Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PMGPlay

Spadki FPS we wszystkich grach

Polecane posty

Intel Core i5-2400 3.1GHz

RAM 10GB 1333Mhz (8+2)

MSI GeForce GTX 950 2048mb

Windows 8.1 64-bit

Thermaltake Smart SE Modular 530W

WD Caviar Blue 500G SATA II 16mb cache

Na takim sprzęcie mam spadki fps dosłownie w każdej grze, w GTA V i Watch_Dogs fps spadają z około 60-70 na poniżej 30, w CS z 200+ do 70 (widać różnice). Na takim sprzęcie nie jest to chyba do końca normalne. Co do tej pory robiłem i co nie przyniosło skutków:

-Aktualizowałem BIOS i sterowniki karty graficznej

-Instalowałem starsze sterowniki do karty graficznej

-Czyściłem komputer wewnątrz z kurzu

-Wywaliłem śmieci CCleanerem i Malwarebytes

-Wyłączyłem SWAPA

Chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to dam znać. Mierzyłem temperatury w stresie MSI Afterburnerem, temperatura GPU to jakieś 50 stopni, średnia temp. procesora to około 72 stopnie, zużycie około 85%. Pasta termo przewodząca wymieniana jakieś 2 miesiące temu, podobnie jak dysk. Co może być przyczyną? Zmiana ustawień w grze kompletnie nic nie daje.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy najprostsze powody:

 

  • Wirusy - polecam AdwCleaner do dezynskecji. Możesz również zrobić logi z OTL oraz FRST. Jeżeli nikogo nie znajdziesz tutaj chętnego do ich sprawdzenia, daj znać na priv - podrzucę ci stronkę, gdzie mogą je zanalizować.
  • Kwestia mechaniczna - pasty, dociągnięcia wtyczek, kurz, zasilacz. Wiem, że czyściłeś i zmieniałeś, ale w razie czego wolę przypomnieć. :P
  • Zwróć uwagę na procesy - może któreś zżerają ci zasoby lub mają wycieki pamięci. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PMGPlay napisał:

Wyłączyłem SWAPA

Chyba tyle, jak coś sobie przypomnę to dam znać. Mierzyłem temperatury w stresie MSI Afterburnerem, temperatura GPU to jakieś 50 stopni, średnia temp. procesora to około 72 stopnie, zużycie około 85%. Pasta termo przewodząca wymieniana jakieś 2 miesiące temu, podobnie jak dysk. Co może być przyczyną? Zmiana ustawień w grze kompletnie nic nie daje.  

Włacz SWAPA. Jaki to jest dokładnie model dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sevard napisał:

Włacz SWAPA. Jaki to jest dokładnie model dysku?

Na ile ustawić SWAPA? Do wartości domyślnej? Dysk to dokładnie WD5000AAKS.

Nie dawno wymieniałem kartę graficzną (przesiadka z 550Ti), była zbyt duża i musiałem rozcinać kawałek obudowy, może wtedy coś się stało, ale wątpię bo karta siedzi stabilnie w gnieździe a kable mają dużo luzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...