Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kolnid

Komputer sie nie uruchomił, error 45

Polecane posty

Cześć,

Dzisiaj przytrafił mi się taki oto problem. Komputer się zawiesił zaraz po wczytaniu Windowsa. Po resecie zobaczyłem czarny ekran i nawet do BIOSa nie mogłem wejść. Po otwarciu obudowy zobaczyłem error 45 na płycie głównej. Odłączyłem zasilanie, przeczyściłem skrzynkę sprężonym powietrzem i po 30 min wcisnąłem POWER. Komputer się uruchomił, ale ponownie zawiesił się przy starcie systemu. Ikonka przy kursorze cały czas się kręciła a w tray-u i na WIFI widziałem brak internetu. Komputer mi się już tak przy starcie kilka razy kiedyś przywiesił i zawsze kręciło się kółeczko i nie było internetu. Po resecie ponownie błąd 45 na płycie, następnie błąd 99 i znowu 45. Spróbowałem ponownie i komputer wstał. Na szybko na wszelki wypadek widząc brak internetu na routerze odłączyłem mu zasilanie. Komputer się uruchomił i gdy wszystko się wczytało włączyłem modem. System się nie zawiesił więc piszę ten post, bo obawiam się że problem może się powtarzać stąd mam pytania.

Czy mogę zrobić teraz jakąś diagnostykę aby znaleźć problem podczas gdy komputer mi działa i mam dostęp do Was?

W internecie wyczytałem że kod 45 to błąd z RAMem. Na razie go nie przekładałem. Windows widzi mi całe 8GB. Oczywiście gdyby PC w ogóle nie wstawał to pierwsze co bym zrobił to wyjęcie jednej kości, bądź ich poprzekładanie miejscami.

Czy zawieszanie się po wczytaniu WINDOWS-a oraz zaraz po włączeniu przed ukazaniem się ekranu płyty głównej to problemy powiązane ze sobą czy 2 osobne (softwareowy oraz hardwareowy)?

Czy brak internetu podczas zawieszania się na starcie po przypadek (miałem tak przynajmniej kilka razy) czy jednak jakaś zależność?

Komputer:

As Rock P67 Pro 3 - I5 2500K, zasilacz OCZ 650W lub 700W (nie pamiętam), RAM Good RAM 2x4GB, GTX 570, Windows 7.

Możecie mi coś poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...