednio do obudowy, ale dla pewności zdejmę górę obudowy i się upewnię. A może to jakaś kumulacja ładunków? Sprawdziłem, płyta siedzi prawidłowo na śrubach dystansowych. Jakieś inne pomysły co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdka w mieszkaniu bolców nie mają więc prawdopodobnie nie są uziemione (budynek z 2000 roku). Listwa niby ma, ale wiadomo, że w żaden sposób to nie działa. Gdyby to było przebicie z gniazdka to by porządniej chyba kopało. Ogólnie obudowa w żaden sposób nie kopie. Jedynie jak po tylnej ściance z gniazdami się pojeździ rękami to szczypie, a i to nie zawsze. Napięcie nie jest na pewno wysokie, może po prostu tak ma być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...