Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fryz

Połączenie przez 0202122

Polecane posty

Mam pewien problem. Jako że w domu netu nie mam, a potrzebowałbym podłączyć się na chwilkę do sieci, przypomniało mi się jak to drzewiej bywało, w zamierzchłych czasach bez wszechobecnych stałych, szybkich łącz, neostrad itp. Podłączyłem sobie modem ze starego kompa (oczywiście mowa o modemie wewnętrznym, nazwy niestety za nic sobie nie przypomnę, ale zdaje mi się, że prędkość tego cudeńka to 56kpbs), podpiąlem do gniazdka telefonicznego, ustawiłem nowe połączenie (nazwa użytkownika: ppp, hasło: ppp, nr telefonu 0202122). Niestety, przy łączeniu pojawia się komunikat o błędzie 678 (brak połączenia z komputerem zdalnym). Dodam jeszcze, że po włożeniu modemu windows sam z siebie ładnie go wykrył i zainstalował. Ah, no i telefon mam w tp, więc chyba problem nie w tym.

No i pytanie: istnieje jeszcze w ogóle możliwość łączenia sie z netem przez ten numer? Jeśli tak, to co mogę zrobić żeby się połączyć? Czy ew. istnieją inne numery dzięki którym można się łączyć z netem bez podpisywania i załatwiania czegokolwiek?

Jeśli ktokolwiek może pomóc będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja jestem pewny, źe jak ostatnio to robiłem (też ładnych pare lat temu w sumie) to na 100% było to ppp i ppp. Tą wersję potwierdza nawet paru znajomych, niestety żaden z nich nie umie powiedzieć mi nic więcej. Poza tym, jakby to było to, to błąd chyba pojawiałby się przy weryfikacji nazwy użytkownika i hasła? Ale spróbuje zrobić tak jak radzisz, choć to dopiero po powrocie do domu. W każdym razie dzięki:)

A jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, to będę wdzięczny.

Jakby kogoś to naprowadziło na rozwiązanie, to modem to: Generic Softk56. Próbowałem też różnych wersji numeru, z kierunkowym i bez i wciąż nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...