Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kAFFKA

Zasilacz Chieftec CFT-750-14C

Polecane posty

Witam.

Mam problem z podłączeniem zasilacza wymienionego w tytule. Jest to mój pierwszy zasilacz modularny, więc piszę na forum żeby czegoś przypadkiem nie sfajczyc.

Z zasilacza wychodzą 4 kable:

- standardowo 24pin 

- kostka 6pin+2 (pci-e)

- 6 pin (pci-e)

- oraz 4 pin

Do tego oczywiście kabelki dodatkowe (niestety nie wszystkie) - sata oraz molex.

Teraz główny mój problem. Czy może jakieś kable brakują, bo tak mi się wydaje patrząc po sprzęcie, że z tych co mam nie wystarczy do podłączenia wszystkiego tj.

-płyta główna - 8pin

-karta graficzna - 6pin x 2

Proszę o pomoc co gdzie wpiac - do zasilacza oraz z tych wbudowanych do podzespołów.

Wysyłam fotkę pokazać jak to wygląda.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

20160819_143425.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii brakowania:

Wyposażenie - http://www.xbitlabs.com/articles/cases/display/chieftec-psu-roundup_7.html#sect0

Jeśli to taki jak tu:

 24pin  - wiadomo gdzie

kostka 6pin+2 (pci-e) + 6 pin (pci-e) w kartę graficzną. Te +2 oczywiście odczepić.

4 pin - da się wsadzić w 8 pin na plycie , trzeba sprawdzić w instrukcji płyty w jaki sposób. Ewentualnie jeśli w zestawie jest  kabelek 8 pin (a dokładniej 4+4) skorzystać z niego. Umiejscowienia w zasilaczu owego kabelka chyba nie trzeba podawać.

SATA - wedle obrazka pierwszy rząd od góry

Molex - rząd 2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W manualu nie jest nic napisane - tylko to żeby nie zapomnieć podpiąć tego 8 pinowego eatx-a. Kiedyś na starym zasilaczu było podpięte na 4 piny i chulalo ale nie pamiętam jak. Moja płyta to Asus M5A99X evo. 

A jaką jest różnica między podłączeniu 4 a 8 pinowej kostki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaką jest różnica między podłączeniu 4 a 8 pinowej kostki?

Dla przeciętnego Kowalskiego zazwyczaj  niewielka. Chyba że używa prądożernego CPU i ew. go kręci. BTW - jaki u Ciebie procesor siedzi w kompie?

Cytat

W manualu nie jest nic napisane

W wersji anglojęzycznej na stronie Asusa jest pokazane na obrazku (strona 2-38), że z prawej strony (lub inaczej od frontu kompa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz. Ja sugerowalem się tylko strona 2-28.

Niestety ale po podłączeniu nie włącza się. Mruga (jak stroboskop) Led od sb powera. Wątpię że wystartuje bo cpu to fx8320.

Jak rozwiązać ten problem do czasu znalezienia i kupienia kabla. Adapter P4+molex -> eps?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wątpię że wystartuje bo cpu to fx8320

W takim razie 8 pinowa wtyczka jest  wskazana.

Cytat

Adapter P4+molex -> eps?

Teoretycznie powinien dać radę. Przy czym prędzej da się kupić 4pin -> 8 pin (ok. 15-20 zł).

 

Co do migania - na forum Asusa twierdzą ze coś może powodować spięcie. Ew. coś poszło nie tak przy montażu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby wziąć tego Chiefteka i sprawdzić na innym komputerze.

Cytat

Wina leży raczej po wtyczce 24 pin

Gdyby to się potwierdziło, to raczej niewiele poza innym zasilaczem  się tu wymyśli. Jakby nie patrzył ma on swoje lata. Chyba że defekt jest widoczny w samej wtyczce i da się go jakoś poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...