Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GooFY

Widows 10 nadmierne zużycie RAM (FX-6300)

Polecane posty

Witam,

mam podobny problem
AMD FX 6350 3.9GHz
8GB RAM
MB Sabertooth 990FX r2.0
GFX Asus Radeon R7 260X OC 2GB

już po uruchomieniu jest 25% zużycia mimo, że zakładka procesy wykazuje ok 450MB użycia pamięci, a na zdjęciu wygląd po ok 2h od restartuwyciek.png

 

Niestety nie bardzo mogłem znaleźć winnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screena z Menedżera zadań z karty Wydajność z zakładki Pamięć oraz z karty Procesy tak, żeby było widać wszystkie procesy. Na razie ja żadnego wycieku pamięci nie widzę (2 sterowniki zjadają po około 200MB i tyle jeśli chodzi o bardziej pamięciożerne procesy po stronie sterowników).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam całą serię screenów

1. Zakładka procesy
 

Spoiler

1.png

 

Spoiler

2.png

 

Spoiler

3.png

 

2. Zakładka wydajność

 

Spoiler

4.png

 

 

3. Monitor zasobów

 

Spoiler

5.png

 

Spoiler

6.png

 

Spoiler

7.png

Zlitujcie się nad użytkownikami jasnej skórki i nie wybierajcie białego jako koloru tekstu - I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pule stronnicowane i niestronnicowane w normie. Wycieków pamięci brak.

Czy odczuwasz jakieś spowolnienia itp. gdy masz dużo zajętej pamięci? Jeśli nie, to bym się tym nie przejmował - system i niektóre procesy alokują więcej pamięci niż potrzebują i przez to zużycie wygląda źle, ale gdy ta pamięć jest potrzebna czemuś innemu, to jest zwalniana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest tak, że przy włączonej przeglądarce, a następnie gry Windows wyrzuca komunikat o wycieku pamięci i sam zamyka aplikacje... 
Poza tym przy samej przeglądarce wartości zużycia potrafią pokazać 99% zużycia mimo ok 3GB pokazywanych na liście użytkowników, i wtedy zaczynają się cyrki, bo komp chodzi tak wolno, że zanim zamknie przeglądarkę, nawet przez menadżer zadań mija jakieś 10-15 min... 
Poza tym przez rok od aktualizacji na Win 10 wszystko działało dobrze, zużycie było na poziomie 2-10% przy normalnym użytkowaniu, a jakoś od miesiąca dopiero tak się dzieje... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, wystarczy już ostatnio trochę więcej zakładek w Chrome. 

jeszcze pół roku temu mogłem mieć na spokojnie 20-30 zakładek pootwieranych w tym kilka z flashem i komputer nie okazywał nawet najmniejszych znaków zmęczenia, a tu proszę...

BTW, chyba poczekam do Anniversary Update, może coś zmieni, na lepsze lub gorsze, ale może później da się coś tym zrobić ;)

wyciek2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem (i zresztą sam też zauważyłem na win10) duże zużycie pamięci powodują wbudowane w system aplikacje mające monitorować system (innymi słowy szpiegować). Jeżeli nie ściągałeś dedykowanych 10 programów typu ,,antyspy" mających takie programy dezaktywować to może to jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome jest pamięciożerny i z biegiem czasu ta pamięciożerność raczej wzrastała, a nie malała. Rozwiązanie jest proste - zmień przeglądarkę na coś, co nie ma tego typu problemów np. Firefox, Chromium, Opera itp. itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...