Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NarcissusBrah

Problem z zasilaczem

Polecane posty

Witam serdecznie!
Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery i oprogramowanie, jedyne co tam,to czasem pogram, poprzeglądam sieć i wyślę kilka wiadomości na forach. Tyle.
Ogólnie zacznę od samego początku.
Mój komputer ma z 4 lata, wszystko na początku działało okej,nie było żadnych problemów.
Dwa lata temu zaczął się "dławić", dźwięki dochodzące z zasilacza stwarzały charakterystyczne charczenie, z biegiem czasu się to pogłębiało, komputer zaczął pracować wolniej, zaczęły wyskakiwać powiadomienia o przegrzaniu procesora na co ja zawsze czyściłem go z kurzu(strzelcie mnie w łeb,jak żle) i zawsze skutkowało, odpalał się bez problemu.
Potem chciałem zainstalować sobie nowe sterowniki do karty graficznej, dlatego usunąłem stare. Ale był problem, nie dało się zainstalować nowych,bo niby zostały śmieci po starych, więc przeczyściłem rejestr i wszystkie inne rzeczy ale nic z tego.
Ciął się okropnie, nie dało się prawie już nic na nim robić. Przeglądałem jedynie sieć,bo nawet z tą kartą graficzną był wyżej wymieniony problem.
Gdy próbowałem go odpalić następny raz, wyskoczyło okno logowania do windowsa, i kiedy zacząłem wpisywać hasło komputer się wyłączył,a raczej... ekran zgasł i z komputera zaczęło dochodzić charakterystyczne "strzelanie" jakby ktoś raz za razem odpalał zapalniczkę tylko w większej częstotliwości. Odniosłem wrażenie, jakoby komputer restartował się za każdym pstryknięciem tego szmelcu, więc postanowiłem to sprawdzić(olaboga). Rozebrałem obudowę i włączyłem komputer. Jak się okazało, dźwięk ten dochodzi z małego kabelka na którym napisane jest "Speaker" i to on strzela(podejrzewam również te małe ustrojstwo za dźwięk wydawany przy uruchomieniu komputera). Odłączyłem go, komputer uruchomił się bez tego dźwięku ale nadal bez sprawnego monitora. Nie wiem co mam z tym zrobić. Nie wiem, dlaczego to cały czas "strzela" podczas uruchamiania komputera.
Ehhh.
Gdyby tylko komputer się odpalił, podałbym specyfikację dokładną,ale zrobię to,z tego co pamiętam.
Procesor intel core i5 (4 rdzenie)
Zasilacz OCZ technology 500 W
Karta graficzna gts 450
4gb ram kingston
Płyta główna asus


Dziękuję z góry za próbę pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, NarcissusBrah napisał:

Jak się okazało, dźwięk ten dochodzi z małego kabelka na którym napisane jest "Speaker" i to on strzela(podejrzewam również te małe ustrojstwo za dźwięk wydawany przy uruchomieniu komputera)

A ten kabelek nie jest zakończony głośniczkiem (klik)? Zazwyczaj przy starcie z jego pomocą komputer przekazuje, co mu nie pasuje (dla Asusa - klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, NarcissusBrah napisał:

Z tym, że to nie są dźwięki jak przy włączaniu,tylko suche,nieprzerwane strzelanie raz za razem, dwa razy na sekundę, porównywalne do odpalania zapalniczki.

Jeżeli to nie jest standardowy beep, to nie wiem, o co chodzi.

Próbowałeś wymontować kartę i odpalić komputer z monitorem podłączonym do integry (płyty głównej)?

Miałbyś możliwość przetestowania zestawu na innym zasilaczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...